05.02.19, 12:11zdj. screen Youtube/Radio Zet

Wybory w Gdańsku. Co ze startem Dulkiewicz?

Wczoraj pisaliśmy, że Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła wniosek Grzegorza Brauna o wezwanie komitetu wyborczego kandydatki na prezydenta Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz do zmiany nazwy. We wtorek komitet złożył u komisarza wyborczego wniosek o zmianę nazwy. 

Oznacza to, że naprawiony został błąd formalny, natomiast była wiceprezydent Gdańska będzie mogła wystartować w wyborach. Pod kandydaturą Dulkiewicz zebrano ponad 10 tysięcy podpisów.

O złożeniu we wtorek u komisarza wyborczego w Gdańsku wniosku dotyczącego zmiany nazwy poinformowali na konferencji prasowej Piotr Grzelak- wiceprezydent Gdańska będący jednocześnie szefem sztabu wyborczego Aleksandry Dulkiewicz oraz pełnomocnik komitetu, mecenas Paweł Czerniewski.

Jak przypomniał prawnik, w poniedziałek uchwałą PKW zostało uchylone postanowienie komisarza wyborczego w Gdańsku o rejestracji Komitetu Wyborczego Wyborców „Wszystko dla Gdańska”. Komisarz wezwał do zmiany nazwy KWW. Dziś, jak informuje mecenas Czerniewski, komitet złożył stosowny wniosek. Jego nowa nazwa to Komitet Wyborczy Wyborców „Wszystko dla Gdańska” Aleksandry Dulkiewicz, w skrócie - KWW „Wszystko dla Gdańska” A. Dulkiewicz.

"Czekamy na postanowienie o rejestracji komitetu i niezwłocznie po otrzymaniu tego postanowienia złożymy wniosek o rejestrację kandydata na prezydenta miasta Gdańska komitetu pani Aleksandry Dulkiewicz"- podkreślił adwokat. Jak dodał, wszystkie zebrane dotychczas podpisy- a jest ich ponad 10 tysięcy- pod kandydaturą Aleksandry Dulkiewicz „są obowiązujące”.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Mirek2019.02.5 18:54
Zaraz , zaraz . W związku że jest inna nazwa komitetu to podpisy powinny być zbierane ponownie . Np. wyobraźmy sobie że umownie nazywamy jakiś komitet MARCHEWKA i uzbieraliśmy przewidzianą prawem ilość podpisów ale zaszła zmiana i komitet popierający tę samą kandydatkę nazywa się teraz BURAK . I co wtedy ?. Otóż wtedy niektórzy wyborcy mówią tak : Pod MARCHEWKĄ to bym się podpisał ale pod BURAKIEM absolutnie nie !! . No i mamy problem .... . Problem jest taki że jeżeli nie będą ponownie zbierane podpisy to nawet po wygranych wyborach można będzie wnieść pozew do sądu o unieważnienie wyborów .
Pustakami Gdańsk się wznosi2019.02.5 16:49
Ciekawe że życiorysy tej Pani w internecie wskazują na totalny brak osiągnięć. Opisy życiorysu uciekają do jej rodziców . Zasługi? Dyspozycyjność PO i szczególna spolegliwość znanym politykom tej partii. Owocem takiego życie jest jedynie córeczka. Nie pełna rodzina rodzi pytanie o tło... Odpowiedzi są dosyć smutne
Wiesław Kaloryfer2019.02.5 17:04
Faktycznie życiorys pusty. Nie biła się z bolszewikami w 1920, nie walczyła w powstaniach śląskich, wielkopolskim, nie walczyła w Szarych Szeregach, ani z komuną w 1956 w Poznaniu. Nawet nie internowali jej jako dwuletniego dziecka (rocznik 1979) w czasie stanu wojennego. Normalnie skandal nad skandale. Skreślić z listy!!!
Gdyński wróbel2019.02.5 19:27
Jasne wystarczy "owocna" przyjaźń międzymiejska z Karnowskim :) no i dla poprzedniego też była jak rodzina
anonim2019.02.5 17:10
Pisowcy to jednak matoły. I robią wszystko, żeby wszystkich o tym przekonać.
erotyczne zaplecze na barykady?2019.02.5 19:15
Najlepiej żeby do władzy doszło gorliwe zaplecze erotyczne PO. Nawet Niesiłowski może wystawić swoje ulubienice ale w ramach outsorsingu oczywiście.
Gdyński wróbel2019.02.5 19:31
W Gdańsku to jednak matołki mieszkają i tę panią sobie wybiorą . Pustaki stawiają na swoich. Gdański smrodek lepiej omijać z daleka
Laura2019.02.5 12:43
Gdanszczanie chcą byc dy.....
Zikfrid2019.02.5 18:37
No za to Pani już po fakcie.