13.04.19, 11:00Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Wypróbuj te kuracje oczyszczające, a Twoja tarczyca Ci podziękuje!

Na choroby związane z niedoczynnością i nadczynnością tarczycy cierpi aż 300 milionów ludzi na całym świecie. Wielu z nas nawet nie ma pojęcia, że głównym winowajcą ich problemów zdrowotnych jest właśnie tarczyca.

Niedoczynność tarczycy objawia się często niskim poczuciem własnej wartości, skłonnością do popadania w depresję, czy sennością. Ważnymi symptomami są też niskie ciśnienie i towarzyszące nam uczucie nieustającego zimna. Kolejnym sygnałem jest też nagłe przybranie na wadze.

Z kolei na nadczynność tarczycy wskazują: nadmierne pobudzenie, nerwowość, bezsenność, drżenie rąk oraz spadek masy ciała.

Problem chorób związanych tarczycą jest częsty w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i dotyka przede wszystkim kobiety. Ten fakt może stanowić jedną z reperkusji.. wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu sprzed trzydziestu lat. Oddziaływanie radioaktywnych związków mogło zwiększyć szansę na zapadnięcie na choroby tarczycy.

Ciekawym sposobem, który może pomóc w problemach tarczycowych jest oczyszczanie. Można je polecić również kobietom zdrowym w celu zabezpieczenia przed podobnymi dolegliwościami.

Oto kilka proponowanych kuracji:

Przepis według Tombaka

Kroimy czterdzieści pestek z jabłka i zalewamy 100 ml wody. Stawiamy w ciemnym miejscu na tydzień. Następnie pijemy 7 kropel mikstury rozpuszczonych w 20 ml wody na kwadrans przed posiłkiem. Kurację możemy przeprowadzić raz na 3 miesiące.

Sok z kapusty

Doskonałe właściwości oczyszczające ma też sok ze świeżej kapusty. Jego skład obejmuje bardzo ważne witaminy C, B, PP oraz K. Zawartość siarki, jodu i chloru w soku sprawia, że pomaga nie tylko na tarczycę, ale także na nadciśnienie tętnicze krwi, niżyty żołądka, czy miażdżycę. Należy pić jedną szklankę soku ze świeżej kapusty rano i wieczorem. ( Nie poleca się stosować soku z kapusty w przypadku skłonności do wzdęć).

Sok z ziemniaków

Sok ten zawiera witaminy B i C, a także siarkę, fosfor, jód i potas. Sok z ziemniaków wzmaga czynności wydzielania gruczołów tarczycu i poprawia metabolizm. Należ pić około 100 g soku dziennie. Zwykle od 10 do 14 dni.

Rzeżucha

Rzeżucha zawiera naprawdę gigantyczne ilości siarki i jodu. Jód to jeden z najważniejszych piewiastków dla funkcjonowania tarczycy. Bez jodu niewytwarzane są hormony tarczycy (niedoczynność). W skład kiełków rzeżuchy wchodzą ponadto liczne antyoksydanty usprawniające procesy odtruwania. Spożywanie rzeżuchy to najprostsza profilaktyka przed niedoczynnością tarczycy.

Komentarze

Jan Radziszewski2019.04.14 1:03
Ateisto dumny gey żydzie + ot co! w - O czasach Ostatecznych jest napisane w dniach tych ludzie podzielą się samorzutnie na tych co do NIEBA idą i na tych co piekło wybiorą jak cel ostateczny !!! X Lemański i Nauczyciele oraz także Radni Warszawscy z PO i politycy KoO wybrali cezara /J 19,15) z Piekła podobnie jak ty duraku i dlatego też w królestwie Lucyfera Będą jego wiecznymi kozłami ofiarnymi tzn potępieńcami jak ten tzw. cezar i jego diabły I dopiero tam płonąc jak zapałka , zrozumieją i ty zrozumiesz wesołku "gey" - że nawet największa wypływająca z mamony władza na ziemi to nie wszystko o co należało zabiegać na tej ziemi.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.13 12:43
Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Zbiórka na pomoc Mikołajowi https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start
y2019.04.13 13:14
daj adres to jeszcze kołek osikowy zaostrzę...
Wszystkie ordery prałata2019.04.13 13:58
Przed czy po przyjęciu Komunii Św. ?
Wszystkie ordery pra\305\202ata2019.04.13 11:43
Z tarczycą nie ma żartów ani miejsca na "próbowanie". Leczenie nadczynności i niedoczynności tarczycy rzeżuchą może się skończyć tragicznie. Przekonał się o tym w swoim czasie mój podopieczny - nie leczona nadczynność skończyła się arytmią a ta wywołała niedotlenienie kory mózgowej. Dzisiaj pan którym się opiekuję ma 83 lata i poziom emocji i intelektu trzyletniego dziecka. Kiedyś był inżynierem i projektantem konstrukcji przemysłowych, na początku lat 90 pracował na wówczas topowej stacji roboczej z Sun Microsystems, w tym samym czasie, kiedy ja popykałem w gierki na Amidze 500. Ale co to wszystko obchodzi Frondę i jej "dział medycyny naturalnej". Dla Frondy liczą się tylko odsłony i związana z tym mamona z reklam.