06.04.13, 07:38(Fot. Klub Kotłownia/Facebook)

"Zła mana brzoza" czyli jak chcieli się bawić studenci historii

Na plakacie, który reklamował imprezę widać brzozę, która stoi w szczerym polu i dzieli niebo na dwie różnokolorowe części; jednym z konarów drzewa jest zniszczona sylwetka rządowego tupolewa; hasło "Zła mana brzoza"; data: środa, 10.04. Plakat reklamował imprezę w klubie Kotłownia, na której mieli się bawić studenci z Wydziału Nauk Historycznych. Po pojawieniu się plakatu w sieci, zawrzało. Internauci oburzyli się na plakak i wysyłali do organizatorów protesty. Na Facebooku można było przeczytać takie komentarze: "Oszaleli", "W lewym dolnym rogu logo samorządu studenckiego, wstyd mi", "Idealne podsumowanie tego to żal.pl", "Zwolennikiem JarKacza nie jestem, ale komuś chyba leki się skończyły, żenada".

- Widziałem ten plakat - mówi Krzysztof Ćwikliński, poeta i wykładowca akademicki z Torunia dla "Gazety Wyborczej" - Gdyby ta impreza odbyła się pod tą pierwotną nazwą, skojarzyłaby mi się z tańcem na grobach, a taki obyczaj jest w naszej kulturze czymś zupełnie obcym. Chwała studentom za to, że zreflektowali się i zrezygnowali z niestosownego plakatu. To przykre, że w ogóle wpadli na taki pomysł.

W końcu organizatorzy usunęli plakat, zmienili hasło.

- Bardzo dobrze, że studenci w porę zrezygnowali z takiego hasła, bo jest ono po prostu niesmaczne - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy toruńskiego uniwersytetu dla "GW" - Gdyby tego nie zrobili, taka impreza na pewno by się w Toruniu nie odbyła.

Smuci jedynie fakt, że impreza dotyczyła młodych historyków, którzy powinni reprezentować wyższe standardy inelektualne, a nie zniżać się do poziomu Palikota. Martwi też fakt, że patronat nad imprezą został powierzony takim firmom jak ESKA czy wykop.pl, czyli lewackim przedstawicielom, które jak wiemy na każdym kroku kpią sobie z katastrofy smoleńskiej.

