03.08.20, 19:50fot. yt

Zandberg broni profanowania figury Chrystusa Króla w Warszawie

 

Próby oswajania przestrzeni publicznej przez lewicowe ideologie i symbole trwają ciągle. Jest to tzw. przemoc symboliczna i polega na wtłaczaniu w przestrzeń publiczną bez zgody jej uczestników symboli i treści, które mają przebudować strukturę społeczną. Na chwilę powstrzymała działania ruchów LGBT i innych wspieranych przez ideologię gender pierwsza fala pandemii koronawirusa. Kiedy natomiast zdali sobie sprawę, że w Polsce da się przeżyć w miarę spokojnie, to ruszyli ponownie. Fundusze na „organizacje pozarządowe” - bo opłacane nie przez polski rząd – płyną, więc i wymagania działań i raportowania z tych działań też muszą być.

W całość wpisuje się – jak się wydaje – także wypowiedź posła Adriana Zandberga, lidera Partii Razem, który tak bronił profanacji krzyża Chrystusa Króla na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie:

- Nie dalej jak kilka tygodni temu, w trakcie kampanii wyborczej na krzyżu, czyli najświętszym symbolu chrześcijaństwa, który stoi na Giewoncie, został wywieszony plakat wyborczy Andrzeja Dudy. Wtedy nikomu z tych, którzy dziś się oburzają, to nie przeszkadzało. Kiedy na pomniku Chrystusa świebodzińskiego jest wieszany szalik Falubazu, nie słyszałem nawet słowa oburzenia na kibiców ze strony tych samych polityków prawicy, którzy teraz się wzburzyl

Jak to mawiali starzy młynarze, Panie Pośle, a co ma piernik do wiatraka?

No i czy lewica nie dogadała się przypadkiem z Platwofmą Obywatelską w tym względzie? A ponoć tak wiele różni te dwa obozy...

 

