Zaprezentowane zostaną właściwie wszystko typy statków powietrznych wykorzystywanych w siłach powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej – zapowiadał przed dwoma miesiącami szef MON Mariusz Błaszczak.

Pokazy lotnicze Air Show w Radomiu to największa impreza lotnicza w Polsce i jedna z większych w Europie. Zwykle jest organizowana co dwa lata, ale z uwagi pandemię i przebudowę lotniska ostanie tego typu wydarzenie miało miejsce w 2018 roku.

Udział w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show potwierdziło już 20 państw z całego świata. Co szczególnie nietypowe – czytamy – to piękne widowisko lotnicze „po raz pierwszy w historii będzie można oglądać w dzień i w nocy”.

Swój kunszt lotniczy najlepsi piloci zaprezentują w ostatni weekend sierpnia.

Jak podała TVP3 Warszawa, elektroniczna dystrybucja biletów już się rozpoczęła.

Liczymy, że znaczna część miłośników lotnictwa właśnie zakupi bilety przez internet, bo bez wątpienia będzie to z korzyścią, raz że cenową, dwa że nie trzeba będzie stać w korkach – powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.

W pokazach swój udział zadeklarowały już m.in. takie kraje jak: Szwajcaria, Dania, Francja i Chorwacja.

Szczególną atrakcją tegorocznego show w Radomiu będą akrobacje po zmierzchu – z flarami i światłami, a fani lotnictwa „będą mogli też obejrzeć sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów polskich Sił Zbrojnych”.

Na pewno będzie też ciężki sprzęt czyli Abramsy, armatohaubice Krab, czołgi K-2, czy armatohaubice K-9, ale będzie również i promocja nowego nabytku sił zbrojnych czyli samolotu FA-50 – wylicza dalej Skurkiewicz.