04.12.19, 19:11Zdj. Facebook/Platforma Obywatelska

Warszawiaku, tak Trzaskowski szasta Twoimi pieniędzmi! Ponad milion za nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego

"Super Express" informuje o kolejnym "wspaniałym" wydatku stołecznego ratusza. To nowa strona internetowa Warszawskiego Transportu Publicznego, która kosztowała ponad milion złotych. 

Co ciekawe, w przetargu znalazła się tańsza oferta, natomiast strona została stworzona w... darmowym programie. Do konkursu na projekt zgłosiły się pierwotnie trzy podmioty. Jedna z firm zgłosiła się po upływie wskazanego terminu, dlatego w konkursie zostały dwie.

Jak podaje tabloid, obie firmy pochodziły z Łodzi, a ponadto łączy je jedna osoba: Bogumił Zięba. 

"Inovatica proponowała 528 tys. zł., a MobileMS – 1,124 mln zł. Te dwie firmy łączy jedna osoba, Bogumił Zięba, który w 2014 r. był współwłaścicielem MobileMS, a obecnie jest prezesem w Inovatica"-czytamy na łamach gazety. Zięba w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że „spółka nazywała się MobileMS Inovatica, ale nie dogadaliśmy się”, dlatego "od kilku lat to są dwa osobne, konkurencyjne podmioty, które rywalizują ze sobą w wielu kontraktach". 

Przetarg wygrała firma, która przedstawiła droższą ofertę, gdyż jako pierwsza wycofała się z konkursu. Jak ustaliła gazeta, nowa strona WTP, która kosztowała ponad milion złotych, została opracowana w darmowym systemie zarządzania treścią WordPress. "SE" zauważa, że użytkownicy nie są zadowoleni z witryny, ponieważ "brakuje intuicyjnej wyszukiwarki przystanków, (...) system przekierowuje do innej aplikacji, (...) nie ma możliwości powiększenia mapy z trasami autobusów i tramwajów". Główny udziałowiec MobileMS, Michał Stefański przekonuje jednak, że kwota wcale nie jest wygórowana. 

"Twierdzenie, że to lukratywny projekt, mija się z prawdą. Milion to naprawdę niska cena. Zobowiązaliśmy się do utrzymania portalu przez 4 lata. W koszty wliczona jest również praca programistów, obsługa strony a także ryzyko ogromnych kar za każdą godzinę awarii"-przekonywał w rozmowie z tabloidem. Innego zdania jest natomiast stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Lasocki.

"Nie wierzę, że strona tak ważnej instytucji opiera się na darmowym systemie. Mam nadzieję, że urzędnicy przyjrzą się tej sprawie. Jeśli nie, to zawiadomię komisję rewizyjną i poproszę o wyjaśnienie prezydenta miasta"-podkreślił polityk.

