16.12.19, 20:30Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

'Ziema się nie trzęsie, piorun nie trafi w tych ludzi...' Wyszkowski oburzony wnioskiem Lewicy ws. ubeckich emerytur

Dziś, dokładnie w 38. rocznicę pacyfikacji kopalni "Wujek", najkrwawszej zbrodni stanu wojennego, Lewica postanowiła złożyć w Sejmie skandaliczny projekt. Włodzimierz Czarzasty oraz jego formacja domagają się... przywrócenia byłym esbekom ich sowitych emerytur! Sprawę w mocnych słowach skomentował Krzysztof Wyszkowski.

"Niesamowite jest, że składa się dziś taki wniosek. Dodatkowo robią to ludzie, którzy w sensie osobistym są spadkobiercami zbrodni komunistycznych. Ziemia się nie trzęsie, piorun nie strzeli tych ludzi. To oszałamiające"-powiedział na antenie Polskiego Radia 24 działacz opozycji czasów PRL. 

"Skandal całej tej sytuacji polega na tym, że dzisiaj zabierze się jednej grupie społecznej prawa nabyte, jutro zabierze się sędziom, pojutrze prokuratorom, a popojutrze wszystkim tym, którzy są - według partii rządzącej - nielojalni, agresywni, walczący o rzeczy, które partia rządząca nie uważa za ważne"-tak lider SLD, Włodzimierz Czarzasty tłumaczył projekt Lewicy. Zdaniem polityka, odbieranie praw nabytych "służy źle stabilności państwa".

Komentując sprawę w rozmowie z Tadeuszem Płużańskim na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Wyszkowski przypomniał, że zbrodnicza rola Służby Bezpieczeństwa PRL została uznana nawet przez międzynarodowy sąd.

"Oburzamy się, że Rosjanie są głupi i podli, bo tolerują pamięć o Stalinie. Przecież taki wniosek, trwanie pomników Stalina w Rosji, obecność ludzi jak Włodzimierz Czarzasty, formacji jak SLD w życiu politycznym jest jak wystawianie honorowych posterunków przy pomniku Stalina"-ocenił członek Kolegium IPN. 

"W środku Warszawy stoi pałac Stalina, a ta partia jest strażnikiem idei stalinowskich i duchowej obecności sowietyzmu w życiu politycznym. To jest ohydne, ale to naprawdę się dzieje"-dodał Wyszkowski. 

Oprócz rocznicy krwawej pacyfikacji kopalni "Wujek" z 1981 r., obchodzimy dziś rocznicę innej krwawej zbrodni komunistów. Dziś mija również 49 lat od masowych protestów Grudnia '70 na Wybrzeżu, gdy milicja i wojsko użyły broni wobec protestujących. Zginęło 45 osób, a ponad 1100 zostało rannych. Pytany o to, czy są jeszcze szanse na osądzenie zbrodniarzy Grudnia'70, Krzysztof Wyszkowski odpowiedział, że raczej nie ma już takich możliwości. 

"Chodzi o polityczną odpowiedzialność, w sensie formacji ideowych. Jeżeli syn działacza PZPR Włodzimierza Czarzastego tworzy nową partię polityczną w postsowieckim duchu, to mamy wulgarną kontynuację antypolskich działań politycznych"-stwierdził działacz opozycji czasów PRL. W ocenie gościa Polskiego Radia 24, Polacy, honorując "takich zbrodniarzy jak Wojciech Jaruzelski", nie w pełni odzyskali wolność. 

"Mamy jawną, bezczelną i bezpośrednią kontynuację następstwa synów po strasznym dziedzictwie ojców. Włodzimierz Cimoszewicz, syn zbrodniarza NKWD reprezentuje Polskę w europarlamencie. Dopominamy się o karanie ludzi, którzy fizycznie popełniali zbrodnie, ale mamy do czynienia z demokratyczną i uznawaną w Europie kontynuacją"-skomentował Krzysztof Wyszkowski, w którego ocenie także problem "buntu kasty sędziowskiej" ma u swoich źródeł obronę starego układu.

