20.09.19, 10:30(fot. pixabay_flickr/Heinrich-Böll-Stiftung)

Apokalipsa ''Wyborczej''. ,,Niebawem wyginiemy!''

"Gazeta Wyborcza" za temat numer jeden w dzisiejszym dniu obrała sobie tzw. strajk klimatyczny. Na stronie pojawiło się kilka artykułów, których wymowa jest jednoznaczna: "Niebawem wyginiemy!". Z nauką jednak ta histeria ma niewiele wspólnego.

- Między Warszawą pod dwoma kilometrami lodu, Warszawą z bulwarami nad Wisłą i Warszawą bez wody, prądu, klimatyzacji jest cztery, pięć stopni różnicy. - czytamy w wywiadzie pt: "35 stopni w cieniu. Na razie jest super, nie? Ale niebawem wyginiemy" przeprowadzonym przez Tomasza Kwaśniewskiego z prof. Szymonem Malinowskim, współtwórcą  serwisu Naukaoklimacie.pl

- Akurat w tej chwili jest bardzo prawdopodobne, że rzeczywiście niebawem wyginiemy. - twierdzi prof. Malinowski

Pytany kiedy się to stanie, mówi:

- W następnym pokoleniu. Oczywiście, jeżeli zaraz nie użyjemy absolutnie wszelkich możliwych środków, żeby temu zapobiec - dodaje

Według niego w 2050 roku, "wtedy to już się będzie dziać. Na wielką skalę." Ciekawa jest też odpowiedź na pytanie jaką mamy średnią temperaturę. Zdaniem prof. Malinowskiego "o 1,2 stopnia Celsjusza wyższą, niż mieliśmy 150 lat temu.". Jednak dopytywany o to, jaką mieliśmy wtedy stwierdza: "to jest dobre pytanie, ale nie aż tak ważne. Bo najważniejsza jest zmiana.".  Oczywiście nie wie też o ile wyższa będzie temperatura w 2050 roku. "Tego dokładnie nie wiemy" - mówi, odpowiadając na pytanie dotyczące wysokości temperatury w roku, w którym wyginiemy.

- Lasy płoną na potęgę. Żywność w supermarketach, magazynach, domach zaczyna się psuć... - dodaje naukowiec, odnosząc się do aktualnej sytuacji i gorącego lata.

- Chodzi o to, że jak się pocimy, to parowanie z naszej skóry zabiera dużo ciepła. A jeżeli to parowanie przestanie zabierać ciepło, bo temperatura wilgotnego termometru będzie zbliżona do temperatury wnętrza ciała, a tak naprawdę może być trochę mniejsza, to nasz organizm przestaje działać. - wieszczy

Lekarstwem na ratowanie planety, zdaniem "ekologów" - jest oczywiście odejście od węgla. 

- Po pierwsze, co powtórzę już po raz n-ty, musimy przestać emitować dwutlenek węgla do atmosfery, czyli spalać paliwa kopalne. - twierdzi naukowiec

Prof. Malinowski, ojciec dwójki dzieci zastanawia się również nad sensem posiadania wnuków.

- Patrząc z perspektywy zwyczajnoludzkiej, bo tak poza tym to ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy to w ogóle ma sens. Czy ja mam się cieszyć z tego, że przyjdą na świat moje wnuki, które w zasadzie... (w jego oczach pojawiają się łzy) Oj, no bo ta perspektywa dla nich jest naprawdę kiepska. - twierdzi

Jego zdaniem mamy już nie emitować dwutlenku węgla.  "Tak, zero, null! I to w ciągu kilkunastu lat. Czyli musimy zamknąć wszystkie elektrownie, które mamy. Zmienić samochody, w ogóle wszystkie pojazdy, na elektryczne. Ograniczenie już nie wystarczy." 

Chyba nie wie w takim razie co jest potrzebne do wytworzenia takiego auta i jak wygląda proces jego utylizacji... 

Zdaniem "Wyborczej" Polacy boją się o klimat, "nawet jeśli głosują na PiS". 

- O przyszłość Ziemi niepokoją się nawet wyborcy PiS i Konfederacji. - pisze "GW"

Dowiemy się również o strajku klimatycznym, w którym biorą dziś udział uczniowie. Jego ikoną jest szwedzka nastoletnia aktywistka, wypromowana w dziwny sposób.  - Nie spocznę, dopóki emisje gazu cieplarnianego nie zaczną spadać na tyle szybko, aby ograniczyć cieplenie planety o nie więcej niż 1,5 stopnia Celsjusza – powtarza Greta Thunberg.

