20.12.14, 06:52fot.media

Zwożą przestępców do Polski

Jak co roku największa liczba zatrzymanych przestępców przekazywana jest z terytorium Wielkiej Brytanii.

 „Tylko 16 grudnia na pokładach 2 samolotów wojskowych typu CASA C-295M przewieziono z terytorium Wielkiej Brytanii do Polski 33 osoby pozbawione wolności. Już dwa dni później, 18 grudnia br., zorganizowano następny konwój, w ramach którego przekonwojowano kolejne 18 osób” - czytamy w komunikacie policji.

Łącznie w 2014 r. w ramach tzw. konwojów zbiorczych do Polski przetransportowano 641 osób pozbawionych wolności, w tym: z Londynu w ramach 32 konwojów 599 osób, z Madrytu i Paryża w ramach dwóch konwojów 21 osób oraz z Amsterdamu w ramach 4 konwojów realizowanych drogą lądową 21 osób – podaje portal Niezalezna.pl.

Za organizację transportu zatrzymanych poza granicami kraju przestępców odpowiada Wydział Konwojowy Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP. W realizacji tego zadania pomagali także funkcjonariusze Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Wydziału Konwojowego KSP, Wydziału Realizacyjnego KSP, Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie.

Ra/Niezalezna.pl