yenn/Polskie Radio 24, fRONDA.PL

Komentarze

ZnanyAnalfabetaAnalizujeInstrukcjęPuchyZeSmarem2019.12.17 8:30
Wyszkowski to półanalfabeta po kursie smarowania suwnic, pasożytujący na historycznym zjawisku Lecha Wałęsy. Te kwalifikacje wystarczą dziś, żeby być medialnym autorytetem w państwie dewocyjnych PiSocjalistów.
modry ocean2019.12.17 10:58
dobrze ze jest, bo mówi prawdę, która KOLE KOMUCHOM W OCZY
anonim2019.12.17 16:37
Kole w oczy swoim prostactwem, nieuctwem i debilizmem. Ma cholerne parcie na ekran, narcyzm, śmierdzący leń. Tacy w Solidarności też wypłynęli.
bajzel2019.12.17 18:31
mógłbyś obrać sobie nicka? jest was kilku, którzy z premedytacją ich nie obrali tylko po ta aby nie było wiadomo komu się odpisuje, wstydzisz się?
gumowa kaczka2019.12.17 18:46
tradycyjnie zaorałeś
gumowa kaczka2019.12.17 5:09
tylko chodzi po telewizjach i gada o Wałęsie ,taki stary matka kurka z Owsiakiem
prorok2019.12.17 10:56
i mówi prawdę o tych zdrajcach i złodziejach
gumowa kaczka2019.12.17 18:44
no,nie do końca
lady chapel2019.12.17 5:07
Jako że ocieplenie klimatu to mit wymyślony przez ekoterrorystów, cyklistów, wegetarian, potwora gender i ogólnie lewaków i masonerię - życzę mroźnych, śnieżnych, skrzypiących pod nogami świąt oraz udanej przejażdżki saniami na pasterkę
Zuzia.2019.12.17 4:50
Wyszkowski. pierwszy analfabeta Rp, uzyskał tytuł Samodzielny Specjalista od Smarowania Suwnic.!
anonim2019.12.18 7:54
Co ty nie powiesz , potomku UBeków ?
BiegunkaProrocza2019.12.17 0:49
Wyszkowski, uważaj żebyś z tych nerwów nie narobił w galoty na luźno.
prorok2019.12.17 10:38
a ty pewnie masz już pełno w gaciach ze strachu
Mirek2019.12.16 23:47
ZNANE JEST SŁYNNE, PRAWDZIWE POWIEDZENIE ! BYŁEM W ZOMO I W MILICJI, TERAZ JESTEM W KOALICJI ! .... / czyli w POKE/ lub": BYŁEM W ZOMO, BYŁEM W ORMO, TERAZ JESTEM ZA PLATFORMĄ ! Nic dodać, nic ująć....! Taka jest prawda. Co od nich wymagać!
Valentynka2019.12.16 23:23
Malo tego to będą płacić także ci co zostali poszkodowani przez te osoby! To z naszych podatków! Chyba trzeba wyjść z domu na ulice.
Lennon2019.12.16 23:11
Zelezna zasada - obiecane realizuj
anonim2019.12.16 22:22
Wyszkowski, pamiętam go ze szkoły średniej. Dwa lata repetował i w końcu dyr. LO 2 wyrzucił go za brak postępów w nauce. Tak samo było po 2 okresach "nauki" w LO3 w Olsztynie. Niski poziom i jak mówił dyr. Kujawski: "klient" nie stworzony do nauki tylko do obijania się. Tylko wino fajki i dziewczyny - było jego mottem życiowym. Znowu pisowski geniusz o intelekcie suwnicowego w akcji.
stan2019.12.16 22:59
Ludzi z takimi upodobaniami wladza hołubiła. Jeśli był wyrzucany, jak twierdzisz, to prawdopodobnie z powodów politycznych."Swoi" bez problemu kończyli szkoły i studia, dla najmniej zdolnych był WUML (Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu", a wykładał tam znany wszystkim Balcerowicz). Znany mi jest przypadek, jak młody chłopak kilka razy z rzędu bezskutecznie ubiegał się o przyjęcie na studia. Wreszcie poradzono, by otworzył rekomendację ze szkoły. Okazało się, że szkoła napisała "list pochwalny" - "wróg ludu". Musiał wyjechać daleko od miejsca zamieszkania, zatrzeć za sobą ślady i zaczynać życie od nowa, jako "nawrócony" działacz, oczywiście wtedy na studia został przyjęty i ukończył.
