05.05.19, 20:10

Zbigniew Kuźmiuk podsumowuje bilans Polski w UE. Jest dobry!

"Musimy pamiętać, że Unia Europejska to nie jest klub darczyńców na naszą rzecz. To jest dobrze zorganizowany póki co organizm, ale musimy tam walczyć o swoje interesy" - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł, na antenie TV Trwam.

W jego ocenie 15 lat Polski w Unii Europejskiej można podsumować na różne sposoby. "Najłatwiej poprzez wymiar finansowy. 110 mld euro na plusie. Zatem o tyle więcej otrzymaliśmy, a mówiąc dokładnie zaabsorbowaliśmy, niż wpłaciliśmy poprzez składki. Chociaż te składki i tak są potężne, bo przez te 15 lat wpłaciliśmy 53 mld euro. Zatem możemy powiedzieć, że jesteśmy darczyńcą na rzecz unijnego budżetu. Tego nie należy zapominać" - powiedział.

Europoseł przyznał też, że Zachód wszedł do Polski ze swoim kapitałem i często po prostu totalnie dominował.

"Takie otwarcie się na Zachód spowodowało ogromne skutki, jeżeli chodzi o nasz przemysł, handel i system bankowy. Można powiedzieć, że Zachód tu wszedł na niezagospodarowaną ziemię. Przewagi konkurencyjne z tamtej strony były ogromne. Zapłaciliśmy za to ogromną cenę. Co więcej, firmy zachodnie w sferze bankowości, handlu czy przemysłu korzystały z tak ogromnego rynku zbytu – 38 mln konsumentów, którzy mają zapóźniony poziom konsumpcji. To wszystko było i jest przewagą Zachodu" - podkreślił Kuźmiuk.

Zbigniew Kuźmiuk wskazywał ponadto na inne dobre zmiany w tym piętnastoleciu. "Pod każdym względem znacząco poprawiliśmy stan infrastruktury. Zmieniła się także nasza gospodarka. Do głosu doszły małe i średnie przedsiębiorstwa. Zmieniło się również polskie rolnictwo" - zaznaczał.

Jak podkreślał, za czasów Platformy rządowi Polski wystarczało często "klepanie po plecach". Ostatnio jest tu o wiele lepiej. "Staliśmy się podmiotem polityki. To się oczywiście Unii nie podoba, stąd zgrzyty. Ale twardo musimy upominać się o swoje interesy" - wskazal europoseł.

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze

Max Fiendlich2019.05.6 12:49
To teraz Unia jest cacy i flaga UE nie jest szmatą? Coś takiego! .. :-D
Beno2019.05.5 21:46
A tak konkretnie panie Kuźmiuk proszę wykazać to w liczbach. Ile miliardów Polska straciła, a ile zyskała? Zniszczony przemysł, bezrobocie, wyemigrowanie milionów młodych ludzi z Polski, firmy bez płacenia podatków, media, banki... w obcych rękach, zniszczone rolnictwo i przemysł przetwórczy. To tylko liczby, nie mówiąc już o mieszaniu się w wewnętrzne sprawy państwa, ograniczanie naszej suwerenności, praw obywateli i ich wolności. Jeżeli pan piszesz, to pisz pan o konkretach, a nie uprawiaj pan demagogicznej propagandy.
Ryszard Olejniczak2019.05.5 21:26
Jeśli UE nie odpiepszy się od ideologii (co ją zdominowało w ostatnich latach) i nie zabierze za technologię to -"zginiem my i pchły nasze".
astom2019.05.5 21:09
Panie Kuźmiuk, co pan bredzisz, jakie 110 mld? A ile z tej kasy wróciło do rajchu via ichnie firmy w Polsce działające??!!! 80%??!!! A gdzie sie podział polski przemysł??!!! Zapraszam do stolycy: gdzie Kasprzak, Waryński, Świerczewski, WZT, Polam, Kabel ożarowski, FSO???!!! Pan jesteś unijny propagandzista rodem z zeteselu!!!
Ciemnota to kupi?2019.05.5 20:53
Kuzmiuk to pierwszy pisi dupo właz
Cogito ergo sum2019.05.5 20:35
Unia chrześcijańskich ojców założycieli to jeden z najpiękniejszych projektów w historii ludzkości. Jednak obecnie ten projekt jest psuty przez to, że Europa staje się zwietrzałą solą, deptaną przez ludy południa. Inny rak toczący naszą wspólnotę to ruchy lewackie czyli neobolszewickie.