28.04.20, 14:22

Watykan: Covid-19 okazją do... wzmocnienia globalizacji?

Ks. Augusto Zampini, który został powołany przez papieża Franciszka na stanowisko sekretarza pomocniczego Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, uznał, że epidemia koronawirusa jest okazją do wprowadzanie „radykalnej zmiany” w Kościele i na całym świecie. Do zadań ks. Zampiniego należy nadzorowanie grupy do zadań specjalnych zajmującej się problemami związanymi z wirusem z Wuhan.

 

 

„To pierwszy prawdziwy kryzys XXI wieku. Kryzys z roku 2008 był jedynie finansowy. Niewiadomo, jak długo on potrwa, a nawet jeśli wirus uda się opanować, będzie się utrzymywać. Pilnym zadaniem jest przygotowanie na przyszłość, co jest olbrzymim wysiłkiem” – powiedział ks. Zampini według argentyńskiej gazety „La Nacion”.

Z kolei według jezuickiego czasopisma „America” nowy sekretarz pomocniczy Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka miał stwierdzić, że epidemia koronawirusa została wywołana tym, jak „traktujemy zwierzęta i jak traktujemy przyrodę”. W związku z tym daje ona nam „bezprecedensową sposobność zmiany na rzecz lepszego, zdrowszego i mniej niesprawiedliwego świata”. Oznacza to także, że „powinniśmy być świadomi, iż decyzje, które są podejmowane przez światowe rządy i liderów w tych miesiącach, ukształtują przyszłość naszego świata”.

Według ks. Zampiniego nowe działania powinny obejmować redukcję wydatków na zbrojenia, a zamiast tego utworzenie światowego systemu opieki zdrowotnej. Te inicjatywy powinny także dotyczyć tworzenia przez przywódców państw nowych miejsc pracy.

Dla ks. Zampiniego obecny kryzys jest okazją do „radykalnej zmiany” w traktowaniu środowiska naturalnego i nawrócenia w zgodzie z encykliką Laudato si papieża Franciszka.

Dotychczas ks. Zampini wykładał etykę chrześcijańską i zagadnienia związane z prawami człowieka. Był też doradcą kard. Vincenta Nicholsa w kwestiach związanych z encykliką Laudato si, a także głównym doradcą synodu amazońskiego.

jjf/churchmilitant.com

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Jan Radziszewski2020.04.30 4:10
Przed nami jest zbyt krótki jest okres władzy PIS u bo Król tj namaszczony już czeka gotowy Potrzebna tarcza antykryzysowa dla firm pogrzebowych. Posted by Dzieckonmp w dniu 29 kwietnia 2020 W niektórych regionach kraju branża funeralna notuje spadek ilości pogrzebów nawet o 40 proc. – Podchodzimy bardzo ostrożnie do przypadków zgonów osób ze stwierdzeniem obecności COVID-19 jako głównej przyczyny śmierci. W zdecydowanej większości przypadków zmarli mieli tzw. choroby towarzyszące. Liczba pogrzebów w niektórych częściach kraju w marcu spadła nawet o 40 proc. – mówi Wirtualnej Polsce Robert Czyżak, prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej. – Paradoksalnie spadek liczby pogrzebów, a tym samym zgonów wynika z ograniczonego działania szpitali. Jeśli odwołane są zabiegi planowe, to jest mniej przypadków śmierci na salach operacyjnych. Ze względu na mniejszy ruch drogowy jest mniej tragicznych wypadków – dodaje. Przedstawiciele branży pogrzebowej apelują, aby nie straszyć społeczeństwa tragicznymi konsekwencjami koronawirusa, ponieważ zjawisko to, ich zdaniem, nie istnieje. Jak podkreśla Wirtualna Polska, z danych Ministerstwa Cyfryzacji przesłanych do GUS wynika, że w marcu 2020 r. zmarło 36 tys. 557 osób. W tym samym miesiącu w tamtym roku zmarło jedynie 213 osób mniej. Z kolei wyniki sprzed dwóch lat to: 40 tys. Polaków. Dane o liczbie zgonów za kwiecień 2020 GUS opublikuje pod koniec maja.
Joanna2020.04.29 8:58
prawdziwy przesladowany i falszywy swiatowa religia
Joanna2020.04.29 8:55
Mysle,ze zyjemy juz w czasach ostatecznych gdzie beda dwa koscioly prawdziwy i falszywy przesladowany.
dybuch2020.04.28 16:42
Zwierzatka ??a moze chodzi mu o wyprowadzenie tych zwierzatek z salonow ??bo to chyba nie jest naturalne ze czlowiek uczlowieczyl zwierzatka.I tym sposobem mogl zrobic mutacje wirusa i wyszla korona??
anonim2020.04.28 16:12
Wszystko byle nie nawrócenie się i pokuta?!
Zofia2020.04.28 16:01
Ale brednie, nawroccie sie i przestancie mowic o przyrodzie, a moze wiecej na temat aborcji. Kto tam teraz w Watykanie rzadzi???
stodin2020.04.28 15:34
heretyk i wilk w owczej skórze niebezpieczny szarlatan
matis892020.04.28 15:30
Oficjane głoszenie herezji i pogaństwa Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika także w polityce ku Religii Światowej Bergoglio i NWO. ,,...epidemia koronawirusa została wywołana tym, jak „traktujemy zwierzęta i jak traktujemy przyrodę”. W związku z tym daje ona nam „bezprecedensową sposobność zmiany na rzecz lepszego, zdrowszego i mniej niesprawiedliwego świata” A więc demon Bergoglio pachamama, moloch z Koloseum przyroda daje ludziom ostrzeżenie i szansę na stworzenie Światowego Rządu i Religii Światowej, Światowej Służby Zdrowia, na globalne szczepienie i państwa bezgotówkowe do Znamienia Bestii chipowania. Bergoglio jest największym wrogiem Kościoła, katolicyzmu i oszustem.
katolicka kretynizacja polski2020.04.28 15:00
Covid-19 okazją do dostrzeżenia tego że kościół jest nikomu niepotrzebny.
matis892020.04.28 15:35
Lewakoateiści potrzebują swojego pana i przywódcę religijnego Bergoglio przed którym padają na kolana najniżej ze wszystkich religii. Bergoglio zlikwidował ateizm i powybijał zęby lewakoateistów dlatego tych jego pomysłów nie krytykujesz bo są fajne dla lewakoateistów. Zamiast tego strzelasz ślepakami już tylko na oślep by nie urazić dobrego imienia Bergoglio Głowy Watykanu i pana lewakoateistów :))).
dybuch2020.04.28 16:44
Takim jak ty tylko Lenin potrzebny wiec mow za siebie a nie za innych!!czuwaj !
Dorota S2020.04.28 23:16
"Kretynizacjo...." , kretynie! NAM KOŚCIÓŁ BYŁ I JEST POTRZEBNY! MÓW TYLKO ZA SIEBIE! NAS W TO NIE MIESZAJ ! WIESZ JAKIE MAMY O TOBIE ZDANIE! DOKŁADNIE, JAK TY SAM O SOBIE, LUB JESZCZE GORSZE! TO WŁAŚNIE TY NAM TU NIE JESTEŚ POTRZEBNY, A NIE KOŚCIÓŁ! ZAMILCZ, LECHU, W KOŃCU !! Lubisz się nad sobą znęcać, masochisto !
Won! 2020.04.28 14:30
Mam w pogardzie każdego jezuitę. Począwszy od tych czubów z deona a skończywszy na tych w watykanie!
matis892020.04.28 15:32
Czemu nie wspomniałeś o Bergoglio ?