01.12.19, 15:30(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Watykan wiedział o homoseksualizmie abp. Paetza? Tomasz Terlikowski: Sprawa musi zostać wyjaśniona do bólu!

Jeśli ktoś sądził, że debata nad zachowaniem Kościoła w sprawie arcybiskupa Juliusza Paetza dobiegła końca, i że można spokojnie przejść nad nią do porządku dziennego, to ostatnia wypowiedź prezesa KAI Marcina Przeciszewskiego powinna wyprowadzić go z błędu.

W czasie panelu „Kościół na krawędzi?”, który odbył się w ramach Ogólnopolskiego Forum Młodych we Wrocławiu prezes KAI publicznie przyznał, że abp Juliusz Paetz w 1983 r. „do Łomży pojechał na zesłanie, to był podstawowy błąd”. „Jego skłonności zostały rozpoznane w Watykanie” i „Watykan chciał się go pozbyć” - podkreślał prezes KAI.

I choć już wcześniej mówili o tym dziennikarze, to podobna opinia, i to w obecności Prymasa Polski, wcześniej nie padła z ust osoby, która jednak - do pewnego stopnia - pełni funkcje głosu Kościoła.

I trzeba powiedzieć, że po niej, sprawa musi być wyjaśniona do końca i do bólu.

Jeśli bowiem w Watykanie uznano, że z kogoś, kto jest zgorszeniem w Watykanie można - za karę - uczynić ojcem diecezji - to znaczy, najdelikatniej rzecz ujmując, że coś nie tak było z nominacjami biskupimi. I ktoś za to odpowiada. Coś nie tak było też z myśleniem eklezjalnym i teologicznym, bo uznano, że karą dla kogoś jest uczynienie go następcą apostołów, biskupem ordynariuszem. To są bardzo poważne zarzuty.

Nie wierzę, żeby Marcin Przeciszewski o tym nie wiedział. Jeśli zaś je - i to oficjalnie, podczas spotkania zorganizowanego przez seminarium - w obecności Prymasa Polski i ustami poważnego przedstawiciela Kościoła postawiono, to trzeba na nie odpowiedzieć.

Nie wystarczy powiedzieć, że to błąd, trzeba jasno powiedzieć, kto za niego odpowiada. A potem jasno za niego przeprosić. Ofiary, wiernych, których uznano za karę dla biskupa, który nie sprawdził się w Watykanie, okłamywanych księży.

 

 

Tomasz Terlikowski/Facebook

Komentarze

AA2019.12.2 21:23
grzechy strukturalne w Kościele muszą być napiętnowane. Nie może być kupczenia sakramentami, godnościami. Obrzydliwe w oczach Bożych jest dawanie łapówki biskupom w celu nominacji, obrzydliwe jest kupowanie neoprezbiterów będących na praktykach diakońskich w parafiach. Obrzydliwe jest gdy proboszcz mobbinguje wikariusza i nie daje nawet dostępu do kuchni.
Ania2019.12.2 13:23
Dajcie już spokój temu zmarłemu człowiekowi i Kościołowi, nie macie sumienia :(
Druh Ryszard 2019.12.2 13:18
Na temat arcybiskupa Paetza wiele napisano, jeszcze więcej wypowiedziano, wiadomo co i jak, więc czy warto do tego wracać ? Został pochowany jak skruszony grzesznik, bez splendoru i trochę po kryjomu. Wydaje się, że tylko jego przykład niechaj będzie przestrogą dla obecnego papieża jak i tych, którzy po nim przyjdą. A swoją drogą, może czas najwyższy, ażeby rozprawić się z "lawendową mafią", która w strukturach Kościoła hierarchicznego uczyniła tyle złego ? Tylko pytanie, kto ma rozpocząć to oczyszczanie ? Papież Franciszek jest progresistą, jest wyrozumiały wobec ludzkich słabości i ciał grzeszności, tak, że idąc za światem postępu niebawem pederastia nie będzie inkryminowanym występkiem w Kościele Powszechnym !
Stop kretynom2019.12.2 13:07
Trzeba było poczekać aż biskup umrze, żeby móc zatańczyć na jego grobie, panie Terlikowski?
