24.02.17, 19:30źr. zdj. Youtube

Wątły zawieszony, programy zdjęte z anteny

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała oświadczenie, w którym wyraziła sprzeciw wobec treści propagowanych w programie Kuby Wątłego „Krzywe zwierciadło” w Superstacji.

W jednym z odcinków Wątły w wulgarnych słowach obrażał dziennikarzy TVP. Jak poinformował portal Wirtualnemedia, zarząd Superstacji tymczasowo zawiesił dziennikarza, w związku z czym prowadzone przez niego programy „Krzywe zwierciadło” i „Suma tygodnia” zniknęły z anteny kanału.

Sprawa rozpoczęła się od jego wypowiedzi 14 lutego na antenie Superstacji. Gościem Kuby Wątłego w programie „Krzywe zwierciadło” był wówczas Tomasz Jastrun. Prowadzący zadał pytanie: „Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej?”.

„Takie wypowiedzi pełne agresji i nienawiści, skierowane pod adresem dziennikarzy były próbą poniżenia, napiętnowania ich w oczach opinii publicznej, budowały fatalny obraz ich zawodowych działań i kompetencji oraz prowadziły do pogłębienia podziałów społecznych”- pisze w opublikowanym dziś oświadczeniu przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po otrzymaniu stanowiska nadawcy, podda odrębnej analizie kwestie dotyczące naruszenia przez niego norm ustawowych.

JJ/TVP Info, „Wirtualne Media”, Fronda.pl