sm/Gazeta Wyborcza

Komentarze

anonim2013.04.6 7:47
Jak dawniej byli sami eksperci od skoków i telemarków tak teraz są brzozoeksperci.
anonim2013.04.6 7:51
Lewakom bardzo zależy, aby ośmieszyć tragedię smoleńską. Zresztą, czego innego można spodziewać się po środowiskach sympatyzujących z Federacja Rosyjską? Moim zdaniem, ci ludzie celowo usiłują umniejszyć tej tragedii, a także zohydzić ją w oczach Polaków, aby zniechęcić Naród od dążenia do ustalenia winnych. http://www.swietlistedusze.pl http://www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
anonim2013.04.6 7:56
To jest właśnie ten idiotyczny piogalizm z jego leninowskim językiem.
anonim2013.04.6 7:56
Niestety, to są przede wszystkim standardy klubu studenckiego Kotłownia, któremu bliżej do rynsztoka i niż jakiejkolwiek kultury.
anonim2013.04.6 7:59
Po prostu ludzie odreagowują psychozy helu, sztucznej mgły, elektromagnesów, wybuchów których nie słychać na nagraniach, szopki na Krakowskim, pomnikomanii. Dziwić się? To PiS spowodował, że większość po prostu ma dość po usłyszeniu "Smoleńsk". Gdyby nie nachalne wciskanie takich bzdur, byłaby zaduma i poszanowanie. PiS zapomniał jak to było w PRL, iż narzucanie nam rosyjskiego kończyło się niechęcią do niego. Narzucanie helu, sztucznej mgły, pobrania 3 mln odszkodowania z jednoczesnym twierdzeniem że to był zamach (córeczka zamilkła po uwadze, że jeśli twierdzi, że to zamach, to powinna oddać kasę) i takich fantastycznych hipotez miało odwrotny skutek do zamierzonego przez Jarka K.
anonim2013.04.6 8:04
Przecież lewaki już dawno opanowały uniwersytety aż by się chciało powiedzieć "Wasze uczelnie nasze kościoły" . Skończyłem historię i jakoś nie jestem z tego dumny, mam takie same wykształcenie jak Pan Premier zawsze Tusk. Teraz z kolei kończę politologię i skojarzenia jakoś mam ciągle że mnie wybory Palikota uczą :(
anonim2013.04.6 8:12
Tak w ogóle dlaczego ten portal nazywa się "poświęcony"? Trzy główne tematy tutaj to: homoseksualizm, aborcja, Smoleńsk. I do tego komentowanie przeważnie polskiej "polityki". Nie powinien się nazywać PAH (polityka, aborcja, homoseksualizm), albo wprost: PiS? Byłoby łatwiej o identyfikację w wyszukiwarkach. Ewangelii bowiem tu rzadko uświadczysz... Rozumiem, pewnie jest nudna dla prowadzących, ale jestem zdania, że bardziej interesująca niż PiS, polityka i całe to bagno.
anonim2013.04.6 8:25
Lewacka Eska i wykop.pl, mylicie moi drodzy komercję z ideologią, chociaż może w dzisiejszych czasach to jedno i to samo. Osobiście bardzo bym chciał żeby lewica była w Polsce tak potężna jak to opisujecie w co trzecim artykule, ukryta to tam to siam ale tak niestety nie jest.
anonim2013.04.6 8:28
@Windows, nieładnie kłamać. Poseł Macierewicz nic nie mówił o helu czy podstawionych samolotach.
anonim2013.04.6 8:29
przestancie oplacac im studia i przestana glupio myslec , a moze w ogole juz nie beda chcieli myslec. Wszystko co za darmo jest nie doceniane.
anonim2013.04.6 8:30
@Mustafa Ewangelii nie da się oderwac od życia
anonim2013.04.6 8:30
Nie rozumiem czego się tak wszyscy dziwią i oburzają... Jeśli "śmietanka intelektualna" rzuca ch...i a pół świata profesorskiego się pod tym podpisuje to czego wy oczekujecie po studentach ?! :)))) Ot mamy to co chcemy :))) Przecież oni tylko wyrażali sztukę tym plakatem ;))) Pozdrawiam ateistów w szczególności Piogala :D
anonim2013.04.6 8:34
Drogi Windows, to smutne, kiedy czytam takie opinie jak Twoja, bo widać, że krytykujesz u innych coś, czego u Ciebie samego jest pod dostatkiem, a nie widzisz tego. To smutne jak bardzo ulegasz zakłamanej bez granic propagandzie. Pan Macierewicz tym się bardzo różni od takich jak Ty, że twardo trzyma sie ziemi, szuka, pyta specjalistów, weryfikuje z zimna krwią hipotezy za pomocą faktów i logiki. Pierwszym przykładem było wyszukanie nonsensów w tzw. raporcie MAK. nawet nie zdajesz sobie sprawy, że głównym orężem w wojnie medialnej jaka prowadzą Rosjanie i ich agenci to DEZINFORMACJA, dlatego aby ośmieszyć tych, co szukają prawdy na temat tego zamachu (dzisiaj jest juz wystarczająco dużo faktów, aby być tego pewnym) produkują kłamstwa i absurdy. Żenujące jest też to, że ci młodzi kandydaci na historyków, pierwszy ważny test na dobrych fachowców oblali w niesmaczny sposób. Praca Urbana i jego prawej palireki przyniosła owoce ...
anonim2013.04.6 8:35
"Finch napisał(a): Jozef, to normalne, że mądrzejszy uczy głupszego." Finch a powiesz mi to prosto w oczy ;)
anonim2013.04.6 8:41
@PerMus - to chyba nie czytałeś Ewangelii... Królestwo moje nie jest z tego świata. Owszem, żyje się, pracuje, etc. Ale innymi rzeczami zajmował się Jezus. Wówczas każdy sam będzie zajmował się (czy będzie chciał czy nie) homoseksualizmem, brzozami, etc. Tutaj zamiast kształtować podstawy, skupia się na jakichś nieważnych odpryskach i brudnej polityce. Trzeba uczciwie powiedzieć, że ten portal to PiS i tyle. Nie mam nic przeciwko takim treściom pod taką egidą. Dalej można czytać, komentować. Ale wypada uczciwie przyznać się.