I wisienka na torcie. Artykuł o tym, że "Fundusze inwestycyjne wzywają do ochrony przyrody". 

- Aż 230 wielkich światowych funduszy inwestycyjnych apeluje do biznesu o udział w ratowaniu Puszczy Amazońskiej. - czytamy

Niech to będzie podsumowaniem tej "apokaliptycznej" histerii środowiska lewicowo - liberalnego. Trzeba nakręcić spiralę emocji, nastraszyć ludzi, by bez protestu godzili się na kolejne obciążenia podatkowe lobbowane przez "ekologów". 

Polecamy kubeł zimnej wody. A bać się jedynie należy sprawiedliwości Bożej. 

 

bz/Fronda.pl/wyborcza.pl

 

 

 

 

Komentarze

Yan2019.09.22 14:35
Te cwaniaczki wyraźnie popierają innych cwaniaczków, którzy sobie wymyślili, że będą kasować frajerów za CO2. Widział ktoś lepszy biznes?
JS2019.09.21 14:55
Przedtem będą wołać o przyjście na ziemię swojego fałszywego mesjasza aby przywrócił im utraconą władzę. Króluj nam Chryste Pozdr.
JS2019.09.21 12:20
Przyjdzie czas, że to oni wyginą, jeżeli nie zaczną poszukiwać uczciwie prawdy, Boga, Mesjasza Jezusa. Ziemia wkrótce zostanie z nich oczyszczona tak jak ze wszystkich skażeń. Króluj nam Chryste Pozdr.
Altai2019.09.21 11:53
Dwutlenek węgla ... "Boski Gaz". Gigantyczne sekwoje i baobaby, 1000 letnie cisy i prastare dęby... budują swoje gigantyczne ciała ot tak, z niczego, z powietrza ... a dokładnie z dwutlenku węgla. A póżniej te drewniane potwory produkują tlen, im są większe tym więcej tlenu...
witold2019.09.21 4:02
Dla milosnikow GW-na mam prosbe.IIIIIIIIIIIIdzcie nnnnnna wwwwwyyyyybory.
proboszcz2019.09.20 23:03
gromadźcie węgiel....idzie epoka lodowcowa .Obecnie żyjemy w interglacjale.....
Maria Blaszczyk2019.09.20 21:34
Zdumiewa mnie, jak mocno da się zaciskać oczy. Kolejni mieszkańcy Sundarbanów traca domy. Cztery wyspy sa już kompletnie pod wodą - domy straciło 6 tys. ludzi. Ci, którzy mieszkają trochę bardziej w głąb delty, próbują się przebranżowić, i w miejsce uprawy roślin próbują hodowli słonowodnych ryb - w tym samym miejscu. Ale do czasu - zmiany zachodzą tu w jednym kierunku i kolejne kawąłki lądu znajdują się pod woda. MA to swoją dobrą stronę - dzieci utrzymywane są w ciągłym ruchu, gdyż miejscowe ujęcia wody są zasolone, a do tego jest ich, w związku z suszami, coraz mniej - więc spędzają calusieńkie dni na spacerach po wodę i z powrotem. Codziennie do greckich wysp dobija po ok. 20 łodzi. To są setki ludzi, z którymi nie wiemy, co zrobić. Dzień w dzień. Sezon deszczowy w Rogu Afryki w tym roku był jednym z trzech najsuchszych w historii. We wschodniej i południowej Afryce również bite są kolejne rekordy. Australijczycy przenoszą ryby z rzek, które zaraz wyschną - już wrzesień, niedługo lato - do zbiorników, które dadzą im szanse na przetrwanie. Kapsztad, uważany za wzorcowy jesli chodzi o systemy retencji wody, musiał w tym roku odciąć wiele dzielnic zaopatrzenia w ten luksuwosy surowiec. Zgadnijcie, które to były dzielnice... W tym roku Holandia przeznaczyła 375 milionów euro na program Delta - czyli z jednej strony wzmacnianie zapór, z drugiej - przeciwdziałanie kompletnie nowemu w Holandii zjawisku, jakim są susze. Itd...
Altai2019.09.21 12:01
Odkryłaś Marysiu prawdziwą zagadkę: więcej wody ale mniej chmur deszczowych... ps Nie wiem czy wiesz, ze w Australii rzeki mają charakter sezonowy.
Wprost2019.09.20 20:36