Stokrotka2019.12.2 11:08
„do Łomży pojechał na zesłanie" to jakiś kabaret? Cała reszta towarzystwa z lawendowej mafii została w Watykanie i ma się bardzo dobrze aż do dzisiaj. O tym prezes KAI chce pomilczeć? Może zajmijcie się żywymi lawendowymi w Watykanie jak szkodzą do dzisiaj, a umarłych zostawcie na Sąd Boży.
Maciej2019.12.2 10:46
BRAWO !!! BRAWO !!! BRAWO !!!!!!!!!!
Namiętny Zbychu2019.12.2 9:06
Stoi ci pała, swędzi cię d..a - śmiało dzwoń do arcybiskupa!
Waldek2019.12.2 0:12
W Watykanie może i wiedziano o sprawie Paetza, nie wiedział o tym z pewnością JP II. Powiedziała mu dopiero podczas prywatnej audiencji jego znajoma z lat szkolnych, pani Wanda Półtawska. Zaraz potem Paetz wyleciał ze stołka. Nie zrozumiem tylko jednego: jak można było tyle lat zamiatać pod dywan ciemne sprawki niektórych księży. Przecież to szambo musiało kiedyś wybić i teraz lewactwo ma dopiero używanie! I takie ZERO jak Jachira może wywrzeszczeć: - "Księża pedofile gwałcą dzieci!!!" Potrzebne to było komu? Nie żal mi Kościoła - sam się prosił. Pozdrawiam.
katolik2019.12.1 20:40
Panie Terlikowski masz w takim razie społeczny obowiązek ,aby publicznie PIS do zniszczenia w Polsce Homoseksualizmu ,wszelkich przejawów rozpowszechniania zgorszenia społecznego ,które sieje dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna w postaci propagowania homoseksualizmu , zabijania człowieka ,profanowania Boga . To pańkie zadanie ,proszę nie unikac jego wykonania, chyba ,ze boi się Pan dna popslsldwiosnanowoczesna
katolik2019.12.1 20:35
Czy polskie społeczeństwo ,które domaga się wprowadzenia sodomy pedalstwa,zgorszenia dzieci i młodzieży, zabijania ludzi, niszczenia Boga,popiera dno popslsldwiosnanowoczesna ,które szerzy HOMOSEKSUALIZM nie ma grzechu ,a Abp Paetz miał i ma dalej grzech ? Obłudnicy.
katolik2019.12.1 20:26
zakłamanie polskiego społeczeństwa tego ,które głosuje na dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna, i Terlikowskiego polega na tym ,ze domagają się przeprosin od Arcybiskupa Gadeckiego,który nie ma kompetencji w zakresie prowadzenia sprawy Abp Paetza.Natomiast czy Polacy się zastanawiają ,skąd cały czas wypływa zródło dewiacji społecznej ? Nie ,bo jest społeczne przyzwolenie na szerzenie patologii ,bo Polacy myslą,że jak część z nich ma patologiczne poglądy -opowiada się za sodomą pedalstwa i śmiercią ,to jest to dozwolone ,bo taka jest demokratyczna wola ludu . NIE. Trzeba wiedzieć ,ze za szerzenie molestowania i pedalstwa odpowiada dno popslsldwiosnanowoczesna . Molestowanie homo =(Lgbt homo + Genderdziecko )= Mpolestowanie, Aborcja + Eutanazja = Hitler Profanacja Jezusa i Matki Bożej = Niszczenie Kościoła. Dlatego jaka społeczna obłuda widzi Abp Paetza, ale nie atakuje żródła ,jakim jest dno popslsldwiosnsnowoczesna. Więc ,Jeżeli nie jesteście sprawiedliwi, to odczepcie się od Kościół ,od Abp Gadeckiego i Abp Paetza,nawet jeżeli ewentualna krzywda jest prawdą ,bo zyjecie w wielkim narodowym zakłamaniu .
Waldek2019.12.2 0:16
Powiadasz: "popslsldwiosnanowoczesna" ? A ja Ci na to (po ostatnich wybrykach): "poPISpslsldwiosnanowoczesna" Pozdro.
