25.11.20, 16:12Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Wyczekiwana reforma sądownictwa coraz bliżej! Projekty ustaw są już gotowe

Zjednoczona Prawica będzie kontynuować walkę z patologiami w polskim sądownictwie i dalej przeprowadzać zapowiedziane reformy. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował dziś, że gotowe są już projekty ustaw mających do tego prowadzić. Teraz zostaną one przedyskutowane wewnątrz rządzącej koalicji.

- „W Ministerstwie Sprawiedliwości są już gotowe projekty ustaw dotyczące reformy sądów powszechnych i Sądu Najwyższego” – powiedział dziś lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości dodał, że teraz projekty te zostaną przedyskutowane wewnątrz Zjednoczonej prawicy:

- „Ustaliśmy, że naprzód te projekty dotyczące tak ważnej sfery, jaką jest dokończenie reformy sądownictwa, zostaną omówione wewnątrz koalicji, aby zostały zaakceptowane i później konsekwentnie, lojalnie przez całość obozu Zjednoczonej Prawicy były popierane” – mówił.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Polexit2021.02.12 17:11
Hamulcowy już nie może doczekać się, by zrobić powtórkę z rozrywki, ooo przepraszam, powtórkę z lipca 2017 roku.
antoni.s2020.11.26 12:12
Ziobro wydał prokuratorom polecenie aby nie drażnić kościoła w sprawie pedofilii, taka reforma.
york2020.11.26 11:12
zniecierpliwieni oczekujemy.
Dam2020.11.26 8:09
Wyjaśni mi ktoś, w jaki sposób danie politykom możliwości stosowania nacisku na sędziów ma zmniejszyć patologię w sądownictwie? Bo jeszcze nikt tego nie był w stanie zrobić. Tyle było płaczu, że za PO niektórzy sędziowie byli na telefon, teraz Ziobro chce, aby wszyscy byli na telefon.
Alojzy Cedzidło2020.11.26 9:48
Dlaczego pan pluje po uczciwych sędziach . I za PO ich nie brakowało za PiS- u chyba też . Jak wszędzie i w tym zawodzie trafiają się gnidy , niegodne pełnienia funkcji " sprawiedliwego " Okres w Polsce do 2015 r ma jedną niewątpliwą zaletę . Dziś wiemy mniej więcej ile mamy " gnid" Reforma którą chce przeprowadzić Rząd ma na celu niedopuszczenie do pracy tego robactwa , które szkodzi nie tylko sobie ale głównie Polakom. Nie wchodząc w szczegóły , których przyznaję , nie znam , zrozumieć nie jestem w stani tego określenia przyszłego sądownictwa jako Pisowskie " . To niby co ? Kady wyrok będzie zatwierdzał minister Ziobro lub inny członek Rządu pisowskiego .Bez tego " zatwierdzenia " wyrok nie jest ważny? Jest taki paragraf w nowej reformie ? Rezasumując . Nie plujcie po sędziach . Niema sposobu wpłynięcia na wyrok UCZCIWEGO sędziego. Zarezykuje twierdzenie , Ta walka kasty o niezależnośc śmierdzi mi podejrzanie . Jest to " niezależność " odosobniona nie tylko w UE .
Dam2020.11.26 10:22
Nie trzeba do tego zatwierdzać każdego wyroku, wystarczy kogoś, kto wydał "nieodpowiedni" wyrok przenieść na jakiegoś "Pipidówka dolnego" albo czasowo zawiesić w obowiązkach. Po kilku takich akcjach większość szybko nauczy się, jakie wyroki wydawać, aby mieć spokój. Tak się już dzieje z prokuratorami, którzy działają nieodpowiednio dokładnie, czyli nie przedstawiają zarzutów w odpowiednich sprawach (co z tego, że zarzuty byłyby niepoparte dowodami, co już kilka razy się stało i sąd je musiał odrzucić). Więc jak najbardziej będzie możliwość wpływania. To tworzenie systemu, gdzie uczciwych się wygryza, a ważne sprawy będą dawane partyjnym lizusom.
Alojzy Cedzidło2020.11.26 14:16
No no no... Pan to jest ( albo Pani to jest ) panie/i " Dam ". Zna Pan te " sposoby " trzymania z a pysk sędziów . Skąd tylko Pan wie ,że Ziobro ma te same .Zapomniał Pan tylko ,że w śród tych 10 tysięcy sędziów , brak jest tych " sprawiedliwych i z honorem " A może Pan ich nie zauważył ?
Dam2020.11.26 15:42
Sposoby w jakie Ziobro trzyma prokuratorów na smyczy są znane i opisywane w gazetach (w TVP nie mówili, to może nie słyszałeś), a jakoś nie mam wątpliwości, że jeżeli dałoby się mu możliwość trzymania na smyczy sędziów, to by z jej skorzystał. Mówimy o człowieku, który przez lata nękał lekarza sądami za to, że temu nie udało się uratować jego ojca. Dla osobistej vendetty zniszczył polską transplantologię. A że wg PIS winni są zawsze wszyscy sędziowie/lekarze/pielęgniarki/prawnicy/dowolna inna grupa zawodowa to wiadomo. Zawsze winni są inni, a nie rząd. W końcu rząd nic nie może.
