14.10.21, 18:26Fot. screenshot - YouTube (Christian Concern)

Ważny anglikański biskup konwertuje na katolicyzm

Bp Michael Nazir-Ali, jedna z czołowych postaci Wspólnoty Anglikańskiej, przyjął wiarę katolicką. Jak podaje tygodnik The Catholic Herald, jeszcze w tym miesiącu ma przyjąć święcenia kapłańskie w ordynariacie dla byłych anglikanów. Nie będzie mógł jednak być biskupem, ponieważ jest żonaty.

Nazir-Ali pochodzi z Pakistanu. Jego ojciec był nawróconym na anglikanizm muzułmaninem. W dzieciństwie uczęszczał do katolickiej szkoły w Karachi. Po studiach na uniwersytecie w Cambridge został anglikańskim pastorem i posługiwał w parafiach w Karachi i Lahore. W 1984 został biskupem Raiwind. Ówczesny prymas Wspólnoty Anglikańskiej przeniósł go jednak do Wielkiej Brytanii, ponieważ dalsza posługa w Pakistanie zagrażała jego życiu.

W 1994 r. został biskupem Rochester i szybko stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci brytyjskiego anglikanizmu. Był czołową postacią ewangelikalnego nurtu tego wyznania. Zdecydowanie wypowiadał się w obronie życia, małżeństwa i rodziny. Jak podaje The Catholic Herald, przed 20 laty uchodził za jednego z głównych kandydatów na arcybiskupa Canterbury.

Przez wiele lat był zaangażowany w oficjalny dialog z Kościołem katolickim. Ze względu na swe pochodzenie był czołowym ekspertem w kwestiach islamu. W 2009 r. zrezygnował z posługi biskupiej, by w utworzyć w Oksfordzie ośrodek promujący ewangelikalny nurt anglikanizmu oraz dialog z innymi religiami.

Nazir-Ali to już czwarty anglikański biskup w Wielkiej Brytani, który w ciągu ostatnich dwóch lat zdecydował się na przejście do Kościoła katolickiego. Jego konwersję uznaje się jednak za najbardziej znaczącą i dramatyczną od 1994 r., kiedy to wiarę katolicką przyjął anglikański biskup Londynu Graham Leonard. Przypuszcza się, że poprzez swoją posługę Nazir-Ali wzmocni znaczenie ordynariatu dla byłych anglikanów.