Stanislaw2019.12.1 20:16
Nie obciążajcie Kościoła jakimikolwiek grzechami poszczególnych arcybiskupów., grzechami popelnianymi wbrew Kościołowi, przeciew Kościołowi i w tajemnicy przed Kościołem. To ich, żyjących lub zmarłych indywidualna odpowiedzialność. Co winni poszczególni członkowie Kościeła, duchowni lub świeccy? Przestańcie nas, jako Kościół, oczerniać!! Nikt indywidualny, jako grzesznik, acybiskup czy kltokolwiek inny, nie może być nazywany Kościołem. Zrozumiano, Panie Tomaszu?
rafal2019.12.1 19:21
Od dawna (1983) polskim kosciolem rządzą geje arcybiskupi (Patez etc), który decydowal o doborze nowych buskupów i idioci nieświadomi np. Wojtyła, który Poetza i jemu podobnych mianował i wspierał na urzędach. Wojtyła zrobil bałwochwalczy ASYŻ i prześladował bractwo PiusaXII za łacińskie liturgie, a przepraszal za nawracanie Żydów i obecność krzyża w Oświęcimiu. Zakompleksieni katolicy jak terlkiowski i pociszewski bredzili cos o posłuszeństwie i niekalaniu matki kościoła i dzis koscioll katolicki jest zniszczony tak jak w Irlandii. Zamiast wyrzucić z urzedow i palcow biskupich calą tę zgraję - katolicy od lat dają im swoje pieniądze - idioci. Katolicy krzyczec potraficie tylko w obronie pensji? czy nawet i tego nie potraficie
Marek2019.12.1 18:51
A czego jeszcze ty Terlikowski chcesz od kościoła. Petz nie żyje, chcesz nasikać na jego grób. Jesteś za kościołem czy przeciwko niemu jak inni, między innymi żydzi.Ten problem jest bezprzedmiotowy.
Stanislaw2019.12.1 20:51
Może się Terlikowski czepiać indywidualnych grzeszników, ale nie KOŚCIOŁA jako takiego! To jest oczernianie nas wszystkich!!! To jest walka z Kościołem!
Marek2019.12.1 18:29
Dlaczego nadal należę do kościoła? 1. Bo jest w nim obecny Jezus Chrystus, żywy i prawdziwy. 2. Bo moje sumienie jest ponad zachowaniami innych. 3. Bo kościół to również ja i ty. 4. Bo historia każdego człowieka, to również historia grzechu i przezwyciężania go. 5. Bo w Biblii i nauczaniu kościoła znajduję wszystkie odpowiedzi na pytania o sens i cel mojego życia. 6. Bo chociaż Bóg zawiódł się na mnie kiedy ulegałem słabościom to jednak Bóg nigdy mnie nie zawiódł. Powodów jest oczywiście znacznie więcej.
rafal2019.12.1 19:28
jesteś ofiarą kłamstwa i manipulacji i robisz to samo innym naiwnym … Jezus nie zostawił po sobie żadnych urzędników kościelnych, bo Jego kościół nie jest ograniczony do urzędów ale do serc ludzi i nawet Szawla zmienił w świetego Pawla bez pomocy Piotra. Duch Swięty kieruje nami o ile przyjaźnimi się z Bogiem w DUCHU i Prawdzie a przez to nie jesteśmy posłuszni żadnym ludzkim względom i żeby tak nie bylo wymyślono religijne urzędy... dla kontroli umysłów
Waldek2019.12.1 23:59
Prawdziwa Kontrola Umysłów to się właśnie zaczyna. Lewactwo zaczyna cenzurę na całego - kneblowanie ust niewygodnym ludziom, kradzieże pieniędzy z ich kont, blokady na fb i yt są na porządku dziennym! Za dosłownie kilka lat będziecie z nostalgią wspominać Kościelną Kontrolę Umysłów
agape2019.12.2 13:56
Członkowie Kościoła powinni dbać o zasady moralne i pozbywać się "zgniłych jabłek" jak hierarchowie wymienieni w artykule. Niestety przez przymykanie oczu na grzech i chronienie osoby grzesznej "bo to swojak" albo "bo to kapłan" Kościół przeżywa obecne problemy.
