16.12.19, 20:17Zdj. Jan Bodakowski

W rocznicę pacyfikacji kopalni 'Wujek' Czarzasty i spółka plują w twarz ofiarom stanu wojennego

Nie, to nie "czarny humor", to rzeczywistość... Dokładnie 38 lat po brutalnej pacyfikacji kopalni "Wujek", kiedy cała Polska upamiętnia krwawą ofiarę poległych górników, Lewica składa... wniosek o przywrócenie wysokich emerytur byłym funkcjonariuszom komunistycznej bezpieki!

Jak przekonuje w rozmowie z PAP lider SLD, Włodzimierz Czarzasty, "prawa nabyte to element stabilnego państwa". Wtóruje mu poseł Andrzej Rozenek, dodając, że "każdy funkcjonariusz, który służył Polsce, niezależnie w jakim okresie tej Polski, zasługuje na szacunek". W Senacie odbyła się nawet debata w tej sprawie, zatytułowana "Ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Ocena skutków, możliwości zmiany”, zorganizowana przez parlamentarzystów Lewicy z udziałem funkcjonariuszy, którzy zostali dotknięci skutkami ustawy. Ustawa dezubekizacyjna obniżyła od 1 października 2017 roku emerytury i renty za okres "służby na rzecz totalitarnego państwa" od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.. Na konferencji prasowej w Senacie wicemarszałek Michał Kamiński przypomniał, że początkowo debata miała odbyć się w Sejmie, jednak Kancelaria Sejmu odmówiła organizatorom sali.

Wicemarszałek Sejmu z SLD, Włodzimierz Czarzasty, bronił jak lew esbeckich emerytur. 

"Skandal całej tej sytuacji polega na tym, że dzisiaj zabierze się jednej grupie społecznej prawa nabyte, jutro zabierze się sędziom, pojutrze prokuratorom, a popojutrze wszystkim tym, którzy są - według partii rządzącej - nielojalni, agresywni, walczący o rzeczy, które partia rządząca nie uważa za ważne"-stwierdził. Zdaniem Czarzastego, jest to "zła droga":

"Zabieranie praw nabytych - czegoś, co państwo w imieniu państwa dało obywatelkom i obywatelom, służy źle stabilności państwa.  Interes państwa jest ważną rzeczą, stabilność państwa jest ważną rzeczą, a prawa nabyte to jest element stabilnego państwa"-podkreślił polityk. Lider SLD poinformował przy tym, że Lewica złożyła w Sejmie projekt zakładający m.in. przywrócenie praw nabytych byłych funkcjonariuszy służb mundurowych i tym samym uchylenie rozwiązań zawartych w ustawie dezubekizacyjnej. Sprawę skomentował też poseł SLD, Andrzej Rozenek. Jak tłumaczył, projekt Lewicy zakłada powrót do ustawowego wskaźnika 2,6 proc. podstawy wymiaru emerytury za każdy rok służby pełnionej zarówno przed, jak i po 31 lipca 1990 r.

"Każdy funkcjonariusz, który służył Polsce, niezależnie w jakim okresie tej Polski, zasługuje na szacunek i zasługuje na to, żeby państwo dotrzymało umowy jaką z tym funkcjonariuszem zawarło"-stwierdził. 

Brak słów, by skomentować tak obrzydliwą postawę. Składać taki wniosek w takim dniu?!

