23.07.21, 08:30Fot. screenshot (Rz)

Żukowska: Tusk rozmawia z Konfederacją o wspólnym rządzeniu

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska uważa, że Donald Tusk rozmawia z Konfederacją o wspólnym rządzeniu.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia Żukowska odniosła się do doniesień, że Tusk ma chcieć stworzyć szeroki front anty-PiS, w którym ma jednak zabraknąć miejsca dla Lewicy.

- Ostatnie doniesienia mówią, że bliżej mu (Tuskowi – red.) do Konfederacji niż do Lewicy. (…) Mnie to trochę przeraża, nie wyobrażam sobie jakiegoś rządu z Konfederacją, z osobami, które kwestionują zasadność szczepień, zasadność badań naukowych. (…) Z takimi ludźmi Donald Tusk chce budować przyszłość Polski. Jako Polka boję się tego, moje dziecko też się boi. To byłoby coś strasznego dla Polski - powiedziała Żukowska.

Żukowska powiedziała, że słyszała od Sławomira Nitrasa, że Tusk utrzymuje dobre stosunki z posłami Konfederacji.

- Słyszałam od posła Nitrasa na sali sejmowej, który powiedział jasno, że będą rządzić z Konfederacją i będą mieli również określone plany w stosunku do nas, czyli do Lewicy. Te plany traktuję trochę z przymrużeniem oka, natomiast nie traktuje z przymrużeniem oka tego, że taki rząd gdzieś na horyzoncie potencjalnie mógłby zaistnieć - powiedziała.

Według Żukowskiej Platforma Obywatelska i Konfederacja "podaliby sobie ręce ws. obniżania wszystkich podatków, likwidacji 500 plus i demolki tych rzeczy, które pomogły ludziom w kryzysie pandemicznym".