Przeczytałem tytuł bo szkoda czasu ale coś w tym jest ,nawet Żydzi dziś w Izraelu zaczynają zdawać sobie sprawę po słowach Putina że traktuje Izrael jako rosyjskojęzyczny kraj kim byli komuniści żydowskiego pochodzenia z CCCP
oficer LWP2019.09.20 17:45
czy mówiąc, że wyginiemy maił na myśli żydów? bo jeżeli tak to jest to świetna wiadomość
Maria Blaszczyk2019.09.20 21:55
Rozkoszniaczek à la Goebbels. Fajne masz wzorce...
oficer LWP2019.09.20 22:22
czy Goebbels kiedykolwiek powiedział, że żydzi wyginą z powodu ocieplania się klimatu? jak tak było podaj źródło , że on o tym mówi i wtedy będzie to wg ciebie mój wzór a tak to zwykła konfabulacja, pachnie mi tu pisowską nowomową, pozom wiedzy historycznej na poziomie Partii Interesu Syjonu (PIS)
Maria Blaszczyk2019.09.20 23:02
Nie. Ale coś wspominał, że dobrze by było, jakby ich nie było. Proponował kilka sposobów, jak tego dokonać. Chodzi o zbieżność celów, a nie metod.
oficer LWP2019.09.20 23:21
wystarczy tak manipulować ociepleniem klimatu aż wyginą żydzi, cel zachowany i metoda nowatorska,
J.P2019.09.20 17:34
Fronda co tydzień straszy gniewem Boga, a co za tym idzie końcem świata a tutaj proszę, jakichś danych naukowych się uczepila, a przecież wszyscy święci wieszczacy koniec świata często podpisać się nie umieli. Przeurocza ta fronda.
Ja 2019.09.20 17:28
Po tytule już się ucieszyłam!!! Hmmmmm
Raf 2019.09.20 17:00
a co proponuje Gejzeta? zamknięcie kopalń, postawić niemieckie wiatraki, każdy ma kupić sobie tesle za 300 tys lub hybryde za 150, a chałupy ocieplać ruskim gazem, jeść jarmuż, soje, przestac rodzić dzieci (wiadomo CO2) i zakazać hodowli krów(metan), czy tak???
bezlitosny internauta2019.09.20 17:21
Niedługo hodowla zwierząt na obecną skalę i tak będzie niemożliwa. Naturalne mięso stanie się rarytasem.
Maria Blaszczyk2019.09.20 23:18
No wiesz, jak musisz mieć Teslę... To trochę tak, jakbyś kupując samochód, musiał koniecznie mieć Maseratti. Kia e-Niro kosztuje połowę tego. Volkswagen ID - ma kosztować coś ponad 120 tys. Dodatkowo nikt, ostatecznie, nie każe Ci kupować nowego. A poza tym - właśnie chodzi o to, by rezygnować z prywatnych aut. A domu nie masz ocieplać gazem. Gaz nie jest ekologiczny, niezależnie od miejsca pochodzenia. Jeszcze raz, jak krowie na rowie: należy zredukować do ZERA spalanie paliw kopalnych. Czyli również gazu. Nikt się chyba nie upiera też prze niemieckich wiatrakach. Dlaczego mają być akurat niemieckie? Największy producent turbin to Vestas, a trzeci z kolei to GE - drugi, to rzeczywiście Siemens, ale przecież istnieją dziesiątki producentów tych turbin. Jak chcesz, to sam możesz zacząć je produkować, co Ci stoi na przeszkodzie?
anonim2019.09.20 16:48
NA NIC LEWACKIE WYGŁUPY - PiS WYGRA TE WYBORY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mirek2019.09.20 16:25
Tu się z Michnikiem zgadzam . Niebawem w Polsce lewactwo i zdrajcy wyginą . To będzie wielka lewacka katastrofa . Nastąpi to 13 października Roku Pańskiego 2019 .
gracz2019.09.20 15:45
Towarzyszu michnik,jeśli ma pan na myśli wasze czerwone, łajdackie środowisko to czekam na to z utęsknieniem.
Reytan2019.09.20 14:34
Zdychanie lewakow napawa mnie optymizmem na przyszlosc.
J.P2019.09.20 16:41
A ty oddychasz wodorem?
bezlitosny internauta2019.09.20 13:21
https://www.fronda.pl/a/nie-zostawiajmy-ekologii-lewicy,58115.html U Frondy jak zwykle problemy ze spójnością przekazu.
