22.01.20, 12:20

Wielki sukces pro-liferów w Wielkiej Brytanii

„Rok 2020 rozpoczął się dla ruchu obrońców życia kilkoma fantastycznymi zwycięstwami pro-life” – powiedziała Margaret Akers z angielskiego Towarzystwa Ochrony Dzieci Nienarodzonych (Society for the Protection of Unborn Children – SPUC). Łącznie w Birmingham i Black Country zamknięto w minionym miesiącu 5 centrów Marie Stopes – jednej z największych organizacji aborcyjnych w tym kraju.

 

Wśród zamkniętych „klinik” znalazła się też najstarsza z nich w Edgbaston w Birmingham. To centrum zabijania nienarodzonych dzieci zostało otwarte jeszcze w roku 1969, dwa lata po uchwaleniu ustawy aborcyjnej przez parlament brytyjski. Obrońcy życia przypisują jej zamknięcie trwającym 30 lat czuwaniom modlitewnym. Wiadomość o jej zamknięciu została podana jeszcze 12 XII, a więc w święto Matki Bożej z Guadalupe.

„Marie Stopes to międzynarodowy gigant aborcyjny, który nie tylko prowadzi nielegalne obiekty aborcyjne za granicą, ale także promuje kulturę aborcji taśmowej w Wielkiej Brytanii” – powiedziała Akers. „To wielka ulga widzieć, że niektóre z ich klinik zostają zamknięte” – dodała, zwracając uwagę na nieprzestrzeganie przez organizację przepisów i narażanie zdrowia kobiet.

Na skandale związane z narażaniem życia i zdrowia kobiet zwracali uwagę także protestujący „pro-liferzy” pod centrum w Edgbaston. Jedna z kobiet musiała w roku 2000 przejść 5-godzinną operację w wyniku uszkodzeń organów, które mogły zakończyć się dla niej śmiertelnie. Widok karetek pogotowia przed budynkiem nie był niezwykły.

Raport SPUC „wyjawił katalog nadużyć i naruszeń zasad bezpieczeństwa, do jakich dochodziło w klinikach, a które obejmowały płacenie pracownikom premii za promowanie aborcji oraz zostawianie martwych nienarodzonych dzieci w otwartych kubłach na śmieci”.
Mimo tych wykroczeń Ministerstwo Rozwoju Międzynarodowego nie przestaje dofinansowywać Marie Stopes, udzieliwszy subwencji w wysokości 44 mln funtów – jak wykazują raporty za ostatnie 5 lat.

