„Spotkałem się z radcą stanu, chińskim ministrem spraw zagranicznych Wang Yi, aby omówić stosunki między Ukrainą a Chinami. Mój rozmówca potwierdził poszanowanie przez Chiny suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także odrzucenie przez nie użycia siły jako środka rozwiązywania nieporozumień” – pisze Kuleba.

Przypomnijmy, w marcu prezydent Chin Xi Jinping w rozmowie z prezydentem USA Joe Bidenem powiedział, że konflikty i konfrontacje, takie jak agresja Rosji przeciwko Ukrainie, nie leżą w niczyim interesie i podkreślił zaangażowanie Chin w utrzymanie pokoju na świecie –podało Reuters, powołując się na chińskie media państwowe.

„Kryzys ukraiński to coś, czego nie chcemy widzieć. Konfrontacja i konflikt na Ukrainie nie są korzystne dla nikogo Pokój i bezpieczeństwo to najcenniejsze skarby społeczności międzynarodowej”

– powiedział Chin Xi Jinping.

Stosunki międzypaństwowe nie powinne przeradzać się w konfrontację, a konflikty i konfrontacje nie leżą w niczyim interesie, powiedział Xi Jinping.

„Chiny i Stany Zjednoczone muszą prowadzić stosunki dwustronne właściwą drogą, a obie strony powinny wziąć na siebie należną odpowiedzialność międzynarodową oraz podjąć wysiłki na rzecz pokoju na świecie”

– podkreślił prezydent Chin.

Przypomnijmy, krwawy kremlowski maniak i zbrodniarz wojenny Władimir Putin próbuje w każdy możliwy sposób wciągnąć Chińską Republikę Ludową w konflikt przeciwko całej społeczności euroatlantyckiej. Międzynarodowy przestępca miał nadzieję, że Chiny pomogą rosyjskim zbrodniarzom wojennym w wojnie z Ukrainą. Ale główny raszyst z Kremla przeliczył się. Cały świat jednoczy się przeciwko bandzie rosyjskich zbirów. Putinowska junta zmierza w kierunku nieuchronnej, upokarzającej i miażdżącej porażki.

KOMENTARZ REDAKCJI

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Ukrainy zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Jagiellonia.org