być jak Terlikowski2019.12.1 18:14
Jeśli ktoś sądził, że debata nad zachowaniem Kościoła w sprawie arcybiskupa Juliusza Paetza dobiegła końca, i że można spokojnie przejść nad nią do porządku dziennego, to ostatnia wypowiedź prezesa KAI Marcina Przeciszewskiego powinna wyprowadzić go z błędu. W czasie panelu „Kościół na krawędzi?”, który odbył się w ramach Ogólnopolskiego Forum Młodych we Wrocławiu prezes KAI publicznie przyznał, że abp Juliusz Paetz w 1983 r. „do Łomży pojechał na zesłanie, to był podstawowy błąd”. „Jego skłonności zostały rozpoznane w Watykanie” i „Watykan chciał się go pozbyć” - podkreślał prezes KAI. I choć już wcześniej mówili o tym dziennikarze, to podobna opinia, i to w obecności Prymasa Polski, wcześniej nie padła z ust osoby, która jednak - do pewnego stopnia - pełni funkcje głosu Kościoła. I trzeba powiedzieć, że po niej, sprawa musi być wyjaśniona do końca i do bólu. Jeśli bowiem w Watykanie uznano, że z kogoś, kto jest zgorszeniem w Watykanie można - za karę - uczynić ojcem diecezji - to znaczy, najdelikatniej rzecz ujmując, że coś nie tak było z nominacjami biskupimi. I ktoś za to odpowiada. Coś nie tak było też z myśleniem eklezjalnym i teologicznym, bo uznano, że karą dla kogoś jest uczynienie go następcą apostołów, biskupem ordynariuszem. To są bardzo poważne zarzuty. Nie wierzę, żeby Marcin Przeciszewski o tym nie wiedział. Jeśli zaś je - i to oficjalnie, podczas spotkania zorganizowanego przez seminarium - w obecności Prymasa Polski i ustami poważnego przedstawiciela Kościoła postawiono, to trzeba na nie odpowiedzieć. Nie wystarczy powiedzieć, że to błąd, trzeba jasno powiedzieć, kto za niego odpowiada. A potem jasno za niego przeprosić. Ofiary, wiernych, których uznano za karę dla biskupa, który nie sprawdził się w Watykanie, okłamywanych księży.
guess who psycho2019.12.1 18:13
𝗡𝗮𝗽𝗿𝗮𝘄𝗶𝗮𝗺𝘆 spłuczkę! Teraz!
ZERRO2019.12.1 18:07
Wielu biskupów dostało sakrę dzięki łaskawości abp. Paetza.
KATOLIK2019.12.1 17:48
Zaraz, zaraz, w 1983 roku wiedziano w Watykanie o skłonnościach abp. Paetza i posłano do Łomży "za karę"? Co to za kara i kto konkretnie wiedział, bo wówczas papieżem był Karol Wojtyła. Kto ukrywał przed nim te sprawy? Podajcie w końcu nazwisko tego człowieka i wywalić go ze stanu duchownego!
PepaPig2019.12.1 19:49
HAHAHA, KAROLEK O WSZYSTKIM WIEDZIAŁ :D WYCHODZI BRUDNA PRZESZŁOŚĆ NAJWIĘKSZEGO POLAKA :D
twer2019.12.1 17:48
Ten Terlikowski ma jakąś chorobliwą obsesję na punkcie arcybiskupa Juliusza Paetza. Chyba potrzeba mu dobrego psychiatry.
RŻNIJMY KUPY2019.12.1 17:45
RŻNIJMY KUPY na 𝐀𝐍𝐃𝐑𝐙𝐄𝐉𝐇𝐀𝐇𝐍 - 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 A my się ZERŻNIEMY na twój grób! - podpisali sie: proboszcz Pocałumniewdoope oraz rabin Nożykdokotasa
andrzejhahn32019.12.1 17:40
a czego innego spodziewac sie po tych koscielnych gnojach .ich hipokryzja wypacza im rozumy pewnie z nierobstwa i pasozytniczego zycia i......dlatego sram na wszystkich koscielnych nierobow
Waldek2019.12.1 23:53
Toż to czysta lewacka Mowa Nienawiści, co nie? Ejże, Panie Hejter, nie poniosło Pana nieco?...
