"W tym roku, mimo kryzysu, wydatki społeczne wynoszą już przeszło 60 mld zł, wzrosły też wydatki na obronę, kulturę, oświatę" – dodał prezes PiS.

"Odrzuciliśmy tezę, że pieniędzy nie ma i nie będzie" – podkreślił Jarosław Kaczyński przywołując słynne słowa ministra finansów Jacka Rostowskiego w rządzie Donalda Tuska.

Jak podkreślił prezes partii rządzącej, nawet obecnie, kiedy mamy do czynienia z ogromnym kryzysem gospodarczym na świecie, w Polsce odnotowywany jest wzrost gospodarczy i rosną płace.

"Może to państwa zaskoczy niektórzy mówią - nie mówcie tego, ale ja to jednak powiem, że ciągle wzrost płac jest wyższy niż inflacja. Troszeczkę wyższy i oczywiście rozłożony asymetrycznie, znaczy jedni nie tracą inni tracą, ja to świetnie wiem, i z inflacją walczymy, ale tak to w tej chwili wygląda" - powiedział Kaczyński.

"I czy w warunkach kryzysu podwyższamy podatki czy obniżamy? Otóż proszę państwa, obniżamy. Obniżamy na te najbardziej strategiczne towary nawet do zera. Na gaz do zera, wbrew UE, na podstawowe wyroby żywnościowe do zera, a gdzie indziej są też bardzo wyraźne spadki do 5 proc. do 8 proc" – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Krótko mówiąc, szanowni państwo, my jesteśmy w stanie, potrafimy prowadzić politykę w ramach, której mamy do czynienia z obniżkami podatków i jednocześnie ciągle są środki na to, żeby naszą politykę w różnych dziedzinach prowadzić. I to chyba dobrze świadczy o naszym rządzie" – oświadczył Jarosław Kaczyński.