19.11.19, 12:45Screenshot Youtube - PROGRAM7 - NTI

Wiceprezes PiS: Oczekuję, że Banaś złoży dymisję. Szkodzi nam. Sobie zresztą też

Oczekuję, że Marian Banaś przestanie być prezesem NIK” - powiedział dziś wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński.

Polityk w rozmowie na antenie RMF FM stwierdził:

Powinien sam złożyć dymisję, szkodzi nam. Sobie zresztą też”.

Co więcej, Lipiński dodał, że zna kilka „magicznych sposobów” na pozbycie się szefa NIK, jednak nie chce ich jeszcze teraz zdradzać.

W rozmowie przyznał też, że PiS co prawda żal straconego Senatu, jednak doda, że nie angażuje się w rozmowy mające przekonać do PiS senatorów opozycji. Jak dodał, ma nadzieję na to, że senatorowie sami przejdą do PiS. Stwierdził:

Jak zobaczą destrukcję działania Senatu, to może zmienią zdanie. Bo główny problem polega na debilnym sformułowaniu totalnej opozycji”.

dam/rmf24.pl,Fronda.pl

Komentarze

z Polski2019.11.20 21:54
Panie Lipiński, czy pan nie rozumie, ze "afera"Banasia" jest szyta grubymi nićmi? To jest niewyobrażalna zemsta oszustów vatowskich i innych oszustów skarbowych przeciw człowiekowi, który przerwał im kolosalne nielegalne dochody. Jeżeli utrącicie Banasia, to będzie świadczyć tylko o jednym: O słabnącym PiS, który ugina się pod zarzutami wrogów Polski! Naprawdę, czy w tym zarządzie nikt tego nie rozumie? Utrącicie Banasia, to zaczną się sypać "afery" z innymi posłami PiS, Tak to działa. I niczego dobrego dla Polski już z wami nie da się zrobić!
Zatroskany2019.11.20 20:11
Ten co z p. Bereger uprawiał handel polityczny i jest nie najlepiej postrzegany przez życzliwych PiS mieszkańców okręgu legnickiego nie ma moralnego prawa zabierać głosu w tej kwestii zwłaszcza, ze jak do tej pory zarzuty postawił tylko TVN!!!! Niech AL zajmie się tym, jak PiS bezczelnie oszukał wyborców oddając komisję rodziny w ręce lewicy, zadeklarowanej przeciwniczki życia, która człowiekiem nazywa tego, kto ma PESEL!! I wszystko wygląda na to, ze PiS ma zamiar "uwalić" wniosek o zakaz aborcji eugenicznej rekami SLD!!!!!
anonim2019.11.19 20:54
Dla was "pan Banaś" frondelki. Pan.
m2019.11.19 20:51
Oczekuj dalej.
JONASIK2019.11.19 18:30
Szturm modlitewny potrzebny!!! Banasiu krysztale mój, Ty zawsze w NIKu stój W pracy, również nocy Bądź pisiorkom ku pomocy! Amen
Agnieszka2019.11.19 15:43
Liczę na adekwatne stanowisko wiceprezesa Lipińskiego w dużo bardziej palącej kwestii przeforsowania bez wyjaśnień (co do przeszłości i powiązań ministra finansów T.Kościńskiego). Póki co Braunowi wnoszącemu wnioski w tej sprawie usta zamykacie sejmie: Zapowiedź wniosku Brauna i wyjaśnianie przez niego problemu ministra finansów w Realu24 u Roli: od minuty 10:00 do 16:40 https://www.youtube.com/watch?v=u3IajlBo15c Lubicie mieć haczyki, tak? A może obcym i wrogom lubicie dawać haczyki? I haczyki się ujawnia kiedy? Kiedy takiego ob-hakowanego się uwala i cofa poparcie? Jak ktoś nie tańczy jak mu zagracie? Jak tak, to w czym wam Banaś tańczyć nie chciał? W zaprzestaniu zwalczania mafii? A jak Przyłębska nie uwaliłaby ochrony nienarodzonych dzieci w TK, to w związku z jakimi hakami odcinalibyście się od niej?
Urszula2019.11.19 21:39
Jeronie!!! :D
Agnieszka2019.11.19 15:33