yenn/SE.pl, Fronda.pl

Komentarze

drHouse2019.12.5 9:14
Panie Dariuszu, oprócz darmowego Wordpressa jest tam darmowy PHP, darmowy Apache albo Nginx, darmowa dystrybucja Linuxa (chyba, że ktoś zapłacił za RedHata) i wreszcie, UWAGA! darmowe jądro Linuxa. Jądro! Widzi Pan to? JĄDRO!!! Przecież to LGBT w czystej postaci i to za publiczne pieniądze! A tak poważnie ;) Darmowy nie znaczy kiepski. Wordpress to 61% rynku CMS i prawie 30% światowych stron WWW. Jeśli ta cena obejmuje obsługę strony oraz hosting wraz z SLA z dużą liczbą dziewiątek to niecałe 300k PLN (minus koszt pracy programistów) rocznie to nie są to duże pieniądze.
PiotrS2019.12.5 10:53
Wreszcie jakiś rozsądny głos... Niestety ale spora część komentarzy jest podobna do okrzyków, jaki to bogaty jest prezydent (na przykład), albo Tusk (o, to bardziej chwytliwe na tym portalu)... Zawsze Krzykacz może po prostu zostać prezydentem. Jak się nie da - to cóż - trzeba zarabiać mniej. A jak się chce mieć stronę internetową przedsiębiorstwa, to się zatrudnia programistów, a nie studenta pierwszego roku na umowę zlecenie.
NiePiS2019.12.5 8:55
Gdyby wynajmował pokoje na godzinny odpoczynek lub latał samolotami za darmo to wszystko byłoby ok tak?
wanda2019.12.5 8:08
jakiego wybrali takiego mają , niech płacą
Antychryst2019.12.5 7:07
Lepsze to niż Pan Jaki. Jaki pewnie dał by na budowę 7 kościołów i 1 klasztoru.
2019.12.4 21:33
PiSSoidy walą przekręt na puszcza.tv za 5 baniek - strona która jest skomplikowana jak konstrukcja cepa, a tu mają jakieś pretensje... :) Cyrk
fronda.pl — naszym bogiem jest błąd2019.12.4 21:09
A wam nikt nie da ani grosza, dlatego wasza stronka — a zwłaszcza forum — ledwo zipie.
mordechaj2019.12.4 21:08
Ludziom chcącym się szybko dorobić – podaję wypróbowane metody PO-wców: - jeźdźić autem z otwartym oknem, - przy każdej, nawet małej firmie założyć fundację, a klientów zmuszać do wpłat „dobrowolnych”, - grać w toto-lotka i każdego tygodnia wygrywać, ale tylko systemem dostępnym od Bolka, - zapisz się do PO i trzymaj z Neumannem – bo będzie co dzielić , - wystawiaj fałszywe faktury i szmal z WAT kasuj z budżetu państwa, - założyć piramidę finansową i zatrudnić w niej syna Tuska.
Anna NS2019.12.4 21:08
Uwaga emeryci ! Senatorzy PO opowiedzieli się przeciwko 13-tej emeryturze dla was, i w najbliższych dniach będą głosować przeciwko tej ustawie. A więc wszystko jasne – PO nie chce dla was 13-tki, nie mówiąc już o 14-tce, i jeśli za 4 lata będziecie tak samo głosować na kandydatów PO do sejmu, to dostaniecie dodatkowo premie: podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.
gumowa kaczka2019.12.4 21:06
Synek skur-wiel i tatuś tchórz wiedzieli dobrze, że Amber Gold to lipa ! Mimo to ryjów nie otworzyli, przez co nieświadomi ludzie stracili wszystkie oszczędności !
Jack Em2019.12.4 21:06
Były król Europy, a obecny szef EPL mówi, że trzeba założyć w Polsce nową partię centrową – przeciwstawną Lewicy ! Ale kto ma to zrobić ? Same lewackie PO-je-by !
Iza2019.12.4 21:05
Je_ać PISiorów wykrzykuje zajob Frasyniuk ! Forsa ze składek związkowych się skończyła, no to PIS winny.
Zyg2019.12.4 21:05
Na złodzieju z PO czapka ? .......... Karakułowa ! A jak go dorwie CBA ? .......... Udział w programie „Cela plus” !
Bizon2019.12.4 21:04
Sprawy prezydenta Warszawy zaszły za daleko ! LGBT, oczyszczalnia Czajka, zrzut fekalii i ścieków przemysłowych do Wisły, od listopada 2018 awaria spalarni a smród wywożony jest m. in. do Rembertowa i gminy Jezior Wielkich, zstrudnienie w ratuszu szefa mafii burakowej, koleś z dzielnicy Włochy kasuje 200 tys. zł łapówki, smog nie ruszony ...... itd.....itp ! Panie Czaskowski pana czas się już zakończył – teraz czas na dymisję ! WON z Warszawy za Don !!! „Zarząd komisaryczny ustanawiany jest w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez gminę, powiat, czy województwo”. Na zarządcę komisarycznego proponuję Antoniego Macierewicza, który powinien zrobić tam porządek w krótkim czasie ! Jeśli chodzi o awarię w „Czajce” to Czaskowski mówi: „Polacy nic się nie stało” ! Płynne ścieki zrzucono do Wisły, a stałe czy półstałe wywożą dwie firmy prywatne, uwaga : do Rembertowa na wojskowy poligon. To jakiś cud, że oni jeszcze nie siedzą ! A dlaczegoż to te dwie prywatne firmy nie składują tych smrodów na podwórka tych warszawiaków, którzy głosowali na Czaskowskiego ?!! IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