Krzysztof Bronk - Watykan/vaticannews.va


Komentarze

Marduk2021.10.15 12:33
Nie mnie oceniać czy protestantyzm wraz ze swoją wstrzemięźliwością do Najświętszej Marii Panny (brak modlitw i nabożeństw maryjnych) oraz wrogością do KK (szczególnie w USA) jest religią Pana. Wolna wola człowieka decyduje o jego wierze i o tym czy czy chce należeć do kościoła promującego wyświęcanie kobiet, udzielanie ślubów pederastom czy odrzucanie sakramentu Komunii Świętej i Bierzmowania.
Jazzz2021.10.15 0:49
Niektórzy anglikańscy księża przechodzą do Kościoła Katolickiego, wraz z grupami swoich parafian.
No cóż"adeptusie"Lechu- ateisto żydowski!?2021.10.14 22:52
Przecież cię znamy! ----- Nie umiesz się powstrzymać od lania nienawiści na Nasz "KK" i P.Jezusa Chrystusa!! ---- Tak trudno ci, opętany człowieku zrozumieć, ---że teraz bluźnisz, ale--- przed P.Jezusem staniesz na SĄDZIE! ---Co wtedy MU powiesz, powtórzysz to samo?----- Swoim zachowaniem sam się skazujesz na zasłużone piekło! --- Zabolało cię, że jednak inni Biskupi przechodzą na Naszą Jedyną Prawdziwą Wiarę! ---- A ty jak zwykle nie dajesz sobie rady SAM ZE SOBĄ i z wyrzutami twojego Sumienia, odnośnie krzywdy dzieci! ---- Nie możesz wręcz już ani czytać, ani słuchać o Świętościach!--- Wszędzie widzisz dookoła tylko pedofilów, a przecież sam nim jesteś! ---- Dlatego też ciągle o tym piszesz we wpisach, --- innych posądzając! ---- Wszyscy winni, --- tylko nie ty!?? ----- A JEST INACZEJ W/G POWIEDZENIA: ..."SĄDZĘ CIEBIE W/G SIEBIE.."! ---Taka jest prawda!---
Adeptus2021.10.15 9:22
"Co wtedy MU powiesz, powtórzysz to samo?-----" Oczywiście, ze tak. "Swoim zachowaniem sam się skazujesz na zasłużone piekło!" NIKT nie zasługuje na wieczne piekło. A fakt, że Wasz bóg kogokolwiek na nie skazuje, powoduje, że zasługuje na pogardę. Gdyby Bóg teraz mi się objawił i powiedział "Hej, będziesz mógł pójść do nieba obojętnie jak będziesz żył i czy będziesz mnie czcił, masz ode mnie taryfę ulgową!", ale wiedziałbym, że choć jeden innych człowiek pójdzie do piekła - naplułbym Bogu w twarz i poszedł do piekła, by cierpieć razem z moim bliźnim, a nie adorować przez wieczność potwora, który skazał go na wieczne męki. "Nie możesz wręcz już ani czytać, ani słuchać o Świętościach" Oczywiście, że mogę, przecież bez przerwy wchodze na Frondę ;) Chętnie czytam o "świętościach", by rosnąć w pogardzie ku nim i je wyśmiewać. "Wszędzie widzisz dookoła tylko pedofilów, a przecież sam nim jesteś!" Wielokrotnie podkreślałem, że największą szkodą, jaką wyrządzają księża dzieciom nie jest gwałcenie ich fizycznie (choć to też straszne, ale dotyczy niewielkiego procenta), lecz wpajanie im upodlających chrześcijańskich zabobonów (co czynią właściwie wszyscy księża). A jeśli myślisz, że oskarżeniami o pedofilię wzbudzisz u mnie coś innego niż śmiech, to się mylisz. Ja w ogóle mam niski popęd seksualny, a z dziećmi wolę się oddawać ciekawym zajęciom, jak gra w planszówki czy na komputerze, albo pogawędki o Gwiezdnych Wojnach czy Marvelu, a nie tracić czas na jakieś głupie smyranie genitaliów ;) Pozdrawiam! PS. Nie pozwę Cię do sądu, choćbyś się zesrał, gdzieś mam Twoją limuzynę ;) adeptusrpg.wordpress.com
Adeptus2021.10.14 19:06
Kościół Katolicki powinien iść w stronę anglikańskiego, tylko mniej lewacko. Porzucić chrześcijaństwo i stać się organizacją zapewniającą oprawę artystyczną ceremonii, opiekę nad zabytkami i działalność charytatywną. Choć Kościół Anglikański mógłby wreszcie pójść o krok dalej i zacząć oficjalnie czcić Jej Wysokość Królową, zamiast tego durnego sekciarza z Nazaretu. adeptusrpg.wordpress.com
Adalo2021.10.14 19:12
Nigdy w zyciu to nie nastapi i dlatego przetrwa.
To nic w porównaniu z porażką KK2021.10.14 18:58
"Mamy parafie, gdzie prawie wszyscy są po konwersji". Dlaczego katolicy wybierają protestantyzm? https://dzis.xyz/2021/09/24/mamy-parafie-gdzie-prawie-wszyscy-sa-po-konwersji-dlaczego-katolicy-wybieraja-protestantyzm/
Lola2021.10.14 19:13
A dlaczego wybierali PZPR SD i PSL?
Co ty piszesz, chłopie? wielonickowcu!2021.10.14 23:00
Jakie "mamy..." ! Ty nic nie masz !.....Ty jesteś ateistą i / jak sam się wcześniej nie raz chwaliłeś/, jesteś pedofilem!...Nawet nie musisz używać swoich nicków! Każdy wie, że to tylko ty tak możesz pisać! Gubią cię zawsze twoje wyrażenia, zwroty! Lechu, Aj, waj!
Kłamiesz!... Porażki KK nie ma ....!2021.10.14 23:06
I nigdy nie będzie!.... Pan Jezus powiedział cytuję: "..OTO JA TWORZĘ MÓJ KOŚCIÓŁ, A BRAMY PIEKIELNE GO NIE PRZEMOGĄ..."! Więc nie masz się czego cieszyć!
Adeptus2021.10.15 9:24
A Hitler powiedział, że jego III Rzesza przetrwa tysiąc lat i co z tego? Jezus był kiepskim prorokiem, nie potrafił przepowiedzieć nawet daty swojego "powtórnego przyjścia", błędnie twierdząc, że nastąpi za życia tego samego pokolenia, co jego słuchacze. adepturpg.wordpress.com
Anonim2021.10.14 18:55
Może pieniądz lepszy?
matis892021.10.14 18:51
Nawrócił się. Oby tylko nie stał się narzędziem masońskiej sekty lewakoateistów Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika.
Adeptus2021.10.14 19:33
Nie nobilituj Waszego papy Franka sugerując, że jest ateistą. adeptusrpg.wordpress.com
katolik2021.10.14 18:39
brawo !