A dlaczego wiceprezes nie wypowie się w o wiele niebezpieczniejszej sprawie niż jakiś hotelik prowadzony przez podsuniętych Banasiowi szemranych ludzi? Banaś nie skacze wam jak mu gracie niczym Przyłębska uwalająca w TK ochronę życia nienarodzonych dzieci? Jak narażał życie, odzyskując Polakom ukradziony przez mafie Vat, to i wam wszedł na podwórko? A może mafiozów chcecie pozyskać i ochronić z jakichś urzędów, za które się zabrał? Jak tacy nieskazitelni jesteście, to dlaczego nie zajmiecie się zanim do szkód (nie tylko wizerunkowych) dojdzie z powodu powołania na ministra finansów pana Kościńskiego - człowieka o nieznanej nam przeszłości, spoza Polski i wspieranego w otrzymywaniu stanowisk bankowych przez jakieś szemrane układy z komunistycznych służb powiązanych z naszymi wrogami? Dlaczego w tej sprawie nic nie robicie a przeciwnie - wbrew prawu wasza Witek i Suski zamyka usta posłom, którzy chcą, by ta sprawa została zbadana i wyjaśniona dla dobra i bezpieczeństwa polskiego państwa??!! Oj źle tu pachnie. Najpierw na stanowisko winduje się ludzi z hakami (przynajmniej wizerunkowymi) lub mimo posiadanej władzy ich się przed stworzeniem takich haków podczas pełnienia ważnych funkcji, odważnych działań (niebezpiecznych dla nich i kluczowych dla bezpieczeństwa, interesu Polski) nie chroni a potem jak przestępcom bohaterską walką z nimi podpadną, to ich się razem z nimi uwala, powołując na te haki. A gdy ktoś zawczasu usiłuje zapobiec jeszcze gorszej i bardziej niebezpiecznej historii (bo Banaś miał piękną kartę opozycyjną i opinię nieskazitelnego, uczciwego a nie zaciemnioną jak Kościński), to mu usta zamykacie kal Braunowi na mównicy sejmowej i przeszkadzacie nawet pytań zadać? Jak wam TVN z Michnikiem a nie Braun pokaże problem, to wtedy jak piesek na posyłki ich słuchać będziecie i zgorszonych, niezorientowanych udawać? To kim wy PiS-ie jesteście?!
Agnieszka2019.11.19 15:35
Zapowiedź wniosku Brauna i wyjaśnianie przez niego problemu ministra finansów w Realu24 u Roli: od minuty 10:00 do 16:40 https://www.youtube.com/watch?v=u3IajlBo15c
MirekT2019.11.19 14:33
Lipiński jak kryształowy Banaś, pokaże filmiki z Tobą z agentury w Krakowie, to Ci rura zmięknie i przestaniesz pyskować !!!
Agnieszka2019.11.19 13:44
A może niech Lipiński zdradzi swoje metody, to się może wyda czy on nie podesłał Banasiowi tych gangsterów do prowadzenia hotelu, żeby mieć haki na niego, żeby tańczył niczym Przyłebska, robiąc wbrew uczciwości i prawu to, co PiS mu każe! Może się okaże czy to nie on dał cynk mediom do zaszczucia Banasia, gdy ten nie chciał tańczyć w rytm ich muzyki i np. czepiał sie szemranych interesów protegowanych PiS-u? Wszyscy się w PiS zmieniają a Lipiński jako szara eminencja trwa i winduje obok Kaczyńskiego podejrzane typy kształtujące twarz światopoglądową PiS podczas kampanii i rządzenia, które np. śmią mówić z okazji 11 listopada o faszyzującej II Rzeczpospolitej. Nagle niby im się zmieniło jak z PiS odeszli? O innych wypromowanych przez PiS "gwiazdeczkach", co zasiliły szeregi opozycji wcześniej wyniszczając Polskę z ramienia PiS czy potem innych ugrupowań, to już nie wspominam. Nie widzę innego wytłumaczenia tego, że wywindowany przez PiS Banaś nagle przez PiS jest zwalczany jak to, ze nie chciał im tańczyć jak zagrają. Nie wierzę, że za pisowskiej władzy PiS nie zauważył, że sytuacja wokół Banasia może być problemem. Na miejscu służb poszukałabym związków - czy tego problemu wokół Banasia nie wytwarzano z polecenia PiS (czy gangsterki, na której PiS rośnie) by mieć na niego haki do pełnego jego posłuszeństwa.
Pet2019.11.19 15:45
Akcja wybielania Banasia rozpoczęta? Biedactwo, łon niczemu nie winien :-))))) wrobili chłopinę, i w nieruchomości, i w gangsterów i w kumpli wyłudzaczy VAT
