08.04.16, 21:05

6 lat po Smoleńsku. "Tej jedności teraz brakuje..."

Po 6 latach wróciła normalność. W każdym normalnym państwie zarówno jeśli chodzi o śledztwo jak i obchody takiego tragicznego wydarzenia, nie byłoby wątpliwości, że głowa państwa i rząd biorą udział w oficjalnych obchodach, że taka rocznica ma być to obchodzona jako wydarzenie państwowe. Wreszcie będziemy mogli w godny sposób uczcić pamięć osób, które wówczas zginęły” - mówił Wojciech Zabłocki, burmistrz dzielnicy Praga-Północ w dzisiejszym Temacie Dnia Salve TV. 

"To było dużo łez, ale i dużo jedności. Tej, której teraz brakuje tak często. Wtedy byliśmy zjednoczeni" - tymi słowami gość Salve TV opisuje wspomnienie swojej służby w Pałacu Prezydenckim, podczas okresu żałoby po katastrofie.
 
Burmistrz wyraził nadzieję w związku ze wznowieniem śledztwa w sprawie katastrofy: “Takie wydarzenia muszą być od początku do końca wyjaśnione jako priorytetowe. Oczekuję że eksperci nacisków, bez rozgrywki politycznej będą mogli pracować i do końca wyjaśnić przyczyny”.
 
Gość Salve TV zapowiedział wyjątkowe wydarzenie, organizowane w ramach obchodów 6. rocznicy katastrofy, jakim będzie 40-minutowy koncert “Stabat Mater - G. B. Pergolesi”, upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej oraz mordu katyńskiego. Koncert odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godz. 15:30 w Katedrze św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła przy ul. Floriańskiej 3 na warszawskiej Pradze. 
 
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Andrzeja Dudy.
 
Wspólnie z burmistrzem Dzielnicy Praga-Północ Wojciechem Zabłockim, J.E. abp. Henrykiem Hoserem SAC oraz Instytutem Muzyki i Tańca serdecznie zapraszamy wszystkich widzów Salve TV na to wyjątkowe spotkanie.

Na stronie www.salvetv.pl będzie możliwość obejrzenia transmisji na żywo z koncertu, realizowanej przez telewizję Salve TV.  

Komentarze

anonim2016.04.8 21:23
Za zdarzenie w Smoleńsku ponosi odpowiedzialność Tusk, po wydarzeniach w Smoleńsku zyskali niewątpliwie Platformersi.
anonim2016.04.9 2:06
Przybili piatke Tusk z Putinem. Teraz nadszedl czas aby za ta zbrodnie odpowiedziec
anonim2016.04.9 12:10
Nie lubię państwa które istnieje tylko na papierze więc nie mam grzechu.