ZERR02019.09.20 13:40
Dlaczego uważasz, że szczekanie w chórze lewackich mądralli ma być prawicowe? Ekologia prawicowa jest normalna, ekologia lewacka służy kontroli, niszczeniu i opodatkowaniu ludzkosci.
bezlitosny internauta2019.09.20 14:32
Zapytaj Frondy, dlaczego nie potrafią się zdecydować i ujednolicić przekazu.
Maria Blaszczyk2019.09.21 0:15
Próbuję zrozumieć... Np. lewacka ekologia postuluje nie jeżdżenie autem - czyli niekupowanie benzyny, obłożonej ogromną ilością podatków kupowanie jak najmniej, i jak najbardziej lokalnych produktów niejedzenie mięsa - rosłiny są tańsze od zwierząt, potrzeba do ich uprawy kupić dużo mniej innych produktów - czyli znów - znacznie mniej podatków zużycie mniejszych ilości wody i energii redukcję konsumpcji w ogóle uprawianie, w miarę możliwości, własnych warzyw nielatanie samolotem - tylko używanie np. komunikatorów internetowych - jestem pewna, że to pierwsze oznacza dużo wyższe wpływy podatkowe Itd... Każdy z tych kroków powoduje mniejszą ilość zapłaconych podatków, a większość z nich - przeciwdziała niszczeniu ludzkości, poprzez pozytywny wpływ na srodowisko.
Toni2019.09.20 13:14
Michnik pewnie,ze wyginiesz jesteś już stary pryk i śmierć cię nie ominie umrzesz jak kazdy stary człowiek.
Wojtek Polak 2019.09.20 12:40
lemingo-pelikany łykną wszystko to taki nowy gatunek homosowietikus. ekoterroryści pieją że im wydatki rosną a oni muszą jakoś żyć. co jakieś 20 lat wymyślają nową katastrofę dla ziemi abo ocielenie albo ochłodzenie. największą walkę wytoczyli dla zmniejszenia o 1,5%C jak by miało to jakieś większe znaczenie. walka o ''zmiany klimatyczne'' przez Grete ona płynie jachtem a za nią obsługa samolotami. ekoteroryzm jest tylko kolejnym narzędziem do walki z nie wygodnymi rządami. w niemczech wyciel olbrzymie tereny puszczy pod kopalnie tam ekotrroryci milczeli u nas w ramach walki z kornikiem miała być wycięta część chorego drzewostanu ekoterror zablokował. stare przysłowie mówi jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o hajs a przy tym ilu lemingów można wytresować.
Maria Blaszczyk2019.09.20 21:53
Ale ci wymyśla? Że poziom wód się podnosi? Że deszcze nie padają? Że ludzie mrą od fal upałów? Bo nie rozumiem... A co do Grety - Greta pokazała pewną możliwość. Jesli ktoś wymyśli, jak zapobiec dlaszemu topnieniu lodowca Pizol i próbkę nowej, lepszej kołderki przewiezie samolotem - będzie to nonsens czy rozsądne rozwiązanie? Zaś powielanie kremlowskiej wrzutki, po stokroć skompromitowanej o lesie pod kopalnie wycinanym... Jacy, kulson, ekolodzy milczeli??? Od lat ludzie siedza na drzewach. Od, cholera jasna, KILKU LAT... Jak można tak łgać? https://images.app.goo.gl/bVJcAox5vK4NvJ176 https://images.app.goo.gl/CEGA1FdXcq6FxUea9 Była demonstracja za demonstracją... https://images.app.goo.gl/8oS2uirCyDar3dZq7 https://images.app.goo.gl/iszx8W4iELnxmFYG6 Budowanobarykady, by uniemożliwić transport: https://images.app.goo.gl/pH8ZWfA32o8bGf4w6 https://images.app.goo.gl/MEw3oPvyz2rc4S1c7 https://images.app.goo.gl/wn4pmUGHfTGuGrd47 A kornik jest korzystny dla ekosystemu, więc nie należy z nim walczyć w przypadku lasu innego niż gospodarczy... Nie mówiąc już o tym, że stawianie obok siebie Lasu Hambach i Puszczy Białowieskiej to grube nieporozumienie. Wydaje się to dość proste, ale niektórzy najprostszych rzeczy nie rozumieją, za to powtarzają propagandę "Russia Today"...
