18.02.16, 11:45

Wyszkowski apeluje: Michnik, łajdaku: idź do TVN i na żywo, na kolanach przeproś Polaków!

- Michnik, łajdaku: idź do TVN i na żywo, na kolanach przeproś Polaków za ćwierćwiecze najpodlejszego, antypolskiego kłamstwa. Potem oddaj GW. - napisał na Twitterze Krzysztof Wyszkowski, legendarny działacz opozycji w PRL, inwigilowany przez SB.

Lech Wałęsa wytoczył Krzysztofowi Wyszkowskiemu w 2005 proces o naruszenie dóbr osobistych za nazwanie go współpracownikiem SB o pseudonimie „Bolek”. Krzysztof Wyszkowski przegrał ten proces w pierwszej instancji. Sąd nie dopuścił przedstawionych przez Wyszkowskiego dowodów opierając się na dotychczasowym postępowaniu lustracyjnym, które odciążało Wałęsę.

Sąd apelacyjny zwrócił sprawę do pierwszej instancji do ponownego rozpoznania. 31 sierpnia 2010 Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że od czasu wydania oświadczenia lustracyjnego przez IPN wiele się w tej sprawie zmieniło, odnaleziono nowe dokumenty, a Krzysztof Wyszkowski zachował należytą staranność w wykazaniu, że Wałęsa mógł być tajnym współpracownikiem. Ponadto nie rozstrzygając tego, czy Wałęsa tajnym współpracownikiem był, czy nim nie był, sąd zaznaczył, że jako osoba publiczna i historyczna były prezydent musi liczyć się z różnymi opiniami i badaniami historyków na swój temat. Lech Wałęsa został obciążony kosztami procesu w wysokości 2900 zł i sąd oddalił jego pozew. Rozpatrując odwołanie Lecha Wałęsy Sąd Apelacyjny w Gdańsku 24 marca 2011, zobowiązał Krzysztofa Wyszkowskiego do przeprosin Lecha Wałęsy i odwołania swojego dotychczasowego stanowiska w sprawie agenturalności Lecha Wałęsy. Jednocześnie sąd oddalił apelację w zakresie wpłacenia przez Wyszkowskiego 40 tys. zł na cele charytatywne

Proces o ochronę dóbr osobistych z powództwa Lecha Wałęsy przeciw byłemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu został zakończony po dziewięciu latach. Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił zażalenie Lecha Wałęsy, a były prezydent został obciążony kosztami procesowymi. Wyrok jest prawomocny.

Sąd Okręgowy w Gdańsku Wydział XVI Cywilny Odwoławczy  w składzie: Przewodniczący: SSO Hanna Czerniak - Wołochowska Sędziowie: SSO Sylwia Kamińska (spr.)  p. o. SSO Magdalena Chrzanowska  po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2014 roku w Gdańsku  na posiedzeniu niejawnym  sprawy z powództwa Lecha Wałęsy  przeciwko - Krzysztofowi Wyszkowskiemu  o zapłatę  i skutek zażalenia - powoda na postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie z dnia 20 grudnia 2013 ku, sygn. akt I C 214/13 w zakresie pkt 3 i 4  postanawia: oddalić zażalenie - napisano w orzeczeniu, które otrzymał Krzysztof Wyszkowski.

kz

Komentarze

anonim2016.02.18 13:01
bytum ja się ciebie pytum czy ty jesteś łajdak ? pewnie taka sama łajdacka maść jak ten w artykule :)
anonim2016.02.18 13:22
"Wyszkowski, łajdaku, poluzuj" Kabel POzostanie kablem. Kto urodził się ła....m "Piłsudskim" nie umrze........
anonim2016.02.18 13:28
Ciu...u z Bytomia lubisz żyć w kłamstwie co? Przez wiele lat tacy ludzie jak Wyszkowski byli opluwani włóczeni po sądach i odsądzani od czci i wiary tylko dlatego, że mówili prawdę. I wszystko przez takich zakłamanych ciuli jak Ty, którzy w obronie swoich interesików uznali, że prawda nie ma znaczenia i przez 25 lat mieli czelność uważać się za jedynych właścicieli Polski.
anonim2016.02.18 13:46
Najfajniejsze jest to, że Michnik nie musi już nikogo przepraszać, bo ... przepraszam, ale kto to jest Michnik ;)
anonim2016.02.18 14:14
Dupa z Bytomia, a co ty tu robisz?
anonim2016.02.18 14:18
Szechter zająka się na śmierć zanim przeprosi Polaków i Gówna Wyborczego nie odda, bo jest złodziejem takim samym jak inni jego "krewni" z grupą krwi, dziedziczoną po kądzieli :D
anonim2016.02.18 17:28
A może tak najpierw niepodważalne dowody a potem przeprosiny? :-D
anonim2016.02.18 21:14
Naród był od zawsze rolowany przeważnie przez obcych ze wsparciem swoich. Jako 20 latek pamiętam "bohatera" Wałęsę jak to ustawiał czerwonych. Była to lipa i grubymi nićmi szyta mistyfikacja żydokomuny. Wszyscy przydupasy słynnego robotnika dzisiaj nawołują żeby się przyznał.
anonim2016.02.19 8:53
"Wyszkowski, łajdaku, poluzuj" Oj brak klasy, brak. Słoma wychodzi z ...POd pióra.....
anonim2016.02.20 16:58
Lech Wałęsa – Lejba Kohne Niestety,taka prawda;Elity nam pozabijali Niemcy i Bolszewicy. Ci,którzy zostali nie byli dopuszczani do żadnych stanowisk.Szczególnie rodziny katyńskie były prześladowane,problemy miały dzieci by dostać się na studia/zdany dobrze egzamin ale nie przyjęto/. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy;Polacy pozwolili „sprywatyzować” czyli rozkraść majątek narodowy,dali się nabrać na „okrągły stół”, a śp.A.Walentynowicz,Gwiazdowie,Wyszkowski ostrzegali! Teraz chyba tylko CUD może sprawić by coś zmienić.Mają całą kase i robią co chcą!Już wnuki są „wyszkolone” jak siać nienawiść do Polaków-patriotów! Liczy się tylko KASA!Teraz wymyślili by polski emeryt pracował do śmierci i jeszcze dopłacał do bogatych emerytów! /naród polski ma wyginąć,zostaną tylko „najemnicy” do czarnej roboty/.
anonim2016.02.23 20:57
Może i za mocno, zbyt triumfalistycznie, ale... co do meritum to przecież prawda. Większego szkodnika i hipokryty nad Michnika to przez te 25 lat nie było. Jak on poniewierał ludźmi... właśnie takimi jak Wyszkowski, a przecież wiedział doskonale, jak bardzo kłamie!!! Znał prawdę od początku i zapierał się jej!!!
anonim2016.02.26 13:09
Nie macie kwitów na Michnika i to was boli !