30.12.15, 08:53(fot. liberapedia.wikia.com)

2,4 tys. egzekucji w Chinach, 694 w Iranie

Chiny nie ujawniają liczby wykonywanych wyroków śmierci, ale prawdopodobnie jest ich tam najwięcej na świecie. Kolejne miejsca w niechlubnym rankingu zajmują Iran i Arabia Saudyjska.

 

Liczba egzekucji dokonywanych w ciągu roku w Państwie Środka jest szacowana na 2,4 tys. Pekin ukrywa jednak statystyki na ten temat. Podobnie postępuje Teheran. Według Amnesty International, w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2015 r. w Iranie stracono 694 osoby. W Arabii Saudyjskiej śmierć poniosło w tym roku 153 skazanych. To znaczny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy to egzekucji było 87. Więcej wykonanych wyroków śmierci było ostatnio w 1995 r. Stracono wówczas 192 osoby. Według saudyjskiego prawa śmierć grozi za przestępstwa związane z narkotykami, ale też za cudzołóstwo, praktykowanie magii i apostazję. Egzekucje zaczęto ponownie wykonywać w Pakistanie. Powodem był zamach na szkolę w Peszawarze w grudniu ub.r. Dżihadyści zamordowali wówczas 130 uczniów. Od tego czasu stracono za terroryzm 300 osób, z czego 4 w tym tygodniu.

Jedynym krajem cywilizacji zachodniej, w którym kara śmierci jest praktykowana pozostają Stany Zjednoczone. Liczba egzekucji w USA spada. W ty roku stracono tam 28 osób, w tym 13 w Teksasie. W 1999 r. straceń było 98, a w 2014 – 35. Najwyższy wymiar kary przewidują przepisy 31 stanów, ale wykonano ją w tym roku tylko w sześciu. W całym kraju skazano na śmierć łącznie 49 osób. W 1996 r. - 315.

 

KJ/avvenire.it

Komentarze

anonim2015.12.30 9:26
Niektórzy powtarzają masońskie mrzonki, posiłkując się pięknoduchostwem, relatywizmem, chęcią torturowania bliskich ofiar, oraz na ich koszt wynagradzania bandytów beztroskim życiem w błogim nieróbstwie aż do naturalnej śmierci. Nie ma to nic wspólnego ze sprawiedliwością, a nawet kłuci się ze zdrowym rozsądkiem, logiką oraz zasadami moralnymi – jest to parodia humanitaryzmu, gdy prawo do wymierzania śmierci mają tylko wynaturzone jednostki, bandyci i psychopaci. Jak wykazało kilkanaście badań przeprowadzonych w ostatniej dekadzie przez naukowców w USA, kara śmierci pełni funkcję odstraszającą, a tym samym ratuje życie potencjalnych ofiar morderstw - podał "New York Times".
anonim2015.12.30 10:35
Kościół Katolicki dopuszcza karę śmierci. Masoneria i lewactwo w państwach zachodu odrzucają karę śmierci nie dlatego że są tacy wrażliwi i humanitarni, nie dlatego bo jednocześnie stoją za masowym i globalbynm mordem dzieci. Sprzeciwiają się karze śmierci bo działają na szkodę narodów i państw, reprezentują obce i wrogie interesy, są zdrajcami stanu - dlatego masoneria i lewactwo na zachodzie boi się kary śmierci, bo niszczą państwa i narody, stoją za masowym mordem dzieci.....
anonim2015.12.30 10:46
@Jedynym krajem cywilizacji zachodniej, w którym kara śmierci jest praktykowana pozostają Stany Zjednoczone TO JA ZACHĘCAM DO POLICZENIA tzw. ABORTOWANYCH PŁODÓW / ISTNIEŃ LUDZKICH ciekawe za co te dzieci są karane ....
anonim2015.12.30 14:04
@ Dod Andrik II RP nie była państwem komunistycznym, a kara główna istniała. nie wiem komu w III RP to przeszkadzało, żeby dawać taki prezent mordercom.