krzysztof2019.09.20 12:38
tak wy z GW wyginiecie z powodu plajty, państwo nie da się doić i to wasz problem,a klimat to zastępczy temat lobby lewactwa światowego które chce w imię niesprawdzalnego tematu ocieplenia klimatu okraść narody świata
krzysztof2019.09.20 13:45
artykuł GW to pokłosie apelu BILLA GATESA musimy na klimat zainwestować 1,8bln dolarów żeby ratować świat w imię własnych interesów globaliści okradają prawie wszystkie państwa świata
ZERR02019.09.20 12:29
Tak oto zbrodnicze lewactwo usiłuje zniszczyc ludzkość PODATKAMI pod pozorem 'klimatu'. Wywłaszczać narody pod pretekstem "ochrony klimatu", rabowac i mordować, bo "wyginiemy". Gdy atakowali "prawami robotników", pozabijali zaledwie 150 milionów ludzi. Nie licząc 50 milionów ofiar wojen, i miliarda ofiar rasistowskiej aborcji, a to też ich sprawka. Teraz oficjalnie szczekają, że trzeba ludzkość zredukowac do miliarda, i to "szybko".
KKK2019.09.20 12:28
Tak, pierwszy raz w życiu przyznaję rację żydowi Adamowi Michnikowi, nazwisko rodowe Aaron czy Icek Schechter. Jego apokalipsa jest trafna - „Niebawem wyginiemy” !!! W starciu dwóch cywilizacji – jedna z nich, ta gorsza musi wyginąć !!! Otórz, chodzi o to całe polskie polityczne śmierdzące lewactwo, tych debili tych resortowych i ich dzieci, tych morderców księdza Popiełuszki, tych zboczeńców. Po wyborach zabierzemy się za was ! Będziecie mieli 3 wyjścia: albo spier... do innych zachodnioeuropejskich cywilizacji, na wyspę grecką, albo na Sybir. Wyłapiemy was jak szczury i będziemy was izilować jak małpy w ZOO. Tych, którzy będą oporni (tzw. oporniki) – wykastrujemy, bo Polska nie potrzebuje ich nasienia ! Bye, bye ! #“SilniejsiRazem”
Lublinianka2019.09.20 12:27
Pieniędzy nie można jeść — mówią starzy Indianie.
Glaudiusman2019.09.20 12:11
Jak można tolerować taką gazetę z takimi dziennikarzami, tak "bezstronnymi" ???
anonim2019.09.20 12:09
A za mącenie dzieciom w głowie to powinni karać, totalne pajace!
Zenon2019.09.20 12:03
Eksperci na miarę GW !! A że GW i jej wielbiciele wyginą, to tylko chwała !!!
tymon2019.09.20 12:01
Ten niby "strajk klimatyczny" organizują nie uczniowie, lecz dyrekcje szkół, które dostają odpowiednie odgórne polecenia od platformerskich samorządów. Jednak niektóre lewackie szkoły idą bez odgórnego polecenia i tak np. w Warszawie idzie w marszu 5 szkół Zespołu Bednarskiej, w tym słynne super lewackie Liceum Wielokulturowe im. J. Kuronia. Te 5 szkół wystarczy żeby zrobić medialny tłum.
nn2019.09.20 11:59
Panie profesorze przestać pan jeździć samochodem (lepiej pieszo lub rowerem) i namawiaj innych by postępowali podobnie, a jakość powietrza w atmosferze z pewnością ulegnie poprawie!!!!!!!!!!!!!!!!! Przy okazji szare komórki pan dotleni, co z całą pewnością wpłynie korzystnie na pana myślenie!!!!!!!!!!!!!!!
Ciekawy2019.09.20 11:56
to nie jest temat polityczny, to jest temat natury ogólnoludzkiej i to naprawdę się dzieje, proszę zgłębić poważne stanowisko środowiska naukowego.
Agnieszka2019.09.20 11:47
Przed 2012 rokiem wszyscy panikowali, że będzie apokalipsa. Teraz kiedy w sposób realny zagraża nam katastrofa ekologiczna to nikt nie wierzy. Kiedyś uważano, że za głupotę ludzi odpowiada brak dostępu do informacji... teraz wszystko jest na wyciągnięcie ręki a ludzie coraz głupsi