jkg/polskie radio

Komentarze

Scholi2021.07.24 3:46
Konfa to prodżekt tuskoidalnych 3.0. Powtórka z Kukiza.
Filip2021.07.23 18:55
Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło do głosowania przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska, na stawisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Wynik tego głosowania uznał za zwycięstwo. To był bezprecedensowy przypadek w UE, żeby rząd kazał głosować przeciwko swojemu obywatelowi. Politycy z PiS-u ogłosili, że Donald Tusk jest "zdrajcą", choć sami nie wiedzieli na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Jacek Kurski wyciągnął mu dziadka z Wermachtu. Dziadek Donalda Tuska był więźniem obozu koncentracyjnego, w końcowym okresie wojny został przymusowo wcielony do Wermachtu, z którego zdezerterował i wstąpił do Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie. Komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej wzywała Donalda Tuska. Jednocześnie posłowie z PiS-u nie zgodzili się, że zbadać również okres rządów ich partii. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem, jedynym krajem w UE, który miał większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). W 2015 roku twierdzono, że Donald Tusk doprowadził Polskę do ruiny. Jednak po wygranych wyborach politycy z PiS-u znaleźli pieniądze w budżecie państwa na program 500+. Wymyślono kłamstwo, że to są pieniądze od mafii VAT-wskiej. Jednak żadnych dużych pieniędzy nie odzyskano od mafii VAT-wskich. W związku z aferą Amber Gold wzywano syna Donalda Tuska Michała, choć nie miał on z przestępstwem nic wspólnego. Jednocześni ilość afer pisowskich przekracza wszystkie dotychczasowe pod rządami poprzednich ekip. Politycy z PiS-u w Wałbrzychu okradli PCK na kilka milionów i finansowali sobie z ukradzionych pieniędzy kampanie wyborcze. Media pisowskie wymyślają kolejne kłamstwa i pomówienia na Donalda Tuska, jednocześnie afery pisowskie nie są rozliczane, ale ukrywane przed społeczeństwem. Politycy z PiS-u wiedzą, że w przypadku przegranych wyborów wielu z nich znajdzie się na ławie oskarżonych. Dlatego przejmowanie niezależnych mediów przez rządzących ma temu zapobiec. Jarosław Kaczyński dla władzy gotowy jest podejmować i podejmuje działanie niekorzystne dla naszego kraju.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.23 12:52
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostakiem pomimo tytułów "naukowych", prymitywnym gudłajem. Fronda to jest mój narkotyk, ale co mi staremu skürwysynowi zostało? . . . . Z powazaniem: prof. dr Hertrich-Woleński
katolicka deratyzacja Polski2021.07.23 12:43
Konfederacja to antypanstwowcy,a wiec Anarchisci i Lewacy,duzo na lewo od Lewicy ! !
niezła2021.07.23 12:37
Andrzej Rosiewicz pisze piosenkę: "konfederaci, narodowcy, a to byli przebierańcy".
Allan2021.07.23 11:55
Jej córka ma około 16 lat, a to wiek, w którym się rozgląda za chłopakami, a nie obawia tego, z kim Tusk będzie budował koalicję :-D))
kapitan NKWD2021.07.23 21:21
Palikmiot ja przeszkoli. Zukowskaja twaja maci.
Palestyna2021.07.23 11:50
Nie potrzeba Żukowskiej zeby wiedziec ze konfideracja to obca agentura majaca rozbic prawicowy elektorat
Bystry2021.07.23 11:18
Pani Zukowska. Co pani wczoraj palila?
Foster2021.07.23 11:13
Lewica knuje z PIS, to KO knuje z Konfederacją. To jest w Sejmie normalne.
też baba2021.07.23 10:30
Według Żukowskiej , JAK SŁYSZAŁA , jak się odniosła ,JAK POWIEDZIAŁA , JAK OSTATNIE DONIESIENIA MóWIĄ : " Tusk utrzymuje dobre stosunki z posłami Konfederacji. Należy domniemywać , że p. Żukowska chyba jest zazdrosna "o te STOSUNKI" BO JAK media mówią , "jak słyszałam" w tv , jak powiedziała jej koleżanka, jak donoszą inni posłowie : trudno być posłem , bo cala energia idzie w GADANIE i człowiek nie może mieć swojego życia intymnego i zastępuje je aktywnością wirtualną. A może p. Żukowska zamiast występów w TV i radio wystąpi w PUDELKU. To na pewno pomoże w kryzysie. O jedną mniej rozgadaną , prymitywną zaszczepioną świrusem babę w sejmie. Co ta "chyba" jednak kobieta i p. Nitras gada > Tusk i posłowie Konfederacji maja mieć " stosunki" . Przecież "chyba" Tusk to CHŁOP. NO chyba , że Żukowska wie lepiej , z samej Brukseli i wrócił w odsłonie nowej "płci" . Już nie wiem
gw12021.07.23 10:25
gówno szmata ma we łbie
joanna2021.07.23 10:06
Pani poseł Żukowska pisze, że ''słyszała'' o rzekomych rozmowach Tuska z Konfederacją i planach tworzenia z nią koalicji rządowej. Nie ma wprawdzie oficjalnych oświadczeń na ten temat, ale - myślę - że taki pomysł Tuska jest prawdopodobny, bowiem dostał zadanie, by pozbawić władzy w Polsce obecną koalicję. Znając go, można byś pewnym, że skorzysta z każdej, nawet najbardziej karkołomnej operacji politycznej, by się z tego zadania wywiązać. Tak więc nie zdziwię się czymkolwiek, co zrobi Tusk. Natomiast, gdyby Konfederacja rzeczywiście przystąpiła do projektu Tuska, to - mówiąc językiem młodzieżowym - w oczach Polaków ''miałaby przechlapane'' na długie lata, może na zawsze. Niestety, niektóre zachowania Konfederacji, pewne podejmowane decyzje lub uchylanie się od decyzji, a zwłaszcza zarozumiałość jej liderów są niepokojącym symptomem. Wobec tych dziwnych zachowań Konfederacji, nie potrafiłabym dziś powiedzieć, że jest to środowisko polityczne prawicowe, patriotyczne. Zatem wiadomość o jakichś kontaktach z Tuskiem brzmi niestety prawdopodobnie. Chyba że... jest to kolejna plotka, którą środowisko Tuska rozpowszechnia, by postraszyć ZP i Polaków...