Agnieszka2019.11.19 16:14
A to nie jest możliwe, że go przestępcy, z którymi walczył, wrobili i to może nawet z tzw. "swojego" środowiska, którym bezkrytycznie służyć we wszystkim nie chciał? Niemożliwe, gdy w grę wchodzi tyle forsy i uniknięcie kary przez wielu, którym w przestępstwach przeszkodził i którzy mogą doprowadzić jak po nitce do byłych i może obecnych ważnych osób w państwie nie tylko naszym (lub tych, co ich na ważne funkcje windują)? PiS, który w sprawie Banasia miał władzę i obowiązek (!) ochronić go przed hakami podczas pełnienia tak ważnej funkcji, to teraz nimi zgorszony? Mam uwierzyć, że PiS nie lubi haków, ob-haczonych ludzi wywindowanych przez siebie na wysokie stanowiska skoro dziś Brunowi usta przez Witek i Suskiego DZIŚ zamyka, żeby nie zgłosił wniosku o sprawdzenie nieznanej przeszłości i podejrzanych związków proponowanego na ministra finansów Kościńskiego? Wcześniej sprawę Banasia z dystansem obserwowałam, nie dając się nagonce medialnej nakręcić, bo chodzi o człowieka, który mafiom i przestępcom z najwyższej półki mocno podpadł a przeszłość miał piękną. Ale gdy DZIŚ - na kolejne stanowisko związane z finansami państwa PiS forsuje człowieka, na którego mogą być prawdziwe haki, człowieka może prawdziwie i mocno związanego z obcymi służbami czy światem przestępczym - a Witek uwala Brauna na mównicy sejmowej, gdy on zapowiedział, że będzie wymagał jasności w tej kwestii, Suski (i krecio Korwin) jak tajniak dolatuje, żeby szeptankiem na uszko i ciałkiem go skłonić od odstąpienia z mównicy, to już OD DZIŚ nic co powie PiS w kwestii Banasia nie jest dla mnie wiarygodne. Prędzej uwierzę, że ktoś z ich kręgu zadbał, by go ob-haczyć i usunąć, gdy stanie się dla nich niewygodny lub nieuległy.
Adrian2019.11.19 22:18
Oby nie skończył jak Marek P. - też się naraził gangsterom. Ja wierzę Banasiowi. Bandziory chcą go zniszczyć - już niejeden gnije w ziemi, który im wszedł w drogę. Agnieszka - masz rację - popieram twoje tezy.
anonim2019.11.19 13:13
Mnie laikowi nie daje spokoju jedno pytanie czy w tym kraju funkcjonuje coś takiego jak "parasol kontrwywaiadoczny " w stosunku do ludzi z wierchowki.?
Jarek2019.11.19 13:01
Jak, to już nie kryształ?
Katolik2019.11.19 12:56
Banaś powinien być na swoim stanowisku jak najdłużej, żeby otworzyć wszystkim niedowiarkom czym jest Pis
Agnieszka2019.11.19 15:47
Banaś na swoim stanowisku odkrywał i zwalczał mafie vatowskie narażając się bardzo niebezpiecznym i ważnym przestępcom (również na ważnych stanowiskach). Na stanowisku prezesa NIK może jeszcze więcej dobrych dla Polski i niebezpiecznych dla siebie, bo szkodliwych dla mafii, rzeczy zrobić. Pytanie komu to przeszkadza najbardziej, że chce temu zapobiec lub za co chce się zemścić.
MirekT2019.11.19 15:56
Agnieszka jesteś tak głupia,że nie wiem jak Ci odpowiedzieć. Lepiej nie odpowiem nic bo nie chcę kobiecie nawtykać.
Urszula2019.11.19 21:36
Ty tak poważnie?
Micek2019.11.20 13:28
Wniosek z tego taki, że pisowska wierchuszka usuwając Banasia chce zrobić dobrze mafiom vatowskim. Piękne :D
NiechNIKSkontrolujeBurdeleBanasia2019.11.19 12:56
Stąd działania nękające róznych mundurowych służb na Podkarpaciu. Chłopina nie chce zleźć z fotela prezesaNIK, więc sieć burdeli Kryształowego Sutenera Banasia musi dostarczyć PiSocjalistom materiałów kompromitujących. Zeskrobują plamy DNA z materaców wyjętych spod UPAinek, pod łózkami znajdują worki z 25 kg białego proszku. I nie jest to nawóz sztuczny ani środek do dezynfekcji używanych prezerwatyw.