bezlitosny internauta2019.09.20 12:28
Wszyscy? Pisz za siebie. Ja nie panikowałem. Tamta "panika" miała tło religijne, nie naukowe.
Karol2019.09.20 16:26
To akurat widac po tobie !
@1922019.09.20 11:34
Zaczopować wulkany, zatrzymać samoloty, zamknąć rafinerie ropy, i oczywiście ekolodzy wyłączą u siebie zasilanie prądem i gazem i ziemia będzie uratowana
Zephyr2019.09.20 11:31
A może niech ta go-wniana gazeta zaczenie od Warszawy i rozwożenia przez nią toksycznych śmieci do innych części Polski. Może warto wziąć się za siebie i zrobić coś dla środowiska a nie pieprzyć banialuki.
Bogo2019.09.20 11:25
Ja nie świruję i idę na wybory zagłosować na PIS bo trzeba wygrać większością konstytucyjną i pogonić raz na zawsze tych skunksów.
Polka2019.09.20 12:25
Potrzebujemy 276 posłów, aby większością 3/5 głosów postawić tych przestępców przed TS !
Ryszard Olejniczak2019.09.20 11:16
"Nie świruj, idź na wybory!"
lolek kremowka2019.09.20 11:12
Tylko KK wie kiedy wyginiemy - poprzez wizje wizjonerow KK dowie sie o tym fakcie jako pierwszy
Jan Radziszewski2019.09.20 21:19
lolku ot niedługo tylko ok 7 lat a Potop ognia i siarki /Łk 17,26-30 oczyści ziemię z mętów aspołecznych i żydów Masonów i ect i powstanie Królestwo Bożej Woli po ok 30 latach Sąd Ostateczny zakończy dzieje ziemi i człowieka
bezlitosny internauta2019.09.20 11:03
hm, znasz jakieś ciekawe przepisy na przekąski z plastiku?
Topek2019.09.20 12:20
Stachu, a twoja mamusia nie była przypadkiem kurtyzaną ?! Pytam, bo ty zachowujesz się jak sku-rwy.syn !
bezlitosny internauta2019.09.20 12:26
Podpinam się do stachowego pytania o przepisy na przekąski z plastiku.
hm2019.09.20 10:59
Lewactwo nakręca temat na zamówienie, organizuje strajki, Sztur zaczął się dusić, niedługo Timermans ogłosi że ludzie domagają się świeżego powietrza i dlatego musi w Polsce zamknąć kopalnie i nałożyć kary za zanieczyszczanie atmosfery. Totalni oczywiście podziękują mu za troskę. Nie udało się wykończyć tych kopalni pod pozorem nierentowności to spróbują klimatycznie.
Topek2019.09.20 12:18
Ten cały Sthur będzie oskarżony o wyłudzenie pieniędzy z budżetu państwa. Posiedzi !
Prawy2019.09.20 10:58
Fanatyzm religijny nie ma nie tylko nic wspólnego z nauką, ale i z rzeczywistością.
Jana2019.09.20 13:52
O jakiej nauce myślisz,marksistowskiej?
Reytan2019.09.20 14:28
Nie ma wiekszych glupkow niz wymozdzeni Sowieciarze.
Bogu niech będą dzięki2019.09.20 10:49
Zgadza się bo sprzedaż Wyborczej spadła poniżej 88 tys. I to jest apokalipsa Michnika.
anonim2019.09.20 10:43
Człowiek(cała populacja i przemysł) w ciągu roku emituje tyle CO2 co wulkany W CIĄGU 2 DNI - co za debile z tych ekoterrorystów
Dam2019.09.20 10:45
Kłamiesz w żałosny sposób. "According to the U.S. Geological Survey (USGS), the world's volcanoes, both on land and undersea, generate about 200 million tons of carbon dioxide (CO2) annually, while our automotive and industrial activities cause some 24 billion tons of CO2 emissions every year worldwide" No ale jak mówił Kurski, "ciemny lud to kupi".
anonim2019.09.20 10:53
