30.05.19, 13:45Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Zbigniew Ziobro o podejrzeniu zamachu: Nie wystraszycie nas!

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do szokujących doniesień dotyczących zlecenia zamachu na jego życie, o którym pisały media. „Bandytom mówimy jedno - nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie” - powiedział minister.

Informację na temat zlecenia zamachu na życie ministra podała dziś „Rzeczpospolita”. Autorem zlecenia miał być 28-letni handlarz dopalaczami Jan S. Uznał ministra za zagrożenie dla swoich nielegalnych interesów, za wykonanie zlecenia miał oferować 100 tys. złotych. Obecnie mężczyzna poszukiwany jest na terenie całej Europy, wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

W oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej minister Ziobro odniósł się do doniesień prasowych:

Bandytom mówimy jedno - nie wystraszycie nas, sprawiedliwość was dopadnie. Czasy bezkarności przestępców właśnie się skończyły. W Polsce będzie twarde prawo, a prokuratorzy nie będą mieć litości dla przestępców, zwyrodnialców czy handlarzy narkotyków. Tacy ludzie muszą trafiać na długie lata za kraty, aby na polskich ulicach, parkach, w szkołach było bezpiecznie”.

Podkreślił, że dowodzi to skutecznych działań prokuratury, która nareszcie zaczęła rozbijać grupy przestępcze, niszczyć ich interesy oraz odbierać to, co zostało zdobyte na ludzkiej krzywdzie.

To wreszcie dowód na to, że mieliśmy rację, decydując się na twardą, bezkompromisową rozgrywkę z bandytami, nie zważając na głosy różnych środowisk, dla których ważniejsze są prawa sprawców, a nie prawa ofiar”

- napisał minister.

dam/IAR,PAP

Komentarze

niedaleko granicy2019.05.30 15:40
KRZYSZTOF 54+ popracuj nad polskom jazykom Igor
KRZYSZTOF 54+2019.05.30 15:35
kto by chcial tego klauna usunac , zaczyna miec paranoje takie jak swir z monu czy naczelny kot , czy tym mozna sie zarazic
Max Fiend2019.05.30 15:26
Taki zamach jaki zamachowiec i cel zamachu :-D
anonim2019.05.30 15:18
czy to tak przypadkiem ale to całkowitym przypadkiem nie przykrywa medialnie całkowitej kompromitacji przy noweli KK...
Cogito ergo sum2019.05.30 14:31
Grudniowi puczyści szukają różnych dojść do Ziobry albo Kaczyńskiego. Dlatego tak wiele pisano o ochronie Kaczyńskiego.