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Jony2019.12.17 19:05
16 grudnia 1982 rok po masakrze na Wujku, Solidarność , Brać górnicza, Uczestnicy tamtych wydarzeń idą z wieńcami , kwiatami i zniczami pod drewniany Krzyż, który esbekom nieudało się spalić ani zniszczyć . Siarczysty mróz , a Zomo , SB i Milicja armatkami leją wodą z całej siły w idących ludzi. gaz łzawiący ścieżka zdowia, wybite zęby , łzy bólu, utrata pracy, wielogodzinne przesłuchania z żarówą między oczy i palą po piętach by nie było śladu bicia. Tak łatwo zapominamy o tamtych czasach i pozwlamy się takim pajacom szmacić, dość tego. Ja rozumiem , że Czarzastemu nie jest wstyd, bo to jego pobratyńcy i przy ich pomocy , nadzwyczajnej kasty, PO i innych uda sie obalić demokratycznie wybrany rząd i znów się dostać do koryta. Niech Czarzasty przyjedzie na Śląsk i w końcu powie przepraszam, rodzinom które do dziś szukają sprawiedliwośći i nawet nie odzyskały rzeczy osobistych po swoich zabitych bohaterach. , bo to ostania okazja by, siedział cicho .
Wawka2019.12.17 14:18
To, że w takim dniu - to jedno wielkie komuchowe q....o. Jak odbierano prawa nabyte Polakom przez PO - PSL, czyli podniesienie wieku emerytalnego z 60/65 do 67/67 to komuszki cicho siedziały. A teraz walczą o wysokie emerytury dla tych, co pacyfikowali zakłady pracy, dla tych, co strzelali do Polaków?
michał2019.12.17 10:08
a kaczyński ich broni, gdzie raport wsi?
B522019.12.17 9:41
czerwonej szarańczy należy się taka sama zapłata - pała gaz i woda a wybitnie zasłużony z klamki prosto w czajnik
Lennon2019.12.17 8:37
Lewica napluła, ale na szczęście sędzia Piotrowicz to starł.
Wawka2019.12.17 14:30
To poczytaj o Iwulskim. Pamiętaj też, że prokurator nie feruje wyroków, tylko sędzia. Poczytaj o tych blisko 1000 sędziów z listy Zaradkiewicza, nominowanych przez komuszą radę państwa, którzy nadal ferują wyroki
Tylko prawda sie liczy.2019.12.17 5:58
Lewica to najgorsza grupa polityczna w Polsce, tuz za kacapami komunistycznych rzadoew w Polsce ludowei.Nie maja w sobie zadnego poszanowania polskich osiagniec oraz walki polakow z komunistami-- co tu mowic, , bandytami , zomowcami, strzelajacymi do bezbronnych gornikow , robotnikow i zwyklych obywateli demonstrujacych w wielu miastach kraju.Dlatego pozostalosc tej choloty powinna byc odeslana do ciezkiej roboty i powinna byc prawidlowa sadzona i we wiezieniach osadzona.
piotr2019.12.17 3:35
Nikt nie został ukarany za stan wojenny. Zginęło wielu ludzi
gumowa kaczka2019.12.17 5:00
jak w weekend na drogach
Jan Radziszewski2019.12.17 1:28
duraku - co jesteś SB kiem a jak wg ciebie postąpili PPR zabierając majątki szlachcie tzw. obszarnikom mającym ponad 50 ha ziemi Polskiej ? czy nie było to samo?
baba yaga2019.12.17 1:25
Krzaczasty za bardzo uwierzył w swoją wielkość.
BiegunkaProrocza2019.12.17 0:53
A Kryśce doopa wystrzeliła i osrała pół Polski
WNUCZEK DZIADKA Z WERMAHTU2019.12.17 13:19
W ZYDKI JESTESCIE BARDZO BESZCZELNI.
ada2019.12.17 0:08
No , jak to jest ? Przeciez mialo byc tak pieknie . Przed wyborami lansowaliscie , tzn TVPIS stare zandbergi I mlode zandberi byly czesto widziane , a teraz jestescie zaskoczeni , zniesmaczeni , zdziwieni . A narodowcow Kurski z Sakiewiczem ( ktoremu PIS wali kase ile moze ) gnali z telewizji , jak jakas zaraze. Teraz zbieracie plony tej swoistej hucpy Kaczynskiego .
stan2019.12.16 22:17
I to ma być "nowa Lewica" ze starymi komuchami, piewcami stanu wojennego? Policzek w twarz Polakom. Nie można odbierać praw nabytych? I kto to popiera? Ano, PO, PSL, nawet Kukiz. Zapomnieli, że odebrali wszystkim Polakom prawo do emerytury w wieku 60 i 65 lat? Zapomnieli, że zabrali Polakom składki OFE? A twierdzenie, że stosuje się odpowiedzialność zbiorową, zakrawa na humor. Wszyscy, którzy pracowali w aparacie przemocy, służyli tej przemocy w stosunku do Polaków, byli sługusami obcych, okupantów. Nikt na siłę ich nie zmuszał do pracy w takich instytucjach. I jeszcze pytanie - kto odpowie za skrytobójcze mordy, za prześladowania polskich patriotów? Czy prześladowcy wylegitymowali się wobec ofiar lub ich rodzin, powiedzieli, kto zamordował