Reytan2019.12.1 17:35
Komunisci zawsze klamia i morduja wierzacych w Boga .
Cezary2019.12.1 17:30
Dajcie juz spokoj z odgrzebywaniem starych dziejow. Jak mowil w "Odzie do Mlodosci" A. Mickiewicz- Trzeba z zywymi na przod isc, po zycie siegac nowe. Dosyc tego nalatywania na ksiezy, bo np. co z tego bedzie mial p. Terlikowski? Slawe? Dziwie sie tez, ze takie obrzydliwe wpisy ukazuja sie we Frondzie niby katolickiej. Ani na Onet, czy Interii nie ma takiego plucia.
olaboga2019.12.1 17:16
Glupie wrzaski na temat homoseksualizmu Paetza. W Watykanie prawie kazdy z hierarchow jest milosnikiem seksu z mezczyznami. Tam panuje akceptacja zalotow i molestowania klerykow i nizszego duchowienstwa przez wysoko postawiony kler. Gdyby bylo inaczej zareagowano by znacznie wczesniej na wyczyny Paetza, a nie dopiero, gdy media rozdmuchaly sprawe na dobre. Te palanty poprzebierane za biskupow i kardynalow bronia swoich pedalow i pedofilow do upadlego, gotowi poswiecic prawdziwie zasluzonych i wybitnych ksiezy jak np. ks. Weclawskiego. To jest gniazdo oszustow i moralnych degeneratow. Nikt przyzwoity nie ma szans na awans do tej zepsutej kasty, a moze i dobrze, bo znalezc sie w tym klubie zdeprawowanych swietoszkow, to zaden zaszczyt,
Waldek2019.12.1 23:52
Jeśli tak mówisz, to chyba wiesz co nieco? Z autopsji? Bo gadasz tak, jakbyś tam był i widział, co nie? LoL
bezlitosny internauta2019.12.1 17:05
Okazuje się, że skandaliczne zachowania i skłonności Juliusza Paetza były w Watykanie znane już 40 lat temu. Za karę więc... wyświęcono go na biskupa i posłano do Łomży.
B522019.12.2 0:02
to wasz agent głęboko zakamuflowany ale zbok się zdekonspirował
Katalina2019.12.1 16:55
Terlikowski zaczyna byc kanalia!!
Stanislaw2019.12.1 20:53
Nie, może cię czepiać indywidualnych grzeszników i siebie też. Ale przecz od Kościoła! Nie wolno z nim czyli z nami walczyć i znieslawiać!
gtf2019.12.1 16:29
Ludzie skończcie wreszcie z tymi głupotami a zajmijcie się biednymi i ubogimi. i głoszeniem Ewangelii. Kto nie przebacza temu jemu Bóg grzechów nie wybacza
obserwator2019.12.1 16:20
Wielowektorowy i lawirujący Red. Terlikowski ostatnio widzi tylko niezyjacygo Paetza. Ale o dominikanach, wśród których obecnie jest wielu homoseksualistow, którzy molestują seksualnie innych - ani słowa. Ani słowa tez o wypowiedzi jego kolegi publicysty, Szymona Holowni - "Jezus stal się zwierzeciem'. Ani słowa tez o wieloletniej promocji przez Szustaka telewizyjnej stacji CNN- skrajnie lewicowej amerykańskiej stacji, która propaguje ideologie LGBT, aborcje na zyczenie i kliniki śmierci 'Planned Parenthood'.
uprasza się mendy żydowskie aby się odpi...ly!2019.12.1 15:52
Menda obrzezana 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"). Kim jest ten: 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - 𝐧𝐢𝐤𝐭 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 ? Nazwisko jego jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka, towariszcz Nowaka-robaka.
Zdychają tylko tacy jak ty2019.12.1 15:48
@Katolicka Kretynizacja Polski - "Paetz zdechł" - Zdychają tacy jak ty - untermenschen.
