17.04.19, 15:00

10. edycja Nocy Konfesjonałów. Kto potrzebuje, niech korzysta!

Trwa w Polsce 10. edycja Nocy Konfesjonałów. W ponad 200 kościołach w całym kraju można się wyspowiadać - właśnie nocą.

Jej celem jest umożliwienie wyspowiadania się z grzechów także tym, którzy z różnych przyczyn nie zrobili tego wcześniej w Wielkim Poście - lub potrzebują jeszcze raz przystąpić do sakramentu. Jak powiedział ks. Grzegorz Adamski, koordynator Nocy Konfesjonałów, chętnie z tej ,,oferty'' korzystają zwłaszcza osoby zapracowane.

Informacje o tym, gdzie odbywa się nocna spowiedź, można znaleźć na stronie 

https://nockonfesjonalow.pl

Komentarze

Druh Ryszard2019.04.18 8:58
Wydaje się, że "małpowanie" rozwiązań Kościołów Zachodniej Europy, nie jest żadnym sposobem na "przyciągnięcie" ludzi do Kościołów. Wprowadzano nowinki a zagubiono w tym wszystkim Pana Boga. Jak wygląda Kościół w Zachodniej Europie ? Dogorywa ! Wiara to nie jest bułka z masłem i ma wszystkim pasować i się podobać. Wiara to jest gotowość ponoszenia ciężarów dla wyznawanej wiary, bez tego wiara jest martwa. Wydaje się, że Episkopat Polski nie powinien przyjmować wzorców od tych, gdzie Kościoły są puste albo zostały zamienione na dyskoteki albo domy rozrywek cielesnych. Droga, gdzie Kościół stara się iść naprzeciw lenistwu człowieka, jest ślepą drogą, prowadzącą do - prędzej czy później - porzucenia wiary bo człowiek chce być wolny od wszelkich ciężarów. Niestety, albo się wierzy i przyjmuje bez szukania "furtek" jej wymogi, albo jest się letnim katolikiem, który dla Pana Boga nic nie zrobi. W niedziele i soboty Kościoły są otwarte a człowiek nie pracuje, każdy chętny może się bez przeszkód wyspowiadać. Natomiast ci, co pracują w soboty i niedziele żeby inni mogli spać spokojnie, mają w zamian dni wolne i mogą - jak chcą - bez przeszkód się wyspowiadać. Noce z reguły służą do czego innego aniżeli spowiadania. Czuwaj !
hijkghj2019.04.17 21:27
ciekawy stul pysk
JaKi2019.04.17 19:46
A po co? I tak katolik zaraz będzie grzeszył,ot chociażby wyzwiskami i hejtem(to grzech) na Frondzie.
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.17 18:47
Spowiedź to najgorszy katolicki wymysł. A spowiadanie dzieci to czyn kryminalny.
Ciekawy2019.04.17 16:07
Dlaczego Ja, dorosły i świadomy człowiek mam klękać przed klechą, który udaje że jest głosem boga, i opowiadać o swoich uczynkach, wpajać sobie wstyd z powodu normalnych rzeczy takich jak masturbacja czy seks przed ślubem, i prosić tego pana w sukience, o to by mi cokolwiek odpuszczał? Spowiedź to wymysł średniowiecza, by inwigilować ludzi, wpajać im poczucie strachu i winy, sztuczną potrzebę posiadania księży, i wmawiać im wyższość moralną kleru.
Bogdan2019.04.17 16:53
Pan Jezus: Komu grzechy odpuścicie, to będą im odpuszczone. Dlatego.
2019.04.17 16:59
Nikt poza apostołami nie otrzymał prawa odpuszczania komukolwiek grzechów w imieniu Boga. Natomiast, każdy może odpuszczać grzechy swoim prześladowcom, ale tylko przeciw niemu popełnione.
Ciekawy2019.04.17 17:03
Ale co jesli sam je sobie odpuszczę, albo kolega mi odpuści? No i skoro bóg wie wszystko, to po co mam odpowiadać o swoich grzechach? Nie starczy tylko błogosławieństwo? No i dlaczego ani Jezus, ani jego uczniowie, ani ich uczniowie nikogo nie spowiadali, a spowiedź dopiero w średniowieczu się pojawiła?
Bogdan2019.04.17 17:24
Tylko Pan Jezus odpuszcza nam grzechy, dlatego że umarł za mnie i za Ciebie na krzyżu. Jezus zdecydował, że kapłan będzie instrumentem odpuszczania grzechów, czyli znowu: Komu grzechy odpuścicie, to będą im odpuszczone.
anonim2019.04.17 17:43
Dzis wystarczy wybrac odpowiednia droge zawodowa by odpuszczac grzechy.
Kubiak2019.04.17 18:17
Ale Jezus nic nie powiedział, że kapłan ma odpuszczać na drodze spowiedzi dousznej. Stąd tez stanowisko Kościoła Niemieckiego o odpuszczniu grzechów poprzez kapłana przez udział we mszy św tez jest słuszne i nie do podważenia. (Co zawiążecie, będzie zawiązane). Czy przekraczając granice na odrze i idąc do Kościoła w Dreźnie juz nie jestem katolikiem?
Jack Em2019.04.17 21:38
Nikt ci nie karze klękać przed księdzem to nie twój świat , wystarczy , że to robisz przed takim samym pedrylem jak ty cwelu.