TO TY KŁAMIESZ ! BO MASZ DANE OD SOROSA - ZACZNIJ MYŚLEĆ Lewactwo w latach 70-tych prawiło że roztopi się Arktyka i w 2000 roku wiele krajów zniknie pod powierzchnią wody i co - I NIC ! Potem mówili że ZAMARZNIEMY - i co I NIC Teraz znowu że globalne ocieplenie - i co I NIC NIC CI TO NIE MÓWI ? - MANIPULUJĄ NIE OPIERAJĄC SIĘ NA FAKTACH - BO ICH FAKTY NIE INTERESUJĄ - TYLKO IDEOLOGIA !!
bzyk2019.09.20 11:26
Ja pier.do.lę, co za debil.
plum2019.09.20 11:42
Z ciebie jest
anonim2019.09.20 16:50
bzyk niereformowalny EKOTERRORYSTA !!!!!!!!!!!!!!!!!
katolik2019.09.20 13:39
podał Ci dane, a Ty nadal łżesz, no z takimi debilami to szkoda dyskusji. Swoją drogą cieszy mnie że emitujemy CO2, bo może trochę będzie cieplej i wiecej tlenu tez bedzie, a na minimum sloneczne jak ulał. Natomiast mikroplastik i masa zanieczyszczen to prawdziwy problem.
bezlitosny internauta2019.09.20 11:18
A już miałem napisać "o wulkanach było wspomnieć" 😂 https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-wulkany-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla-niz-czlowiek-58
ZERR02019.09.20 12:30
To nie mit, ponieważ wpływ wulkanów nie wynika z emisji CO2.
bezlitosny internauta2019.09.20 17:22
Gdyż, ponieważ?
anonim2019.09.20 10:41
ALE DEBILE !!
ASTOM2019.09.20 18:22
Wnuków nie chce mieć i bardzo dobrze!!! Trzeba w ogóle do Konstytucji wpisać zakaz POsiadania przez komuchów nie tylko wnuków ale i dzieci!
Maria Blaszczyk2019.09.20 21:00
Zaraz... Zakładam że "komuch" to każdy, kto nie chce głosować na PiS. Czyli jeżeli wśród kobiet w wieku reprodukcyjnym chęć głosowania na inne partie wykazuje prawie 80% młodych kobiet, Twój plan oznacza demograficzną katastrofę.
bezlitosny internauta2019.09.20 10:38
I znowu to samo, dlaczego wam prawakom i pisiakom nie zależy na czystym powietrzu i na czystej wodzie? Potraficie pić skażoną wodę i oddychać smogiem? A nie, przepraszam, ta tematyka interesuje was tylko wtedy, gdy można capnąć w kostkę "Czaskoskiego".
bzyk2019.09.20 11:25
Daj spokój, ich możliwości intelektualne sięgają jedynie do odebrania 500+.
Bożena 2019.09.20 11:39
Daj spokój ,Stachu to jeden z nich, nie zrozumie , że go wkręcają w temat czystego powietrza i czystej wody, brednie mafii.
bzyk 2019.09.20 16:04
pierd......lisz stachu popatrz na mnie kasę doje od PełO, by takie farmazony pisać ,ciekawe ile ty kasy doiszod brejzy??---napisz
Topek2019.09.20 12:16
Tu nie chodzi debilu o Czaskowskiego, ale o HGW, bo ta budowała to gnojstwo, kradnąc prawdopodobnie przy tym miliony na lewo. Ona będzie głównie odpowiadać przed sądem o to co narobiła. Czaskowski będzie po wyborach wyrzucony na śmietnik na rzecz zarządu komisarycznego.
bezlitosny internauta2019.09.20 12:25
Podłączam się do stachowego pytania o przepisy na przekąski z plastiku.
Dr Aloha2019.09.20 15:03
Bo to jest stan umysłu oparty na wierze i jest bardzo oporny na przyjmowanie informacji niezgodnych z tą wiarą nawet jeśli są poparte faktami. Wiara w to że globalne ocieplenie jest lewcakim spiskiem jest taka sama jak wiara katolicką dogme.
Stachu 2019.09.20 16:02
popatrzcie co się dzieje z człowiekiem na kacu wczoraj pochlałem i dzisiaj mi sie tak pier.....................li,przepraszam wszystkich jestem debilem i chyba zostanę idiotą do końca mych dni
Yan2019.09.22 14:37
Nie siedź w internecie - prąd zużywasz, dwutlenek emitujesz.
Sodoma i Gomora to PO SLD PSL Wiosna2019.09.20 10:36
Co madrego moze napisac taki kretyn jak Michnik i jemu podobni?
Reytan2019.09.20 14:23
To jest genetyczny mutant od pokolen.