B522019.12.1 23:57
to chyba był wasz człowiek w przebraniu
AA2019.12.1 15:48
Niestety ktoś wprowadzał w błąd papieża Jana Pawła II a abp Józef Kowalczyk dziwnym zbiegiem okoliczności był tyle lat nuncjuszem i to on odpowiada za nominację i opiniowanie biskupów, to na abp Kowalczyku spoczywa odpowiedzialność i to należy zbadać. Nie mówię, że wszyscy biskupi są źli, ale mogły istnieć mechanizmy korupcyjne a to już jest symonia czyli kupczenie sakramentami bo biskupstwo to wyższy stopień święceń kapłańskich , gdy ktoś otrzymywał w sposób niegodziwy te święcenia to już jest grzech strukturalny. Kościół jednakże jest Kościołem i my wierzący nie wierzymy w biskupów tylko w święte sakramenty, biskupi są tylko narzędziami. To czy sprawowali urząd w sposób godziwy i nabyli godność w sposób godziwy Bóg osądzi na sądzie, ale też być może dałoby się stworzyć jakąś komisję.
KlerykCałujeOdbytBiskupaADewotkaCałujeŁapę2019.12.1 15:47
Co tam się wyprawia w złotych klero-pałacach? Pasożytujące staruchy wypinają zwiędłe odbyty w koronkach do zaliczenia seminarzystom? Luksus, przepych, władza. Całująca tych obleśnych zboków po łapach, kato-ciemnota radiomaryjna z bagien Podlasia i podhalańskiego zadupia jest jeszcze bardziej zacofana, niż egipskie nagusy za czasów arcykapłanów Herhora i Mefresa.
Robert2019.12.1 17:02
no i dobrze synu , wole byc kato zcofancem niz takim jak Ty
Waldek2019.12.1 23:48
Dobra - popisałeś się efekciarską elokwencją i myślisz, żeś wszystkie rozumy pozjadał? Ani to odkrywcze, ani oryginalne, mój ty tęczowo-wolnościowy robaczku Młody, Wykształcony I Z Wielkiego Miasta, do którego Ty albo Twoi rodzice przyjechali na drzwiach od stodoły. Nieprawdaż? Było tak, co nie?
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.1 15:46
Kto krył wyczyny Paetza? niejaki Kowalczyk! A kto mianował Kowalczyka najpierw nuncjuszem, a potem prymasem??? No kto??? To ten sam, co został ogłoszony świętym w ekspresowym tempie pod hasłem santo subito. Jednak oczywiście nic nie "wiedział" o problemie nawet po tym, jak mu Półtawska i parę innych osób powiedziało o nim w bezpośredniej rozmowie. A teraz ten "święty" za sprawą "naszego" Episkopatu ma być ogłoszony doktorem Kościoła!? Znowu w trybie ekspresowym bez badania pism, które zawierają niezliczoną ilość błędów, a nawet herezji?! Zacznijmy w końcu mówić całą prawdę! Kościół hierarchiczny jest zepsuty i zdegenerowany do szpiku kości! Bo kościół katolicki i hierarchia w nim to wymysł człowieka inspirowany przez szatana!
ZERR02019.12.1 16:00
Lewakoidalni mają taką zboczoną skłonność - pierwsi do rozkminiania co jest a co nie jest katolickie, heretyckie, święte. Ale jak ich podsumować to mordy rozdarte żeby ich, lewakoidalnych, nie osądzać. A niedoczekanie. Kij ci w duszę.
Dam2019.12.1 18:23
W drugą stronę działa to dokładnie tak samo. Obie skrajności niewiele się od siebie różnią.
B522019.12.1 23:54
co poderwał ci chłopaka daj spokój znajdziesz sobie ładniejszego
tak, jestem praktykującym katolikiem 2019.12.1 15:45
Oczywiście, że nie koniec, ale dla niego i jemu podobnych jest cała wieczność w "przyjemnościach". Ale tu na ziemi, na jego temat niech rozdział będzie już zamknięty. Watykan znał, zna każdy szczegół z życia każdego biskupa i kardynała. Jeżeli nie sam papież to jego ludzie. Nic się nie zmieni dopóki nie przyjdzie "święty herkules" i nie zburzy murów tej stajni i przepuści przez nią uświęcone wody "alfios".
Stop kretynom2019.12.2 13:05
Już ci uwierzyłem :D . Katolik! Buchachacha :D
Marek212019.12.1 15:43
No, no, zgorszyć miłych, ciepłych chłopców z Watykanu.... To chyba jednak trzeba umieć i trzeba mieć dużo energii...
