06.09.18, 16:00fot. miamidade.gov/lifesitenews

USA: Księża z Chicago aresztowani za publiczny seks gejowski

Na terenie Miami w Stanach Zjednoczonych aresztowano dwóch katolickich księży za publiczne sianie zgorszenia. Siedząc w zaparkowanym przy ruchliwej ulicy samochodzie uprawiali seks oralny. Jeden z kapłanów przynależy do archidiecezji Chicago, do której należą setki tysięcy Polaków.

Aresztowani to 39-letni ks. Diego Berrio oraz o 9 lat młodszy ks. Edwin M. Giraldo-Cortez. Ks. Berrio z archidiecezji w Chicago został już suspendowany przez swojego arcybiskupa, kard. Blase Cupicha. Kapłan ten był duszpasterzem w Mision San Juan Diego w Arlington Heights.

Kard. Blase Cupich to hierarcha, którego nazwisko pojawia się w oświadczeniu abp. Carlo Marii Vigano. Według byłego nuncjusza apostolskiego w Waszyngtonie Cupich został mianowany arcybiskupem Waszyngtonu dzięki staraniom byłego kardynała Theodore'a McCarricka, który winny jest molestowania kleryków i nieletnich. Kard. Cupich znany jest z bardzo liberalnego podejścia w stosunku do osób o skłonnościach homoseksualnych.

Drugi z aresztowanych kapłanów, o. Edwin Giraldo Cortes, jest księdzem z diecezjiSoacha w Kolumbii. Służył w parafii św. Alojzego w Chicago dopiero od miesiąca.

Ks. Berrio był odpowiedzialny za kierownictwo duchowe grupy młodzieżowej Iskali zajmującej się ewangelizacją młodej społeczności hiszpańskojęzycznej w Stanach Zjednoczonych.

Obaj aresztowani kapłani mieszkali od pewnego czasu wspólnie.

3. września zostali przyłapani w Miami przez policję na odbywaniu stosunku seksualngo w samochodzie. Samochód był zaparkowany w takim miejscu, że przechodnie mogli widzieć, co robią siedzący w nim księża. Policjanci musieli pukać w szybę samochodu, bo zaangażowani w akt seksualny kapłani nie spostrzegli ich obecności.

W 2015 roku kapłan Mission of San Juan Diego, gdzie posługuje ks. Berrio, został oskarżony o rozpowszechnianie i posiadanie dziecięcej pornografii.

Archidiecezji Chicago podlega około 2,2 mln katolików. W samym mieście Chicago mieszka kilkaset tysięcy Polaków.

mod/LifeSiteNews, Fronda.pl