mp/polsat news/fronda.pl

Komentarze

Makary2020.08.27 11:39
Zandberg to dowód, że "człowiek lewicy" musi być zdeprawowany, deprawować innych i być na poziomie przygłupa.
Jan Radziszewski2020.08.4 16:24
Zandberg był już taki mądry żyd ale Durak totalny i za nim socjalizmy różne pobudowane zarówno lewicowe Bolszewickie jak na prawo od nich Faszystowskie Nazistowskie pobudowano ! A wiesz o kim mowa chodź powinieneś wiedzieć bo przecież studiowałeś jego Kapitał !! Z pism o K Marksie wiemy że ma także zasługi dla życia rodzinnego i społecznego takie jakim kroczy teraz UE +++ Bowiem K Marks doprowadził do samobójstwa swoje dwie córki i zięcia ! Córka Laura poślubiła socjalistę Laforque i opuściła troje dzieci poczem razem z mężem popełniła samobójstwo /czy nie takie idee głosi UE?) Moż drugiej Eleonory w decydującej chwili odstąpił od samnobójstwa Troje dzieci K Marksa zmarło z powodu niedożywienia ą Marks był nałogowym alkoholikiem Z matką nie rozmawiał w ogóle . A kiedy umarła napisał "Dzisiaj umarła moja matka muszę się udać do rewiru aby uzyskać spadek To było wszystko co miał do powiedzenia o swojej matce! Karol MARKS zmarł 20 maja 1895r śmierć jego nie różniła się niczym od innych chwalców, piewców diabła +++ Przed śmiercią napisał do F Engelsa "jak niepotrzebne i puste jest życie. +++Jaką wieczną przyszłość zapowiada wszelkim fałszywym prorokom i apostołom podszywającym się pod sprawiedliwość św. Paweł; „Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.” Ale skończą według dzieł swoich.” (2 Kor. 11,15 +R) Są to przyszli tzw. serafini piekielni otaczający miejsce tronowe trójcy piekielnej w piekle. Nie myślą, że nie ma litości dla tego, kto małpuje Boga i upodabnia się do Lucyfera. (Iz. 14,9-15) Dlatego K. Marks pisząc o swoich demonicznych zaślubinach: w Poemacie „Le Menestrel” tak mówi: „Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu. I napełniają go aż ja staję się szalony. Aż moje serce staje się zupełnie zmienione. Patrz na tę szpadę. Książe ciemności sprzedał mi ją”. W utworze Pt. „The Fiddler” (Skrzypek) „Piekielne wapory unoszą się i wypełniają mózg. Aż oszaleję i moje serce całkiem się zmieni. Widzisz ten miecz? Książe ciemności – Sprzedał mi go. Dlatego podobnie jak jego mistrz, ojciec kłamstwa (J. 8,44) woła K. Marks: „Chcę sobie zbudować tron na wysokościach. Jego szczyt będzie lodowaty i gigantyczny. Jego wałem ochronnym będzie obłąkańczy strach, jako szczyt najczarniejszej agonii. A kto podniesie na ów tron swój zdrowy wzrok, odwróci się od niego blady i milczący jak śmierć. Wpadnie w pazury ślepej, dreszczem przejmującej śmiertelności, aby jego szczęście znalazło grób”. i co sam doświadczył już za życia jw.
stopkomuna2020.08.4 11:07
A ten "myśliciel" zapomniał o jeszcze jednym gorszącym przykładzie: jest taki elektryk zwany Bolkiem - skazywany przez sądy i na nim jest zawieszony drogi nam wizerunek Matki Bożej i też naród nie protestuje, choć go to boli
Olo2020.08.4 10:25
Bękart stalina się odezwał !
Prawda.2020.08.4 10:24
Zandenberg, lider partii --razem, wszysci idioci,lewacy. A wiadomo, ze lewactwo jest choroba umyslu i duszy i bardzo dobrze kacapskiej opozycji sluzy.Zandenberg poza tym , jest fenomenem, ze w polskiej polityce istnieje. Wprawdzie partia Razem do innych sie przykleja ale zdumiewajace jest , ze posiada kilku podobnych do Zandebergo idiotow.
man.of.Stagira2020.08.4 9:52
CZYLI Pan Zandberg przyznaje, że istoty gender chciałyby być kochane przez Wszechmogącego jak wszyscy inni ALE nie pozwala im że NIE są osobami a jedynie konstruktami myślnymi pozbawionymi PŁCI i TO boli, że INNI mogą a ONE (istoty) nie?
jula2020.08.4 9:50
Trzydzieści srebrników a nie był uczniem, stąd w złotówkach.
JS2020.08.4 9:34
Mały człowiek, który myśli że będzie wielkim jak antyChryst Marks. Módlmy się za niego by za życia poznał Prawdę, która jest tylko jedna, bo Bóg jest tylko Jeden.
Portofino2020.08.4 7:14
Ten żydek o wyglądzie młodego Rasputina uważa siebie za pełnoprawnego Polaka i bezczelnie wtrąca się w nie swoje sprawy.
