27.10.19, 09:27

Warszawskie CSW odzyskane dla Polaków?

Od lat sztuka nowoczesna jest instrumentem lewicowej propagandy, szerzenia komunistycznych, feministycznych i tęczowych zabobonów, szkalowania Polski, Polaków, katolicyzmu i katolików. Trudno więc uwierzyć, ale możliwe, że Polacy odzyskali kontrole nad warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, które od lat w Warszawie (razem z Zachętą i Muzeum Sztuki Nowoczesnej) swoimi wystawami (pełnymi nienawiści do tożsamości i dziedzictwa zachodniej cywilizacji) udowadniało, że należy zakazać finansowania sztuki nowoczesnej z budżetu państwa.

Taką optymistyczną informację można znaleźć w opublikowanym na lewicowym portalu „Oko press” artykule „Centrum Sztuki Smoleńskiej Zamek Ujazdowski. Gliński mianował nowego dyrektora” autorstwa Witolda Mrozka.

Z artykułu wynika, że lewica jest wściekła, bo minister kultury nominował na szefa CSW Piotra Bernatowicza, który dokonał zbrodni polegającej na rozmowie o sztuce z Grzegorzem Braunem, „a w radiu zatrudniał narodowców”, podczas gdy każdego lewicowca oczywiste jest to, że narodowcy należą do niższej rasy, należy ich dyskryminować i marginalizować, i mają zdechnąć pod płotem.

Dotychczas mianowany przez ministra Glińskiego na szefa CSW Piotr Bernatowicz był szefem Radia Poznań, gdzie dokonał opisywanej zbrodni zatrudnienia działacza Młodzieży Wszechpolskiej.

Bernatowicz „w latach 2013-2017 kierował poznańską galerią Arsenał”. Kierując miejską galerią, na wystawie „Strategie buntu” dokonał zbrodni eksponowania plakatów „Jesteś wredna, brzydka i leniwa – zostań feministką” czy „Jesteś homo? OK. Ale nie spedalaj nieletnich”. Dla lewicowców oczywiste jest to, że w galeriach publicznych finansowanych z pieniędzy podatków należy wystawiać tylko działa promujące komunizm, feminizm, szkodliwe dla zdrowia zachowania seksualna, szkalujące Polskę i katolicyzm. Zdaniem lewicy w galeriach nie mia miejsca na sztukę z konserwatywnym przesłaniem.

Lewicy nowy szef CSW podpadł tym, że był „kuratorem wystawy „Historiofilia. Sztuka i polska pamięć” w Starej Drukarni w Warszawie. Miała ona pokazywać „sztukę wyklętą” – część artystów pokazywanych na niej identyfikuje się faktycznie z tzw. ''żołnierzami wyklętymi'', część związana jest z nurtem „smoleńskim”. Celem wystawy miało być stworzenie swoistej „prawicowej awangardy”, zapowiedź artystycznej kulturowej kontrrewolucji”.

Z bólem lewicowy portal przyznał, że „Piotrowi Bernatowiczowi nie można odmówić fachowego wykształcenia ani doświadczenia. Jest doktorem historii sztuki. Dysertację o recepcji Picassa w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1945-1970 pisał u wybitnego historyka sztuki Piotra Piotrowskiego”.

Swoisty certyfikat konserwatywnej przyzwoitości wystawiło nowemu szefowi CSW Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, stwierdzając, że „osoba Piotra Bernatowicza gwarantuje, że zdecydowana większość uznanych artystek i artystów nie podejmie z nim współpracy [...] Dla wielu osób przeszkodą będzie również jego działalność z ostatnich miesięcy, kiedy w prowadzonych przez niego audycjach w Radiu Poznań pojawiały się treści antysemickie”.

Z lewicowego portalu można się dowiedzieć, że rocznie na szkodliwą lewicową działalność CSW dostawało z kieszeni podatników „od ministerstwa 11,8 mln zł rocznej dotacji”. Szkoda więc, że dopiero po 4 latach PiS odbiera lewicy kontrolę nad tą placówką, i szkoda, że dalej nad innymi placówkami finansowanymi przez podatników kontrole mają lewicowcy wykorzystujący publiczne pieniądze i majątek do szerzenia propagandy komunistycznej, feministycznej czy sodomickiej.

Z nowym szefem CSW udało mi się przeprowadzić w 2017 wideo wywiad „Piotr Bernatowicz — Dominacja lewicy w sztuce jest sztuczna”

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=avyRRgDGKeU

 