Alojzy Cedzidło2020.11.26 17:43
Takie uzasadnienie podobno faktu .że Ziobro trzyma na smyczy sędziów i prokuratorów czytałem W Gazecie Wyborczej i u pana Lisa w Newsweeku. W TVP powinni tez tak pisać . Ale by była radocha u totalnych. . A tak poza tematem . Ładnie to tak pluć po uczciwych sędziach ? Na tych znanych z demonstracji politycznych wspierających totalnych jakoś nikt nie pluje . A przecież na te manify na smyczy i na siłę Schetyna ich nie zaprowadził
Dam2020.11.27 8:41
Z demonstrujących kojarzę sędziego Tuleję, który zrobił sobie szopkę z prawa i jego sytuacja powinna zostać wyjaśniona. Żaden inny nie przebił mi się do informacji. No a przykładem "profesjonalizmu" i "naprawienia" sądownictwa jest umorzenie sprawy przeciw Danucie Holeckiej przez sędziego "dobrej zmiany" Macieja Miterę. Bez przesłuchania, bez zapoznania się z dowodami i bez dopuszczenia stron do głosu po 15 minutach. To jest właśnie przykład partyjnego lizusa, o którym mówiłem.
Panie Ministrze2020.11.25 19:00
Niezależne sądy i prokuratura / od POLSKI , OD POLSKIEGO Sejmu, narodu/ są, i długo jeszcze pozostaną Tu decyduje stalinowski rodowód , niE POLSKI MINISTER. Jemu może się tak zdawać albo oszukuje. przykład wielki koń
Pierdziu2020.11.25 18:10
O żadne ustawy nie chodzi, chodzi o to jak sobie podporządkować sądy i sędziów. Prokuraturę już złamali, a kto oponuje to się go pozywa za "łamanie prawa". A kiedy walka z patologiami w rządzie?
Japa2020.11.26 10:05
Pierdu , pierdu , mówi Ferdek Kiepski słuchając nie podobającego mu się gadania . To co ? Ziobro wywali z pracy wszystkich uczciwych i nie posłusznych mu sędziów? Dziwię się tylko , twierdząc ze większość sędziów to uczciwi sędziowie , dlaczego milczą kiedy po nich plują ich koleżanki i koledzy. , .
Anonim2020.11.25 17:59
Kryzys w policji? Minister do zadań specjalnych?! | K. Baliński ..... https://www.youtube.com/watch?v=DGVUvCLjatw
verizanus2020.11.25 17:36
Będą dyskutowane, dyskutowane i dyskutowane te ustawy i dyskutowane....aż do 2174 roku, ale jakby co to chcielim dobrze ;)
cam2020.11.25 17:11
"Zjednoczona Prawica będzie kontynuować walkę z patologiami w polskim sądownictwie i dalej przeprowadzać zapowiedziane reformy....." Zmiłuj się nad nami borze sosnowy, bo ZP jeszcze żadnej reformy nie przeprowadziła.... Tak była zajęta przejmowanie ręcznej kontroli nad sądami, TK i SN, że wszystko leży jak leżało. Wakatów sędziowskich przybywa, średni czas postępowań się wydłuża, procedury jak były czasochłonne i zawiłe tak i są dalej... Ale teraz ZERO może być prokuratorem i ministrem a za chwilę pewnie i sędzią jednocześnie.
widz2020.11.25 21:33
"czas postępowań się wydłuża"....wiesz co piszesz? a słyszałeś o strajku włoskim? wiesz na czym POlega? zapytaj sędziów....
cam2020.11.25 22:03
Proszę, dane pochodzą sprzed strajku włoskiego. https://ciekaweliczby.pl/sprawnosc_sadow_2018/ https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/dzis-sady-dzialaja-szybciej-ile-jest-prawdy-w-nowych-spotach-ministerstwa-sprawiedliwosci,943443.html Obecnie MS chwali się skróceniem tego czasu, ale swoich stronach prezentuje wybiórcze dane, a jak widać na wcześniejszych zestawieniach długość spraw jest zależna od ich charakteru.
Alojzy Cedzidło2020.11.26 10:23
Wg mojej nie kompletnej wiedzy , w " sprawiedliwość " walczy około 10 tysięcy sędziów . Podziwiam pana Ziobro . Jak on rządzi każdym sędzią indywidualnie . A jest co robić . Polecić mu wyrok , podyktować uzasadnienie . Pozostawiając mu tylko niezależność w odbiorze plucia po nim przez klientów . Głupie , co ? Ale tak odbieram logikę wrogów naprawy sadownictwa , czyli wrogów pana Ziobry i Rządu
widz2020.11.25 16:53
To teraz się pomódlmy,żeby PAD się nie dowiedział,albo nie zrozumiał,bo znów mu się "umani"veto. Miejmy nadzieję,że pani Zofia mniej doradza.