Adrianek Brzydal2020.08.4 7:21
On się chyba próbuje stylizować na Aleksandra Dugina, z tą różnica, że pierwowzór ma klasę i jest wielkim intelektualistą.
Gienek2020.08.4 8:25
Dugin jest intelektualistą ???Chyba wśród kagiebowskich katów !
jula2020.08.4 9:53
Dugin to polakożerca.
Polak2020.08.4 6:38
I znowu Zandberg celnie zaorał pajacyków kwiczących o rzekomej obrazie nieistniejących "uczuć religijnych". Wieszanie szmat na pomnikach im nie przeszkadza, a nagle mają problem z tęczowymi flagami, też coś.
Nie Polak, tylko Srolak jesteś2020.08.4 7:19
Zapewniam cię, że jeżeli owe uczucia religijne są nieistniejące, to tylko w tobie i w gronie twoich kolesi, degeneratów seksualnych. Od naszych świętości wara, bando geja!
Polak2020.08.4 8:58
To niby co to są te "uczucia religijne" jeśli nie są tylko wymysłem sekciarzy rzucanym dla ochrony bajeczek dla pasterzy owiec?
***2020.08.4 10:47
Sam jesteś sekciarzem wierzącym w bajeczki dla wesołków i myślisz że wszyscy tak mają?
Polak2020.08.4 22:16
Katolicy są sekciarzami w rozumieniu własnej definicji sekty.
***2020.08.5 11:17
Jeśli tak twierdzisz, to tylko świadczy o twojej głupocie.
Gienek2020.08.4 8:26
Jesteś gejem .Przestajesz być Polakiem.
jula2020.08.4 9:54
Nie jestem o tym przekonana.
Polak2020.08.4 22:16
Wyjaśnij bratobójcy Kaczyńskiemu dlaczego uważasz że nie jest Polakiem.
Beka z oszołomów2020.08.4 3:45
Dla mnie sprawa jest jasna. Lewica powinna się zajmować zagadnieniami takimi jak emancypacja ludzi pracy, walka z lichwą i wszelkim uciskiem ekonomicznym. Tymczasem jełopom pokroju Razem liberałowie wpuścili świnię w postaci myśli nowolewicowej i na dzień dzisiejszy walka o prawa degeneratów seksualnych dla tej fejkowej lewicy jest ważniejsza,niz walka o godnośc ekonomiczną. W drugiej turze wyborów głosowali na Rafałka. To ludzkie śmieci, nic więcej. Aktualnie wielu trzeźwo myślących lewicowców przechodzi na idee w stylu strasseryzmu, narodowego socjalizmu i nacjonal-bolszewizmu. i słusznie. Chcemy chleba i godności nie emancypacji kryptopedofilów z Zachodu.
Dokładnie2020.08.4 3:49
Ja akurat nie pochodzę z rodziny robotniczej, a inteligenckiej. Ale nie mogę odmówić trzeźwości osądu w twojej wypowiedzi. To prawda, aktualnie fejk lewica to zwykły liberalizm obyczajowy, podają sobie ręce z kapitalistycznym bimbrownikiem z Biłgoraja.
Marek2020.08.4 3:10
Czy ten Zandberg to syberyjski chłop w Warszawie ???? Taki marksista z jakucka ???
Jan Radziszewski2020.08.4 3:09
żydowski duraku przygotuj się na Sąd + Sąd Boży - BARDZO BLISKO +++ musisz wiedzieć - za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św ++"Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy,sodomici i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników w tym potępionych l
Olej2020.08.4 0:18
Żebyśmy z motłochem wyrównali rachunki . Trzeba wziąć zrobić ogromny portret Marksa stojącego na gigantycznej górze trupów z zatkniętą w jego tyłek tęczową flagą. Z małymi Leninkami i Stalinkami po bokach.
Henryk2020.08.4 0:06
Czy widzial ktos inteligentnego lewaka ? Ja nie znam, to przeciez ludzie z czerni (wg Sienkiewicza)
Walka2020.08.3 23:42
Polska Walcząca z faszyzmem LGBT+
Hanna2020.08.3 23:39
Czy tak ciężko zrozumieć różnicę między szalikiem a onucą? Czy one wszystkie takie nierozgarnięte, co one żrą czy piją?
John2020.08.3 23:31
A episkopatowi jakoś nie przeszkadza profanacja figury Chrystusa tęczową flagą i Covidowym kagańcem, bo jak dotąd nie zauważyli żadnego problemu i potrzeby wystosowywania jakiegoś oświadczenia w tej skandalicznej sprawie, może wynika to z przekonania, że Najświętszy Sakrament wg nich stanowi śmiertelne zagrożenie pandemiczne wirusem przeziębienia.
Jan Radziszewski2020.08.4 10:29
niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak
Moly2020.08.3 22:06
W sprawie piernika: Cokolowiek popiera Dude jest dobre. Cokolwiek popiera wszystko co z Duda sprzczne jest : ohydne; obrzydliwe, bluzniercze, kryminalne, nieludzkie, zdziczale. ( I: sponsorowane przez wrogie zrodla; dla pieniedzy. Ludzie sami z siebie nigdy by nie wymysliliby ze ta szajka szczujacych katolickich osobnikow musi sie spotkac z oporem na 100% , 100% czasu) Mam nadzieje ze to podsumuje nature relacji piernika z wiatrakiem
