04.12.20, 09:46fot. pixabay.com

USA. 40 stanów pozwie Facebooka

Jak donoszą amerykańskie media, w tym CNBC, pozew przeciwko gigantowi mediów społecznościowych może zostać wniesiony już nawet w przyszłym tygodniu.

Na Breitbart.com można przeczytać, że aż 40 stanów USA, którym przewodniczy Nowy Jorku, prowadzi proces weryfikacji Facebooka pod kątem możliwych naruszeń przepisów antymonopolowych. Planowane jest złożenie pozwu przeciwko firmie.

Podobne postępowania mają być także przygotowywane przeciwko Google i Facebookowi przez władze USA. Chodzi o liczne nadużycia oraz niedozwolone praktyki monopolizacyjne, których mają się dopuszczać wspomniane koncerny. Obie firmy odrzucają zarzuty jako bezpodstawne.

Co ciekawe, Facebook jest krytykowany zarówno przez Demokratów jak i Republikanów. Demokraci uważają, że Facebook pozwala sobie na zbyt wiele, Republikanie natomiast zarzucają mu tłumienie wolności słowa oraz usuwanie opinii i treści konserwatywnych, a także faworyzowanie środowisk i poglądów lewicowych i liberalnch.

 

mp/mreitbart.com

Komentarze

Hisoryczka Patynowska wie2020.12.4 13:01
"Breitbart News Network (known commonly as Breitbart News, Breitbart or Breitbart.com) is an American far-right syndicated news, opinion and commentary website founded in mid-2007 by American conservative commentator Andrew Breitbart, who conceived it as "the Huffington Post of the right". Its journalists are widely considered to be ideologically driven, and some of its content has been called misogynistic, xenophobic, and racist by liberals and many traditional conservatives alike."
Poproszę o tłumaczenie,2020.12.4 13:38
nie tzw. googlowskie, ale prawdziwe.
Ju-es-ej! Ju-es-ej!2020.12.4 12:58
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201209824-Koronawirus-w-USA-Rekordowa-liczba-zgonow-Kolejna-bariera-przekroczona.html
Grizzly2020.12.4 12:42
.. i dobrze bo to lewackie szambo!
Glaudiusman2020.12.4 11:37
FC powinien być zamknięty i wyrzucony jako szkodnik.
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 10:12
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A tu logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
hehehe2020.12.4 10:27
dlaczego zaraz chory z nienawisci i do chrzescijanstwa? Pewnie jak kazdy inteligentny czlowiek uwaza wszystkich foliarzy za dekli niezaleznie w ktorego boga wierza czy ktory rodzaj foliozy uprawiaja ;))). Poza tym wy kochane wolaki nie jestescie "chrzescijanami" zadnymi tylko wolskimi katolibami czyli antysemitami wierzecymi w zydowskiego boga Jehowe, jego syna Zyda Jezusa i jego matke Zydowke Marie. Takie sa fakty i z nienawiscia nie ma to nic wspolnego ;)))
JAHIRAMAĆ2020.12.4 11:29
Faktem jest też to co czeka takich jak ty po przemianie europy w kalifat , a to już się dzieje. Koran podaje tylko jeden przypadek gdy dobry muzułmanin ma OBOWIĄZEK bez sądu koranicznego pozbawienia życia innej osoby . dotyczy to ,,nasienia szatana" czyli kogoś kto nie wierzy w żadnego Boga . Dobrego dnia życzę.
Anonim2020.12.4 10:40
Weź coś zacytuj bo nie wiem o kim mowa :P