makary2021.07.23 12:29
No i co z tego, że by miała przechlapane, skoro Braun został by marszałkiem Sejmu. Po trupach do celu.
JM2021.07.23 9:43
Żukowska ma dużego pyska to rozmawia, tylko w głowie za mało rozumu.
Anonim2021.07.23 9:59
bym.😁
Toni2021.07.23 9:22
Tusk niemiecka szuja z ruską Konfederacja zawsze razem działa, od wieków razem się dogadywali i na Polskę napadali. Jak świat światem, ani Niemiec, ani rusek nigdy nie będzie dla Polaka bratem. Jest tylko jedno wyjście Polska powinna opuścić kołchoz unijny i rozpędzić tych zdrajców do ich mocodawców.
Bystry2021.07.23 9:03
Jeśli szanowna pani boi się kwestionowania szczepień więc niech pani zaszczepi całą rodzinę po pięciokroć lub więcej i będzie po kłopocie.
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 9:02
Plan jest następujący. Skutecznie i dotkliwie uderzajcie w Kościół. Ale nie można tego robić wprost. Trzeba więc odwołać się do najbardziej prymitywnych i zrozumiałych dla każdego pojęć. Są to od wieków: seks i pieniądze. Największy dureń to chwyci. Dalej: granie na uczuciach. Po pierwsze: Udawajcie współczucie dla dzieci – ofiar księży-pedofilów. Wiadomo, że są to przypadki bardzo nieliczne, zwłaszcza w porównaniu z innymi grupami. Uogólniajcie to na CAŁY kler. Po drugie: KAŻDY ksiądz jest pazerny na pieniądze. Jeśli proszą na remont kościoła, czy na biednych, to przedstawiajcie to tak, jakby zabierali dla siebie. Wypominajcie im każdy lepszy samochód. Po trzecie: ja sam nie mogę już uderzyć w wielkiego świętego papieża Jana Pawła II-go. A nienawidzę go szczególnie, bo wielu ludzi uratował od potępienia. Nienawidzę katolickiej Polski, której rząd sprzeciwia się działaniom coraz bardziej lewackiej Unii Europejskiej. Uderzajcie więc w żyjących jeszcze współpracowników JP2. Psujcie w oczach młodych jego obraz. Waszym orężem jest kłamstwo, rozwiązłość i ohydny grzech LGBT. Waszym przewodnikiem jest Goebbels, mój wierny uczeń, walczący kłamstwem. Do dyspozycji macie żydowską prasę dla gojów z Gazetą Wyborczą na czele, finansowaną za srebrniki Sorosa. A teraz – do roboty. Czekam na wasze złośliwe wpisy!
Anonim2021.07.23 9:59
Sytuacja stała się na tyle poważna, że do walki ruszyła elita intelektualna PiSdzielców: tacy co "CTRL+C i CTRL+V" ogarniają, a może nawet buty sami wiążą... 😁😁😁 Strach się bać, szkoda tylko, że to tak strasznie plebanią je.bie....
Aga Dziedzic❤️🌼2021.07.23 21:22
Sie manko Piotr.
Filip2021.07.23 9:00
W Gdańsku Donald Tusk wystąpił z inną "propozycją". Wezwał Jarosława Kaczyńskiego do debaty słowami: "Wyjdź z jaskini, nie bój się, nie wstydź się". To także dowód na podjęcie retoryki przeciwnika, która spowodowała, że postrzegamy współczesną Polskę w kategorii dwóch zwaśnionych ze sobą plemion, które mają swoich wodzów. Plemię to określenie prehistoryczne, a dokładniej: przedpaństwowe. Tusk zdaje się mówić: człowiek, który podzielił nas – nowoczesne społeczeństwo, które przez 20 lat uczyło się mozolnie obywatelskości – na prymitywne plemiona, który wydobył z nas najgorsze cechy i zbudował na nich kapitał polityczny – jest prymitywnym wodzem, który boi się tego, co w ludziach obudził, więc siedzi w jaskini. Do tej pory to Kaczyński odczłowieczał Tuska, mówiąc o jego wilczych oczach czy zębach. Teraz Tusk jest w ofensywie. Ale wie, że nie wolno mu odczłowieczyć Kaczyńskiego. Może go jednak przedstawić jako kogoś słabego, zalęknionego, kto boi się konfrontacji: zarówno z innym wodzem, jak i ze społeczeństwem. Myśli pan, że gdyby jednak doszło do debaty - wiedząc, jakim językiem posługuje się Tusk, a jakim Kaczyński - dałoby się przewidzieć zwycięzcę? Jej wynik w dużej mierze zależałby od tego, kto relacjonowałby debatę. Widzowie TVP z pewnością byliby świadkami tryumfu Kaczyńskiego, nawet jeśli przegrałby z kretesem. To medium ma spore doświadczenie w przedstawianiu klęsk jako zwycięstw i w demonizowaniu Donalda Tuska. Ostatnio nawet pokazywano w TVP, że ma on rogi.
skarbnik2021.07.23 9:17
Ile ci płacą za te pierdoły codzienne?
Polak2021.07.23 10:43
Tuskowi lata nie służą. Jest coraz brzydszy a mordę ma już paskudnie wykręconą.
Foster2021.07.23 11:29
Nic odkrywczego. Lata nikomu nie służą. Pamiętasz młodego Kaczyńskiego ?. Spójrz na niego teraz.
Polak2021.07.23 11:43
Mnie tam służą, ja jak Connery.
orinoko2021.07.23 12:32
Ale Jarosław zachował dobroć w spojrzeniu, Tusk jak przestraszony Hans po zdobyciu Pasty.
Fester2021.07.23 13:13
Jak Tusk dożyje wieku Kaczyńskiego to będzie czym niegrzeczne dzieci straszyć, bo już niewiele brakuje.
zawsze mu bliżej do Gitlera2021.07.23 8:59
takaje wychowanie
itd, itp2021.07.23 8:54
jak Konfederacja głosowała w sprawach ważnych dla Polaków. O obrocie ziemią – przeciw; o reformie edukacji – przeciw; o Trybunale Konstytucyjnym – przeciw; antyterrorystyczna – przeciw; dezubekizacyjna – przeciw; ustawa dot. mafii vatowskich – przeciw; budżetowa – przeciw; o reformie sądownictwa – przeciw; i „stop 447” – sztandary Konfederacji – nieobecni, wstrzymali się od głosu, itd, itp
max2021.07.23 9:20
Zapewne rozkochali Tuska w sobie.
Anonim2021.07.23 8:45
PiSdzielce, czyli komuchy pobożne, tak się boją Tuska, że na pomoc wezwali komuchów bezbożnych, czyli Lewicę.😁😁😁
JM2021.07.23 9:45
Jesteś nadal idiotą.
Anonim2021.07.23 9:56
Grunt, ze nie PiSdzielcem, to by było dużo gorsze...😁😁😁
Piotr Nowak 🖐🏻2021.07.23 21:23
🖐🏻