Realnie2020.08.3 23:40
Według ciebie LGBT popiera Chrystusa Króla i uważa sodomię za grzech śmiertelny? Piernik najwidoczniej ci zaszkodził.
Moly2020.08.4 4:00
Ze LGBT uwaza sodomie za grzech smiertelny...? Mam nadziej ze nie. Mam o nich lepsza opinie niz to. A piernik: nie nie zaszkodzil. Zainspirowal!
MT2020.08.4 10:33
Ludzie, skończcie z tą fiksacją na PISie i Dudzie. To jakaś choroba. Tutaj sproafnowano Chrystusa, jego przekaz, nauke Ewangelię. a wszędzie wam Duda wyskakuje. Paranoja? za dużo ulotek, że całe zło to Duda, Duda i Duda... może odwyk jakiś od info. :)
Dziwne ?2020.08.3 21:48
Przecież bolszewicy nie kryją się ze swoim stosunkiem do wiary .
Polak2020.08.3 21:29
Aj waj tow. Zandberg, prawdziwie i z szacunkiem dla kultury gospodarza słowa, słowem jak zwykle. A potem dziwicie się jak was ludzie oceniają, potem tworzycie swoje policje myśli ds. antysemityzmu i tak geszeft się kręci.
Anonim2020.08.3 21:21
Głosowanie na Andrzeja Dudę który jest katolikiem i który wielokrotnie udowodnił to publicznie chociażby gdy z szacunku do Eucharystii podniósł hostię z ziemi nie jest grzechem. Sam modliłem się za Dudę i nie ma w tym nic złego bo chcemy żeby w Polsce rządziły osoby bogobojne. Jako wyborca mam do tego prawo. Natomiast flaga lgbt jednoznacznie promuje grzech i dlatego nie ma tu żadnej analogii panie Zandberg
violencja2020.08.3 23:05
Kochany anonimie , jak wyjaśnisz nam , że Duda palił hanuki , nie był na różańcu do granic i ma żonę i córkę żydówkę ???
symbole za symbole2020.08.3 20:57
Skoro tak, to nie będzie problemu z zawieszeniem krzyży na żydowskim pomniku "bohaterów getta", a na drzwiach do najwiekszej w Europie synagogi "muzem polin" w W-wie, namalować krzyże i Znak Trójcy Świętej.
łoł2020.08.3 20:32
A mógłby sobie spokojnie w kibucu wegetować, gdzie jest wielu jego braci - ruskich chazarów, a nie miotać się w " tymkraju ", który ideowo i religijnie go tak drażni.
Michał Jan2020.08.3 20:15
Marysia Patysia jakimiś wiatrakami próbuje ripostować. A nie lepiej posypać głowę popiołem, że się tym kmiotom daje pretekst do profanowania "Sursum corda"?
Mała2020.08.3 20:14
Fizjonomia tego bolszewika jakoś bardzo źle się kojarzy. I postawa i charakter przypomina najgorszych komunistycznych siepaczy z krwią na rękach. .... Czas dyskusji już się skończył. Teraz trzeba walczyć i niszczyć lewackie plugastwo
Michał Jan2020.08.3 20:11
Jakbym słyszał o tych praktykach (Giewont, Świebodzin), to byłbym oburzony, tow. Zandberg.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.3 20:11
Zandberg to Zydokomuna i marksizm w postaci czystej,jak u Michnika.,czyli krew milionow Polakow na szponach.
Jahu2020.08.3 20:09
Sześciokolorowa szmata jest symbolem obrzydliwego grzechu, bezeceństwa i zboczenia..to tak jakby powiesić brudny papier toaletowy i czystą kartkę papieru, widzisz różnicę?
Zygfryd2020.08.3 20:00
Trudno polemizować z idiotycznym porównywaniem chłop nic nie rozumie? albo takiego udaje? moze jakies szkolenie w zakresie wiary ? w końcu istnienia chrzescijaństwa katolicyzmu miłości Boga ? zupełny brak i pustka w tym człowieku jak wydmuszka puściak zupełny ? przykre ale prawdziwe żoładek tylko ma i tyle by sie nażreć i zapchać bebech.
Do komunisty Znadberga2020.08.3 19:59
PAD ani kibice Falubazu nie są koprofilami i taplają się w cudzych odchodach, co jest obrzydliwością w oczach Tego który wisi na Krzyżu
Olej2020.08.3 19:57
Hańbą dla tego narodu jest jego głupota, która dopuszcza po 50 latach zniewolenia i bolszewii, komunistów do parlamentu. To tak jakby ów naród niczego się nie nauczył po latach trzymania za mordę.
Dam2020.08.3 20:09
Gorzej, komuniści mają większość w sejmie, prezydenta, prokuraturę i telewizję publiczną.
każdy w Warszawie wie że RAZEM - to Antifa2020.08.3 19:56
natychmiast zdelegalizować
Anonim2020.08.3 19:57
powiesic zamiast lisci