anonim2019.12.17 16:29
Właśnie skończyłem Liceum i studia na Polit. Wrocławskiej i swoje wiem. Wywalali za złe stopnie, a Wyszkowskiego wywalili za brak nauki, picie, fajki i dziewczyny, więc nie pisz mu innego szkolnego życiorysu. Po transformacji mógł nadrobić. Zaoczne Licea, Technika i Studia dalej istniały, ale jak widać jest za tępy na to.
Iza2019.12.17 10:12
Paszoł won do budy UBeku
matis892019.12.16 21:17
No i brawo PIS, ubekom ani włos z głowy i trzymać uprzywilejowaną kastę sędziowską dalej. To reformy na kilka miesięcy a nie lat. Zrobili udawaną telenowelę z reformy sądów razem w drużynie z PO. Jak PIS i PO stłamsili Polskę i ją blokują ??? Wpadli na pomysł że teraz będą udawali że się kłucą w telenoweli tasiemca by w Polsce nic nie zrobić na dobre tylko pogarszać. A wiadomo że tym samym co PIS i PO jest lewica i PSL. Tylko ktoś nowy może coś zmienić jak KOnfederacja, nie ten beton wzajemnie się wspierający jak PO i PIS ze swoją telnowelą do obrzydzenia.
stan2019.12.16 22:49
Konfederacja? Z rusofilem Korwinem? Chyba żartujesz. Jak na razie nie ma takiej siły, ale z tych co są, najznośniejszy jest PiS =- przywraca godność polskim bohaterom. Nikt dotychczas nie zajął się poszukiwaniem Polaków pomordowanych przez czerwone bydło, które nadal dąży do przejęcia władzy, a Konfederacja to bydlo wspiera. Wiec, co tu mydlić oczy.
oficer LWP2019.12.17 18:40
znawco wszelaki możesz odpowiedzieć na dwa pytania Dlaczego ta pisowska dezubekizacyjna ustawa nie obejmuje funkcjonariuszy UB i SB żydów, którzy obecnie żyją w Izraelu i pobierają wysokie emerytury z Polski, dlaczego Szydło udała się do Izraela aby zapewniać żydów, że im emerytur PIS nie obniży, dlaczego PIS zabiera Polakom a Żydom nie, możesz po pisowsku mnie oświecić
XYZ2019.12.16 21:16
Celowo wybiera się taką date by temat się rozdmuchał i o to chodzi lewicy.Zresztą to obiecywała przed wyborami.Jak widać jest wiarygodna,słowa dotrzymuje.
stan2019.12.16 22:45
Tak, godni następcy swoich ojców i dziadów z NKWD i "Smiersza". Dotrzymują wierności złożonej komuchom. A tak na marginesie, komunizm nie jest potępiony i zakazany, jak hitleryzm? Przecież szli ramię w ramię na Polskę. Oficerowie niemieccy przed wybuchem wojny byli szkoleni na Łubiance, uczyli się metod stalinowskiego terroru. Potem wspólnie ten terror wprowadzali w podbitej Polsce. Słowa dotrzymywali i po wojnie. Opowiadał mi człowiek, który w latach 50. jako żołnierz pełnił wartę w wojsku i z nudów sięgnął po broszurkę-instrukcję, jak postępować z "wrogiem ludu". To, co przeczytał, wprowadziło go w osłupienie "Jeśli wśród 1000 ludzi będzie 1 wróg ludu, a nie jesteś w stanie go zidentyfikować, trzeba rozstrzelać cały 1000". To nie była zbiorowa odpowiedzialność? Czego uczono młodych ludzi w wojsku, a wyobrażam sobie, co obowiązywało w MO, ORMO, SB. Ta obecna niby "Nowa Lewica" to są komunardzi, wychowankowie i dzieci bolszewii.