04.04.21, 19:40Fot. ilustracyjne, /Wikimedia/Multi-license with GFDL and Creative Commons CC-BY-SA-2.5

Warszawa: Ewakuacja samolotu. Służby dostały informację o podłożeniu bomby

Na Lotnisku Chopina w Warszawie trwa ewakuacja jednego z samolotów. Służby otrzymały informację o podłożeniu ładunku wybuchowego.

W tej chwili trwa akcja ewakuacyjna i akcja pirotechniczna na pokładzie samolotu” – informuje rzeczniczka prasowa Straży Granicznej por. Dagmara Bielec-Janas.

Rzeczniczka podała, że wszczęto rutynowe procedury i po ewakuacji pasażerów samolot zostanie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Roman2021.04.4 20:34
Zdjęcie do notatki to brak odpowiedzialności redakcji i dezinformacja.
Anonim2021.04.4 20:11
Wystarczylo powiedziec ze ktos mial katar to zamkneliby cale lotnisko
Po 11 ...2021.04.4 19:51
Nie bombę, ale dziecko wniosło na pokład parówkę w plecaku. A parówki, no przecież wiadomo, wybuchają. Przesadzili z tą ewakuacją. Wystarczyło dziecku dać bułkę i keczup.
O tym nie dowiesz się z Frondy2021.04.4 19:47
W Czechach doszło do poważnego wypadku kolejowego. Dwa pociągi towarowe wjechały na siebie w miejscowości Světec na linii z Usti nad Łabem do Chomutowa. Pierwszy z pociągów, który wziął udział w wypadku, należał do spółki Unipetrol Doprava (część koncernu Orlen) i prowadzony był spalinową lokomotywą serii 753. Spalinowóz ciągnął wagony-cysterny GATX. Na czele drugiego pociągu z węglarkami jechała elektryczna lokomotywa serii 122. Jak poinformował czeski portal zdopravy.cz pociągi zderzyły się czołowo o godzinie 14:16, po czym lokomotywy stanęły w ogniu. Straż Pożarna z Kraju Usteckiego poinformowała, że jeden z maszynistów zginął w wypadku, drugiemu udało się przeżyć. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej, obecnie pracują tam inspektorzy kolejowej komisji bezpieczeństwa. Nieoficjalną przyczyną wypadku miało być przejechanie sygnału „stój” przez maszynistę Unipetrolu. To właśnie on poniósł śmierć w lokomotywie.
Anonim2021.04.4 20:13
Znowu? w tamtym roku 2 podobne przypadki w ciagu parunastu dni. Normalnie lepsi od PISu preferujacego wypadki na drodze