jjf/LifeSiteNews.com, ChurchMilitant.com

Komentarze

MaxFiend2020.01.22 19:48
Efekt skutecznej i łatwo dostępnej aborcji farmakologicznej. Nic, czego by się nie spodziewano.
Niejestemrobotem2020.01.22 17:36
W Wielkiej Brytanii zamknięto 1% klinik wykonujących aborcje. Nie doszło do zmian prawa, ani spadku liczby dokonywanych aborcji. Rynek przejęły konkurencyjne kliniki więc dostęp do aborcji się nie zmienił. Nic nie wiadomo, żeby działania ruchów anty-choice odegrały tu jakąkolwiek rolę. Cóż, sukces niebywały. Pozostaje anty-choicom życzyć, żeby innych sukcesów nie mieli.
katolik2020.01.22 16:56
5 klinik zamknięto, ale kilkaset (700 albo więcej) dalej istnieje . Poza tym - rząd placi za te aborcje ...."NHS statistics. "What does an abortion cost?" "Most of our patients (97%) have their treatment paid for either by the National Health Service (NHS) or another government department. We need information about your location and GP to see if funding is available for you. Sometimes we may need to make a note of your NHS number (ask your GP Surgery if you don't have it)...
Oloo2020.01.22 15:45
Na szczęście u nas w Polsce partia katolicka PiS nie ma nic przeciwko zabijaniu dzieci.Kaczyński nigdy nie pozwoli na likwidacje aborcji.
t342020.01.23 9:57
PiS jest przeciwko aborcji na życzenie a nie sprzeciwia się aborcji eugenicznej oraz aborcji dzieci poczętych w wyniku gwałtu lub innego czynu zabronionego. Dlatego w Polsce aborcji jest około 1000 rocznie a w Wielkiej Brytanii pewnie około 100.000 rocznie. Można oczywiiście walczyć o całkowity zakaz aborcji i stracić większośc w Sejmie w kolejnych wyborach dzięki czemu lewica zmieni przepisy i umożliwi aborcję na życzenie. Polityka nie polega na posiadaniu racji tylko na utrzymaniu się przy władzy!! I dlatego czasami trzeba zacisnąc zeby i ciierpieć by wspaniałego dobra nie zamienić na czarne totalne zło.
arbiter elegancji2020.01.22 13:15
"Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.). Zaraz po wykonaniu kary załóż odzież z powrotem" – to cytat z książki chrześcijańskiego wydawnictwa Słowo Prawdy, która ukazała się na polskim rynku. – To szokująca instrukcja bicia niemowląt – mówi psycholożka Magdalena Komsta. Wydawnictwo Słowo Prawdy wprowadziło na polski rynek poradnik dla rodziców "Pasterz serca dziecka". – Screeny z książki wysłała mi czytelniczka mojego bloga. Jest wierząca, ale jest też myśląca i była porażona opisami kar, które były stosowane na ośmiomiesięcznym niemowlęciu – mówi nam Magdalena Komsta, autorka bloga Wymagajace.pl. Psycholożka opublikowała w internecie fragmenty poradnika. Zamierza wystąpić w tej sprawie do Rzecznika Praw Dziecka. – Mało co jest mnie w stanie zdziwić, ale fragmenty tej książki mnie zszokowały. Przecież bicie dzieci, a tu jest mowa wręcz o niemowlętach, ma bardzo zły wpływ na ich psychikę – mówi Magdalena Komsta. W poradniku możemy przeczytać przykładowy dialog z ojcem. "Upewnij się, że dziecko rozumie, co złego zrobiło. To często zajmuje trochę czasu. Często też dzieci będą się starały za wszelką cenę ukryć prawdę, posuwając się nawet do kłamstwa. Rozmowa może wtedy wyglądać tak: - Tatuś kazał ci pozbierać zabawki, prawda? - Tak - Nie zrobiłeś tego, co kazałem. - Tak. - Wiesz, co tatuś musi teraz zrobić. Muszę dać ci klapsa." I dalej: "powiedz dziecku, ile klapsów otrzyma. (…) Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.). Zaraz po wykonaniu kary załóż odzież z powrotem. Najlepiej, jeżeli dziecko położysz na swoich kolanach zamiast na krześle czy łóżku". A gdy maluch się buntuje: "Buntem mogą być protesty niemowlaka przed zmianą pieluchy, albo usztywnianie się, gdy chcesz posadzić je na kolanach. Procedur karania jest zawsze taka sama". Autor książki ostrzega też, że "niektórzy są nawet gotowi donieść policji, że sprawiasz swoim dzieciom lanie". - Na szczęście w Polsce rośnie świadomość tego, jak zły wpływ na dzieci ma bicie i że klaps też jest przemocą. Konsultuję się z prawnikami w sprawie tego, jak można zareagować na tę publikację - mówi psycholożka. Poprosiliśmy wydawnictwo Słowo Prawdy o komentarz do ich publikacji. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Już po opublikowaniu naszego tekstu ukazało się krótkie oświadczenie na Facebooku Słowa prawdy: "W związku z kontrowersjami wokół książki Tedda Trippa 'Pasterz serca dziecka' została podjęta decyzja o tymczasowym wstrzymaniu jej sprzedaży. W ciągu najbliższych tygodni zostanie podjęta decyzja o jej przywróceniu do sprzedaży lub wycofaniu z oferty. Decyzję ogłosimy w osobnym komunikacie" - czytamy. Słowo prawdy to organ należący do Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. "Istniejemy na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikujemy książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie" – czytamy na stronie wydawnictwa.
Michał Jan2020.01.22 13:42
Jak wstrzymana, to nie ma znaczenia. Ważniejsze są książki nie wstrzymane - np. dr. Spocka.
Prawy2020.01.22 14:58
Co tam baptyści, przecież to jest "norma" katolicka. Ksiądz gwałcił, ale to dziecko kłamie. Jak już nic nie szło zrobić, to dziecko go kusiło, to diabeł nie dziecko! Tysiące gwałtów nigdy nie wyjdą na jaw, nikt nigdy się nie przyzna ze wstydu... Dopiero żona, mąż, po latach zauważa, że coś z psychiką partnera jest nie tak..., mimo to ludzie nadal się nie przyznają. Tu mamy ten sam mechanizm, dziecko kłamie...
Michał Jan2020.01.22 15:02
Bardzo dobrze zapamiętałeś prop-agitkę z ostatnie masówki. Brawo! A teraz kombinujcie, jak pisać i gadać, żeby "faszyści" nie napisali tego samego o dzieciach wychowywanych przez książkę dr. Spocka i tych z "rodzin postępowych"
Cool2020.01.22 15:22
A co ty na to??? >>>> https://stronazycia.pl/andrzej-jaczewski-pedofilia/
ZERR02020.01.22 16:16
Ot i lewacka głupota. Tysiąc pokoleń było wychowywanych karami fizycznymi i dawały radę w trudnych warunkach. Dzisiejsze pokolenie nie zna paska, i co z niego wyrosło? Tabun mazgajów, metroseksualne ciamajdy dające sobie na masową skalę wmawiać homoseksualizm, pokolenie bez ikry i bez polotu, z każdym rokiem coraz głupsze i głupsze.
Niejestemrobotem2020.01.22 16:44
To obecne pokolenie w Europie, to nawet wojny od 70 lat nie wywołało :( Tacy zniewieścieli :(
ZERR02020.01.22 23:46
Wojny wywołują ZAWSZE bankierzy, z bezpiecznej odległości. pewnie nie dostałeś lania, nawet gdy skopałeś "kolegę" z młodszej klasy?
Sebastian Lorenc2020.01.22 18:30
Czyli bicie 8 miesięcznego niemowlaka, po uprzednim usunięciu pieluchy skutecznie chroni przed homoseksualizmem? Jeśli biłeś niemowlęta jesteś zwykłym sadystą, a to gorsze od ciamajdy, uwierz mi.
ZERR02020.01.22 23:49
Niemowlakom nie daje się kalpów, obojętne czy z pieluchą czy bez pieluchy.
Nikifor2020.01.23 7:47
Przecież dopiero co skrytykowałeś tych, co oburzają się na poradnik bicia niemowląt. jestes psychopatą z przeżartym ideologią i spoiskami mózgiem. jeśli masz dzieci to ktos powinien się wam przyjrzeć.