JONASIK2019.12.1 15:41
Nie rozumiem, jak ludzie wierzący, a wiąże się to z pewnymi ideałami, mogą chodzić do KK? Przecież to oczywiste, że KK nie ma niczego wspólnego z Jezusem.
leszczyna2019.12.1 15:50
A wg Ciebie mają coś wspólnego z Jezusem ci spod znaku "Wiary i tęczy"?
JONASIK2019.12.1 16:50
Dużo. Miłość drugiego człowieka, tolerancja i brak przemocy. Jezus jak malowany.
leszczyna2019.12.1 20:38
No właśnie, Jezus jak malowany. A powinien nie być malowany, ale słuchany. Zwłaszcza to: "Idź i odtąd już nie grzesz."
Katalina2019.12.2 9:03
Jonasik jestes pedałem to dlaczego potępiasz Paetza też pedała?
Inka2019.12.1 19:46
A TY masz coś wspólnego z Jezusem?
Waldek2019.12.1 23:41
Jak nie rozumiesz, to milcz, co nie? Jeśli dla Ciebie kilku księży to CAŁY Kościół, to jesteś na złej drodze i masz tak samo mało wspólnego z Jezusem, co i oni. Pozdr.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.1 15:37
Cały duchowieństwo te starsze w Polsce, biskupie wiedziało że były prymas i nuncjusz papieski Kowalczyk pieerdolił się jak bura suka z Paetzem w odbytnicę, bo to byli są homoseksualiści. Prymas Kowalczyk przymykał oko na pedofilskie i homoseksualna zbrodnie tego cweela Paetza. Każdy biskup o tym wie i nawet mordy nie otworzą. Paetz zdechł, ale Kowalczyk nadal leży sobie na niezasłużonej emeryturze kościelnej i parę lat temu w jego 80 urodziny przyjechało do niego 40 biskupów ucałować go w kuutasa.
Stanislaw2019.12.1 20:57
Nie znam Twojego języka. Chodzi ci o plagę aborcji i zabijania nienarodzonych, zdradzone i rozbite małżeństwa, pedofilie w rodzinach i gabinetach szkolnych...? Tzw. molestowania na uczelniach?
Stop kretynom2019.12.2 13:03
Nie rozumiem, jak ludzie niewierzący, a wiąże się to z pewnymi ideałami, mogą wypowiadać się na tematy związane z KK? Przecież to oczywiste, że wrogowie KK nie mają niczego wspólnego z Jezusem.
Leszek2019.12.2 14:02
a jeszcze mniej mają faryzeusze handlujący sakramentami w świątyniach obwieszonych obrazami i rzeźbami... wiesz co Jezus zrobił w pierwszej kolejności jak zstąpił? przepędził takich ze światyń - kijem! trzeba byc nie wierzacym by brac w tym udział i pozwalać na to wszytsko i tragedię dzieci!
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.1 15:32
Co by nie powiedzieć - to sprawa Paetza jest wewnętrzną sprawą kościoła.
Tasman2019.12.1 15:52
A Kościół to tak około 90 proc. Polaków...
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.1 17:36
Można mówić o 90% - ale gdyby przyszło do dobrowolnej deklaracji podatkowej na utrzymanie kościoła - to trzeba by mówić - o 30%.
Lennon2019.12.1 19:30
No nie, znając naszych cebulaków, to nie 30% tylko 3.
hm2019.12.1 23:03
głupoty piszecie przecież ludzie dobrowolnie utrzymują Kościół i to bez pośrednictwa państwa
Katolik2019.12.2 9:35
Płacąc w podatkach
Waldek2019.12.1 23:39
W tej sprawie, tak jak w każdej sprawie o pedofilię, są ZAWSZE DWIE STRONY. Biednyś, jeśli tego nie rozumiesz. A Kościół zbyt długo i zbyt wiele zamiatał pod dywan i teraz to się mści - lewactwo zawsze może wykrzyczeć: "A księża gwałcą dzieci!!!" I chociaż odsetek pedofili wśród księży jest dokładnie taki sam, jak wśród innych środowisk, po cholerę dawać argumenty wrogom? Potrzebne to komu?