Urszula2019.12.4 21:03
Burmistrz Zbigniew Suchyta i chłopcy radni ze Strzegomia (wszyscy z PO) wizytowali miejski festiwal w zaprzyjaźnionym mieście Torgau (Saksonia). Chlali, żarli i sr-ali w łóżka, a także zdemolowali jeden z pokoi hotelowych. Bawili się wspaniale. Wrócili do kraju owacyjnie witani przez PO-je-bów bez wyjaśnienia sprawy, bez przeprosin, bez odszkodowania za zniszczenia. Strona niemiecka zerwała jednostronnie trwającą 22 lata współpracę partnerską ze Strzegomiem !
anonim2019.12.4 21:01
Całkiem fajnie zrobili tę stronę. Jej poprzednia odsłona była strasznie dziadowska. Przypominała trochę portale internetowe z końca lat dziewięćdziesiątych. Nareszcie zrobiono z tym porządek.
Jasiek2019.12.4 20:47
Nie, nie, nie moimi. Nie mieszkam w Warszawie. Nienawidzę tego miasta ! To mekka komunistów, zboczeńców i wszelkiej maści lewactwa !!! Smród ścieków w Wiśle, smród zdechąych kóz na wyspie Czaskowskiego, smród se stolca Rabieja, itd, itp, itd. ! P.S. Proponuję przenieść stolicę Polski do innego miasta !
Po prawej Ty po lewej ja2019.12.5 10:25
Proponuję wrócić na swoją wieś do zapachu łajna i przestać kategoryzować ludzi ze względu na to gdzie mieszkają.
Jestem z Białegostoku2019.12.5 11:40
Ludzie którzy przyjmują w wakacje na kwatere turystów mówią o tym że zaobserwowali iż największymi brudasami i chamami wśród turystów są warszawiacy. To samo mówią na wschodzie polski, na zachodzie, nad morzem i w górach. Z kilkoma takimi rozmawiałem i wszyscy byli zgodni.
Po prawej Ty po lewej ja2019.12.5 12:38
Ojoj. Widzę że przeprowadziłeś rzetelne badania na reprezentatywnej grupie kobiet i mężczyzn w wieku 0-99 lat. Gratuluję. Gdzie można przeczytać cały Twój raport? Wśród moich znajomych za to większość twierdzi, że ludzie mieszkający w Białymstoku to kibole rzucający kamieniami w kobiety i dzieci i hajlujący na cześć i chwałę przywódcy do tego są brzydcy i mają problemy z alkoholem. Czy teraz już wiesz gdzie możesz sobie wsadzić swoje argumenty anegdotyczne? ;)
katolik2019.12.4 20:42
komu wine?-pseudowarszawiacy wybrali po linii dna mor-sspoł-polit popslsldwiosnanowoczesna,tak samo PO rozwalało narodowy majątek
B522019.12.4 20:34
łatwo przyszło łatwo poszło
Zeon Wydymaniec 2019.12.4 20:30
Co się tak Fronda interesuje moimi pieniędzmi?! Żeby nie kasa od Spółek Skarbu Państwa, to by Frońdzia nawet na prąd nie miała.!!! Katolicka SZCZUJNIA.!!!!!!!!!!!
B522019.12.4 20:43
ja też głosowałem na POgan ale jak z nich wypełzła czerwona szarańcza to przestalem
anonim2019.12.4 20:19
Fronda to katolickie media PiS . A PiS się kończy . Katolicyzm jeszcze nie . Pozostanie więc Fronda Katolicka , ale za jaką partią będzie agitować ? Ano za tą , która będzie po linii Katolicyzmu . A jeśli żadna partia nie będzie po tej linii ? To za tą partią , która będzie u władzy .
Zenek2019.12.5 0:13
a co ma piernik do wiatraka
anonim2019.12.5 19:35
To , że to wiatrak z piernika . :)
guess who2019.12.4 20:18
"Jak widać (a widać!) planem B okazało się niezwłoczne zwolnienie z pracy syna p. Banasia. Uderzenie w rodzinę w celu wywarcia presji na opornego, to stare, sprawdzone metody mafii. Jako obserwator polskiej sceny polityczno- kabaretowej na której odegrane zostały jeszcze większe dramaty, przypuszczam, że jeśli p. Banaś nadal nie poda się do dymisji, to zapewne polska mafia przejdzie do realizacji planu C. Skoro bowiem pogrożenie palcem Prezesa i pozbawienie pracy syna nic nie dało, to p. Banaś może otrzymać wkrótce przesyłkę zawierająca palec wnuka."
anonim2019.12.4 20:21
Płakać w tym kraju nad rozlanym mlekiem nie ma sensu . Trzeba się więc pośmiać . A robi się coraz ciekawiej i zabawniej .
B522019.12.4 20:33
nie podniecaj się ja z komuchami się męczyłem się od 89 roku twoje cierpienie trwa 5 lat polacy zapomną jak czerwona szarańcza roiła ich w trąbę i komuchy powrócą i znowu będziesz szczęśliwy
.2019.12.4 20:41
5 lat rządów komuchów z zupełności wystarczy.