28.01.15, 12:30Abp Stanisław Gądecki (fot. Episkopat.pl)

Wielka akcja abp Gądeckiego przeciw seksualizacji dzieci

W najbliższą niedzielę w archidiecezji poznańskiej odbędą się spotkania dla rodziców i wychowawców, których celem jest zwrócenie uwagi na „nieodpowiednią edukację seksualną oraz edukację równościową".

Spotkania, którym patronuje abp Stanisław Gądecki, będą się odbywać w ramach szerzej akcji pod hasłem „Twoje dziecko, wielka sprawa”. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej i Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej.

Jak czytamy w „Gazecie Wyborczej”, podczas spotkań zostaną poruszone następujące zagadnienia: problem seksualizacji, wychowanie a ideologia, masturbacja dziecięca, profilaktyka zagrożeń, ideologia gender jako narzędzie wojny cywilizacyjnej. Będzie można ponadto zapoznać się ze świadectwem rodziców ze Szwecji.

Wszystko po to, aby zainteresować rodziców i wychowawców problematyką edukacji seksualnej. Organizatorzy chcą przekazać opiekunom istotną wiedzę na temat tego, co dzieci powinny wiedzieć o seksie. Ale to nie wszystko – prowadzący zajęcia mają poruszyć także temat przepisów prawnych odnośnie do edukacji seksualne. Zmiany legislacyjne idą bowiem tak daleko, że nie sposób, by rodzice troszczący się o swoje pociechy ich nie znali.

Ks. Paweł Pacholak, duszpasterz rodzin w archidiecezji poznańskiej zapewnia, że nie jest to akcja wymierzona przeciw komuś albo czemuś. Jej kulminacja odbędzie się 7 lutego na stadionie Lecha Poznań.

MaR/Gazeta Wyborcza/Oswiata.abc.com  

Komentarze

anonim2015.01.28 12:37
I o tym informuje "życzliwie" Gazeta Wyborcza... Nie ma lepszych źródeł informacji, jak GW... Smutne. A potem może wywiadzik o sukcesach akcji - GW ma przynajmniej kącik, by uwiarygodnić swoją "neutralność" i to, że nie jest wroga Kościołowi. A Naiwni się na to złapią!!!
anonim2015.01.28 15:13
W polskich szkołach edukacja seksualna nie istnieje, a biskupi wpadli w pewien rodzaj szaleństwa. No cóż, dziecko nie edukowane, jest łatwiejsze.
anonim2015.01.28 15:55
"Organizatorzy chca przekazac wiedze na temat tego, co dzieci powinny wiedziec o seksie." A kto i na jakiej podstawie o tym decyduje? Jest jakies "cialo" koscielne posiadajace moc decyzyjna w tej sprawie? Czy abp. Gadecki osobiscie o tym zadecyduje?
anonim2015.01.28 22:35
Bóg zapłać abp Gądeckiemu.
anonim2015.01.31 13:15
Dobrze że Grobelny przegrał, bo w duecie z bp. Gądeckim to dopiero by klerykalizowali ten biedny Poznań. Próbę tego już dali z odwołanymi spektaklami, bo im akurat nie pasowały.