Jan Bodakowski

Komentarze

loluś2019.11.8 11:16
"Z lewicowego portalu można się dowiedzieć, że rocznie na szkodliwą lewicową działalność CSW dostawało z kieszeni podatników „od ministerstwa 11,8 mln zł rocznej dotacji”." szkoda katolibku, że na wyciskarkę do cytryn w Wilanowie czyli muzeum JP2, w budżecie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego 2017, i 2018 połowa, powtarzam połowa szła z całego budżetu rocznego przeznaczona na teatry ,muzea, galerie w całym kraju...
Gumowy Żuk2019.10.28 2:24
Trzeba tylko patrzeć Glińskiemu na ręce, żeby nie zrobił tam przypadkiem drugiego muzeum żydów.
arbiter elegancji2019.10.27 12:01
O wypadku polskiego promu w Szwecji Fronda nie poinformuje? Druga kadencja PiS a promów na Bałtyku nie przybywa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.27 11:06
Sztuka od zawsze była liberalna, sztuka nie znosi konserwatyzmu i prawactwa. Decyzja Glińskiego (który sam w sobie jest ministrem antykultury od siedmiu boleści) oznacza nic innego jak upadek CSW. Moja noga tam już na pewno nie postanie, a bardzo chętnie odwiedzałem to miejsce.
goowno mnie obchodzi co robisz w sypialni2019.10.27 15:14
TY NIE MÓWISZ O SZTUCE, TYLKO O ŚCIEKU INTELEKTUALNYM, który znalazł sobie sposób na pasożytnicze życie na zdrowej tkance społeczeństwa. Jedyne czego wyżyny lewicowe mogą osiągnąć to domagać sie pieniędzy od pracujących... lub brać srebrniki jak zdrajcy. Jak już wyżebracie to nie potraficie wydać zgodnie z przeznaczeniem tylko trzeba zaraz coś ukraść, zdefraudować i zacząć awanture o nazistach i homofobach żeby przykryć smród własnych poczynań. Te pseudo fundacje walczące o zdrowie zwierząt czy roślin,a gardzicie życiem ludzkim, a skoro macie takie podejście to zdrowa tkanka też wami pogardza i ma w d... wasze chore zabobony o LPG+. Tak jak nie możecie zdobyć sie na PRAWDZIWĄ sztuke, która nikogo nie obraża, tak samo wasze intelektualne polityczne wysrywy są piramidalnie zkałamane. Jesteście chorzy na brak atencji. Każdy neurotyczny narcystyczny leń zostaje teraz WIIEEELLLLKIIMMM artystą, zielonym aktywistą lub moralną wyrocznią szukającą prześladowców w ludziach , którzy mają dość dawania pieniędzy na to DNO INTELEKTUALNE
Dr Aloha2019.10.27 10:40
Zapomnieliście jeszcze napisać o najważniejszym - nie było konkursu. Towarzysz Gliński nie lubi.
iza2019.10.27 10:23
A kim są Polacy??? To tylko katolicy nienawidzący LGBT? Sztuka z konserwatywnym przesłaniem????? Nienawiść, pogarda to konserwatywne przesłanie???? Zastanówmy się, czy chcemy żyć w Polsce narodowców i Bodakowskiego???? Ja, nie chcę takiej Polski.
WstawićFiguręWyszynskijaTryskającegoNaMinistranta2019.10.27 10:16
PiSocjaliści katoliccy zmajstrują tam Narodowe Centrum Sztuki Dewocjonalnej. Budżet 500 milionów rocznie, z czego 250 przelewane na konta prywatnych fundacji doktora Rydzyka, zakonnego magnata. Za patronat, czujność i wkład w postaci ekspozycji dwóch figurek, które ponoć Wojtyła dotykał. Pozostałe 250 milionów zeżrą w dietach i pensjach PiSocjalistyczni aparatczycy osadzeni w kierownictwie, radach, kolegiach i kapitułach NCSD.
lewak=głupek2019.10.27 15:21
twój nick wyczerpuje znamiona najbardziej wysublimowanej intelektualnie sztuki lewackiej
JONASIK2019.10.27 10:09
Narodził się Pisrealizm. Pisrealizm, in. realizm patriotyczny – kierunek w sztuce określany jako metoda twórcza, istniejący od 2019 w sztuce polskiej, a następnie w pozostałych krajach socjalistycznych. Miał tam oficjalny status podstawowej i jedynej metody twórczości artystycznej i był ideowym oraz propagandowym narzędziem partii prawicowych.
Złodziej zapalniczek2019.10.27 10:09
Czy Pis już poprosił episkopat o akt zawierzenia CSW ,Niepokalanemu Sercu Maryi i wyznaczenie jakiegoś księdza na kapelana tego przybytku?
poPO=kurw..i z\305\202odzieje2019.10.28 12:38
psie pedale lewacki nie ujadaj w kier Najświętszej Marii Panny bo marnie bydlaku zginiesz!!!!
anonim2019.10.27 9:52
PiSowski aparatczyk i jego partia będzie teraz weryfikować co sztuką jest a co nie! Niedługo Kaczyński będzie dyktował którą ręką i jakim papierem dpę wycierać!
witold2019.10.28 4:32
Niektorych debili przydalo by sie nauczyc ze dpe nalezy wycierac,a ktora reka i jakim papierem to nie takie wazne,idioto.
KrojeSalceson2019.10.27 9:41
Rządzie PiSS! A gdzie jest obiecany Polsce Madagaskar? Hmm?
Marek212019.10.27 9:32
Odzyskane dla Polakow.... Niewielu tych Polaków na świecie. Trzeba zawsze zgadzać się z Bodakowskim by zasłużyć na ten tytuł.