ich synów i braci? Przecież tam winnych nie ma, tłumienie wolności odbywało się pokojowo, jak twierdzi Mazguła. Taka hucpa w Senacie w rocznicę masakry grudniowej w 1970 r. i zbrodni w kopalni "Wujek" w 1981 r., to zasługa Schetyny i całej PO: reaktywacja komuchów, zbrodniarzy. Hańba! Górnik z kopalni "Wujek", ranny, potem przez cały czas prześladowany, nawet po "obaleniu komuny" przez Bolka, obecnie mieszka z córką w domu opieki społecznej. A jego prześladowcy i mordercy jego kolegów (on próbował odciągnąć z ostrzału kolegę i został ranny) domagają się za masakry wyższych emerytur. A nie łaska żyć, jak inni przyzwoici emeryci, którzy nie zhańbili się wysługiwaniem się okupantom.
Cool2019.12.16 21:18
Zgadzam się! Każdemu kto służył Polsce!!! ... ... a nie stalinowi i moskwie.
Polak2019.12.16 21:11
Jakoś mnie nie dziwi to że pisowskie pacynki uważają przywracanie prawa za plucie w twarz.
Japa2019.12.16 22:17
A tak ,,Polaku " objaśnij . o czym piszesz . Bo może masz rację ,,tylko ja nie kumam o co biega .,,Pisowskie " pacynki ? Uważają ? Prawo za plucie ...To co ? Kaczyński chce Czarzastego odznaczyć ? Pewno masz rację . Ale proszę o uzupełnienie .
Polak2019.12.17 7:11
""Skandal całej tej sytuacji polega na tym, że dzisiaj zabierze się jednej grupie społecznej prawa nabyte, jutro zabierze się sędziom, pojutrze prokuratorom, a popojutrze wszystkim tym, którzy są - według partii rządzącej - nielojalni, agresywni, walczący o rzeczy, które partia rządząca nie uważa za ważne"-" Naprawdę rozumienie tekstu czytanego jest dla was tak skomplikowaną czynnością?
Wawka2019.12.17 14:25
Ciekawe, co byś napisał, gdyby strzelający do Polaków milicjant miał 6000 zł emerytury, a Twój ojciec, do którego ten milicjant strzelał i tylko zranił - 1500 zł.
JONASIK2019.12.16 21:06
Każdy przestępca, powinien zostać sprawiedliwie osądzony i ukarany. Ale też każdy funkcjonariusz, który służył Polsce, niezależnie w jakim okresie tej Polski, zasługuje na szacunek i zasługuje na to, żeby państwo dotrzymało umowy jaką z tym funkcjonariuszem zawarło. Zbiorowa odpowiedzialność to zbrodnia. Bóg was ukarze.
adam2019.12.16 21:10
Czy ty wiesz co piszesz?
Japa 2019.12.16 21:39
Dobre pytanie . Odpowiedzi już udzielił .
Alojzy Cedzidło 2019.12.16 22:10
,,Jonasiku" Kochany . Jak by powiedział poseł Szczerba . Nie ośmielę się zaprzeczyć . KAŻDY PRZESTĘPCA POWINIEN BYĆ (.....) Dziwna tylko w ustach obrońcy ,,czerwonych , jest ta przestroga : BOG WAS UKARZE . Poza tym jak zwykle typowy u Was jest tradycyjne uproszczenie w uzasadnieniu waszych pretensji. No bo tak , służba , zawarta umowa .\,itd rzeczy podstawowe . Zgoda . Ale nie zadał Pan sobie trudu udowodnić , ze PRL to była Polska . Bo co to za kraj w którym swój strzela do swojego.? , No chyba ,że strzela władza . do podwładnych . Wyręczę Pana . PRL tylko teoretycznie była Polska . To była zakamuflowana 17 Republika CCCP. Reasumując . Macie rację domagając się należytej zapłaty za wierną służbę . Macie rację . Tylko nie do Polski te pretensje .Nie nam wiernie służyliście .Żale kierować do Putina , spadkobiercy Waszych pracodawców. A tow . Czarzasty . ten odkopany ,,zombi " PZPR-u ,( dzięki Wam) powinien dać sobie siana , Bo to jego plucie po nas , to jest wywoływanie wilka .Tak to jest , panie ,,Jonasiku " Pan tez woła tego wilka .
stan2019.12.16 22:23
Zbiorowa zbrodnia ze strony "nieznanych sprawców" nie jest zbrodnią? Nikt nie powinien ponieść odpowiedzialności? Może 16. latek sam sobie podciął gardło? A jaką odpowiedzialność poniósł Jaruzelski (sprawca mordów robotników w trójmieście, jaką odpowiedzialność poniósł Kiszczak? Jaką odpowiedzialność poniósł Urban za podżeganie do zbrodni? Już stałeś się wierzącym?
Jan Radziszewski2019.12.17 1:26
co jesteś SB kiem a jak wg ciebie postąpili PPR zabierając majątki szlachcie tzw. obszarnikom mającym ponad 50 ha ziemi Polskiej ? czy nie było to samo?
gumowa kaczka2019.12.17 4:59
? a skąd wzięły się te majątki -z pracy (darmowej) chłopów w ramach pańszczyzny
B522019.12.17 7:41
komuch teraz będzie karał bogiem
XYZ2019.12.16 20:58
Przecież przed wyborami to obiecywali.Ich wyborcy tego oczekują