anonim2013.04.6 8:57
durnie
anonim2013.04.6 9:03
Jeśli chodzi o " młodych historyków, którzy powinni reprezentować wyższe standardy intelektualne" to mam dwie myśli co do tego. Pierwsza lewak lewakiem zostanie, nie ważne co studiuje. Druga, teraz poziom nauczania jest dużo niższy niż jeszcze 10 lat wcześniej i mówię to jako aktualny student Politechniki, więc proces kształcenia nie jest mi obcy.
anonim2013.04.6 9:04
Drogi Windowsie, żenująco mało wiesz, dlatego szkoda mi czasu na kontynuację dyskusji o dezinformacjach. Jeśli naprawdę chcesz znać prawdę - doinformuj się, jest wystarczająco dużo dobrych źródeł. :-)
anonim2013.04.6 9:10
O kurde! Wstyd mi za moją uczelnię. Ale nie dziwię się, bo w naszym samorządzie same miernoty bezideowe siedzą.
anonim2013.04.6 9:12
Już wiem na jakich uczelniach i pod kierunkiem jakich "dydaktyków" pisali magisterki Pan Prezydent i Pan Premier - "toruńskich", bynajmniej nie pierników - współczucie, zapraszam do Krakowa na korepetycje.....
anonim2013.04.6 9:27
Aż chce się przeprosić za WNH UMK. Wstyd.
anonim2013.04.6 9:45
Najdziwniejsze jest to ze o przyczynach katastrofy nie wypowiedzieli się jeszcze -KONSTRUKTORZY SAMOLOTU !!!!!!?..
anonim2013.04.6 10:22
głupki a nie studenci
anonim2013.04.6 10:26
Głupie chujki.
anonim2013.04.6 10:36
A skąd wiadomo co byłoby na tej imprezie? plakat trafnie ilustruje podział społeczeństwa! Studenci historii to nie banda w gorylich maskach! Nie popieram żadnych "tańców" nad grobami, ani przy bębnach i z pochodniami ani przy hose czy techno
anonim2013.04.6 10:46
Mam jeszcze jedna teorię katastrofy!!!-Wiosennego bociana wchłonął silnik TU-154i uległ awarii.Dodajcie do katalogu przyczyn tego nieszczęścia. Pełnej wiedzy nie będzie dopóki wrak samolotu nie będzie dostępny tu na miejscu polskim niezależnym ekspertom ,tym bardziej zmanipulowane czarne skrzynki jak i przebieg rozmów z wieży kontrolnej.Reszta to teoria i bicie politycznej piany.
anonim2013.04.6 11:14
Z Hartmana taki historyk jak z Niesiołowskiego entomolog - wyznawcy poglądów chitynowych stawonogów - w polityce i historii - dla mnie - obrzydlistwo....
anonim2013.04.6 11:21
@ Ondraszek Masz Acan całkowitą słuszność! !!! Bez badań to tylko hipotezy i domysły! !!!!
anonim2013.04.6 11:41
@aromz.p Waści chce azaliż donieść iż z wrakum niewiele ostatków ostało ino tyla co nie dało sie kradziejom tego glinum z awiatu za dukaty uszczerbić.
anonim2013.04.6 11:58
To są studenci? Żal. Bezrobocie czeka, panowie i panie.
anonim2013.04.6 12:30
lepsze to niż wykład, jak zeutanazjować czarownice
anonim2013.04.6 12:36
muszka - hm, od kiedy stosunek do katastrofy smoleńskiej jest brany pod uwagę przez pracodawców w rozmowach kwalifikacyjnych?
anonim2013.04.6 12:55
Kretynizm tego pomysłu jest porażający. Cieszy mnie, że Lemingi powoli wychodzą z letargu. Prawa natury jak zawsze działają, kitu nie da się wciskać bez końca.
anonim2013.04.6 13:22
@Annaiwona: No i co z tego, że "zdecydowana większość" w coś nie wierzy? Mnie na przykład interesuje prawda na temat danego zdarzenia, a nie to, co o tym zdarzeniu myśli "zdecydowana większość". "Zdecydowana większość" może sobie myśleć, co chce, nie ma to jednak żadnego wpływu na to, co jest prawdą, a co nią nie jest. Pozdrawiam! @Piogal: Mimo zdecydowanie odmiennych poglądów zawsze uważałem, że w sumie porządny z Ciebie człowiek. Ale powiedz, proszę, dlaczego już dwukrotnie nie odpisałeś mi na komentarz, w którym podawałem definicję postępu. Pozdrawiam!
anonim2013.04.6 13:42
Kretynizm tego pomysłu jest porażający. Cieszy mnie, że Lemingi powoli wychodzą z letargu. Prawa natury jak zawsze działają, kitu nie da się wciskać bez końca.
anonim2013.04.6 14:22
dawniej studiowali ci co mieli głowę. A dziś wszyscy .I skutki widoczne...........I to ma być przyszła polska inteligencja......
anonim2013.04.7 1:54
Opisywany przypadek studenckiej hucpy pokazuje nam czego możemy się spodziewać po "elitach" Polski, bo przecież ci studenci, to są właśnie przyszłe elity. Pozostaje tylko współczuć ludziom prawym, którzy zamieszkują Polskę - kraj staczający się coraz bardziej w szambo.
anonim2013.04.7 1:56
"Sztuczna mgła, hel, podstawiany samolot, bomby wszelakiego rodzaju itd. Do kompletu brakuje jeszcze tylko kosmitów. Takie bzdury wymyślone przez Macierewicza" *** Tyle, że powyższe bzdury nigdy nie wyszły ze strony Zespołu Macierewicza - są wrzutką mającą za zadanie ośmieszyć środowisko, które dąży do wyjaśnienia prawdy o Smoleńskiej Katastrofie.
anonim2013.04.7 14:08
I student może być głupcem.