28.05.21, 06:54Fot. screenshot Twitter (MariaKoc1 - senator PiS)

Złej baletnicy... Senatorowie PO wskazują na problemy techniczne i przepraszają wyborców

Senat przyjął wczoraj bez poprawek ustawę ratyfikującą decyzję w sprawie zasobów własnych UE. Przepadły poprawki, nad którymi przez 3 tygodnie pracowała senacka większość skupiona wokół Platformy Obywatelskiej. Oznacza to także, że Polska przyjmuje Fundusz Odbudowy jako ostatnia. Senatorowie PO zaczęli się tłumaczyć i przepraszać.

Senat planował dodać do ustawy ratyfikującej preambułę, która zawierać będzie ogólne zasady wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy.

Dla odrzucenia poprawki kluczowe okazały się głosy dwóch senatorów Koalicji Obywatelskiej - przeciw zagłosował Aleksander Pociej, a udziału w głosowaniu nie wziął Leszek Czarnobaj.

- Stało się bardzo źle w wyniku kłopotów technicznych, bądź pomyłki dwóch naszych kolegów. Wyjaśnimy z nimi dokładnie co się stało. Jeden twierdzi, że przerwało mu połączenie, drugi - senator Pociej, że zerwało mu głos i nie wiedział do końca nad czym głosuje - tłumaczył się szef senackiego klubu Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki.

- Tak czy owak, ja mogę tylko przeprosić naszych wyborców za błędy lub niefrasobliwość dwóch naszych kolegów, którzy głosowali zdalnie - dodał Bosacki.

Leszek Czarnobaj wskazał z kolei na problemy z tabletem, jako przyczynę niewzięcia udziału w głosowaniu.

Według Aleksandra Pocieja przyczyną głosowania przeciw były toczące się równolegle obrady Rady Europy, w których brał on udział.

- Podejmowaliśmy decyzję dotycząca tego, czy na najbliższym plenarnym posiedzeniu Rady Europy, będziemy mówić na temat porwania samolotu Ryanair i tego wszystkiego, co się później wydarzyło z panem (Ramanem) Pratasiewiczem na Białorusi. Równoległe głosowania, jak się okazuje, nie zawsze da się pogodzić. Pomyliłem się za co bardzo wszystkich przepraszam - powiedział.

jkg/pap


Komentarze

Jerzy2021.05.28 14:46
klasyczna ustawka - lewackie bydło z PO dogadało się z nazistowskim bydłem z PiS, wszak chodzi o zadłużenie Polski - ale to nieważne, że pokolenia tą pseudo "pomoc" będą spłacać, ważne są lody, lody, lody... jeszcze ze dwa takie kredyty i wchłoną nas niemcy za długi, ku uciesze dwóch pseudo przeciwników: grodzkiego i morawieckiego...
Templar2021.05.28 20:42
Gdyby Amerykanie tak myśleli, do dzisiaj zamiast Kapitolu, stałby Wigwam.
ala2021.05.28 12:57
"...Kto głosował na tego człowieka? To nie jest przecież jakiś niedouczony człowiek, bo jak podają różne źródła, to jest profesor nauk medycznych,chirurg, liczący się w szpitalu i nagle odsłania się twarz rzeczywista nie pasująca do tej jaką odczytuje się z CV. Mały człowiek, nie liczący się z innym człowiekiem, ojczyzną, odpowiedzialnością. Co go obchodzi los biznesmenów, czy choćby służby zdrowia, nauki, rolnictwa, dróg (a może marzy o jakichś rozjeżdżonych traktach, w których taplają się podróżujący). Taki mały człowiek co w nienawiści do bliźniego (o ile uznaje taką kategorię obiektu bezinteresownej miłości) opóźnia, kontestuje procedury, byle dowalić Polakom, rządowi.Jak go tak uwiera Polska, nic nie stoi na przeszkodzie zmienić terytorium. Na pewno gdzieś czekają na specjalistę w naukach medycznych. Może mierzi go towarzystwo polskie, nie ma przymusu bywać. Jeżeli faktycznie nie nadał biegu dokumentom, należy mu życzyć by spotkał na swojej drodze takich samych życzliwych ludzi jak on ..."
gośc2021.05.28 12:42
jeżeli ten lekarz tak postępuje z pacjentami to Boże uchroń nas od takich lekarzy
Prawda2021.05.28 10:59
Część senatorów i posłów nie chce być ===Niemieckimi Pchołkami i głosują na Polskę a nie niemcy
w PO bez zmian2021.05.28 9:58
miało być strasznie i groźnie ,a wyszło jak zwykle śmiesznie
ONLY PEACE2021.05.28 9:01
Całą noc nie dawało mi spać wycie POstKOmunistycznych zdrajców.
Böno2021.05.28 8:54
Technika zawiodła, posłowie się pomylili... To już nic im nie sprzyja, kompromitacja i upadek totalny. Lepiej niech tacy w państwie nie rządzą, a w ogóle, niech sobie poszukają inne, mniej odpowiedzialne zajęcie.
AAAtomek2021.05.28 8:17
To ogłoście wreszcie ten deal, fundusz za rzecznika!
Polak mały2021.05.28 7:35
Szkoda pieniędzy na Senat - przydały by się na służbę zdrowia bo dobre kabarety już mamy.
Anonim2021.05.28 10:02
Dyskusyjne czy wiekszy kabaret jest w senacie czy sluzbie zdrowia gdzie lek za 10 zl jest wyklety a podobny za 1000 wspanialy. Albo sztuczne limity pacjentow. Poza tym senatem tez rzadzi lekarz wiec chyba rozumiesz dlaczego wszystko tyle trwa
Po 11 ...2021.05.28 7:19
PiS to by zrobił reasumpcję, albo nawet kilka, tak do skutku.
Kedano2021.05.28 8:57
Niestety ciebie sie juz nie da reasumowac, poprostu przepadles.
­2021.05.28 9:44
Nie stać cię na system z klawiaturą PL?