Zabójstw dokonane na Nowym Świecie w Warszawie miało miejsce nad ranem 8 maja zeszłego roku. Śmierć poniósł wtedy 29-letni mężczyzna.

Po tym jak wszedł on rany do jednego ze sklepów, zostały wezwane policja oraz służby ratunkowe. Rannego mężczyzny pomimo szybkiej pomocy medycznej nie udało się uratować.

Poza zatrzymanym w poniedziałek Łukaszem G. wysłano listy gończe za 25-letnim Dawidem Mirkowskim oraz 24-letnim Sebastianem Włodarczykiem. Zostali oni zatrzymani już wcześniej i tymczasowo aresztowani.

Według ustaleń PAP 28-letni Łukasz G. był znany organom ścigania już wcześniej. - Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal – podaje portal niezalezna.pl.

Ponadto „na początku lutego 2021 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za współudział w podpaleniu klubu na 3 lata i 6 miesięcy więzienia”.

- 6 maja 2022 roku sąd drugiej instancji (Sąd Apelacyjny w Warszawie - red.) zmniejszył 27-latkowi wyrok do 3 lat więzienia. Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz G. wspólnie z Sebastianem Włodarczykiem i trzecim mężczyzną brali udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie – czytamy dalej.