Co to za firma/marka? 

Na forach jest mnóstwo wątków w stylu: Miasesy - co to za firma? Cóż, niestety na oficjalnej stronie sklepu nie ma zakładki O nas lub O firmie. Podane są jednak dane kontaktowe - zarówno dla klientów z Unii Europejskiej, jak i spoza. Siedziby sklepu znajdują się w Dubaju i na Cyprze, co oznacza, że Miasesy na pewno nie jest polską marką. 

Inne często zadawane pytanie to: gdzie szyte są ubrania Miasesy? Ciężko powiedzieć, gdzie dokładnie, bo takiej informacji sklep nigdzie nie podał. Na pewno nie w Polsce. W opiniach kilka osób napisało, że w Chinach, ale nie jest to potwierdzona informacja. 

Co jeszcze dodać można w odpowiedzi na pytanie, co to za firma? Miasesy prowadzi social media - marka obecna jest na Instagramie i TikToku. Znajdziesz tam propozycje stylizacji oraz nowości w asortymencie sklepu. 

Miasesy - opinie w internecie 

Jakie Miasesy ma opinie? To zależy. Sklep ma różne recenzje, bo w ofercie ma bardzo dużo rzeczy. Jedne w oczach konsumentów wypadają lepiej, a inne gorzej. W dodatku każdy ma inne standardy, więc dla kogoś dana sukienka jest idealna, a ktoś inny obrzuci ją kilkoma nieprzyzwoitymi epitetami. 

Na Miasesy opinie znajdziesz pod każdą rzeczą. Klientki mogą tam oceniać dany ciuch pod kątem zgodności z rozmiarem. Większość z recenzentek uważa, że rozmiarówka jest standardowa - mało która z nich otrzymała za dużą lub za małą rzecz. Poza tym klientki wystawiają tam również ogólny komentarz, w którym dzielą się swoimi odczuciami. Znaczna większość jest zadowolona z przysłanego im produktu. 

Miasesy - opinie na forach internetowych

Co Miasesy w opiniach piszą na forach internetowych?

  • ubrania są na czasie, widać, że marka śledzi trendy

  • asortyment jest bardzo różnorodny, jest z czego wybierać

  • materiały nie są najgorszej jakości

  • stosunkowo długo czeka się na paczkę 

  • rzeczy są zgodne z tabelą rozmiarów, która podana jest na stronie

  • często pojawiają się nowości

  • wysyłka jest dosyć droga - 20 zł

Przeglądając stronę Miasesy możesz natknąć się na informacje, że towar przygotowywany jest do wysyłki w 2 dni. Część osób myśli, że w ciągu tego okresu sklep dostarczy im paczkę. Oczywiście nie jest to prawda - na ubrania od Miasesy czeka się 10-35 dni roboczych. 

Towar najprawdopodobniej idzie z Chin, więc ciężko, aby był u klientki szybciej. Myślę, że negatywne opinie o Miasesy wynikają właśnie z faktu niesprawdzenia, co to za firma, gdzie ma siedzibę, w jaki sposób można się z nią skontaktować i jakie formy wysyłki oferuje. 

Miasesy chwalone jest głównie ze względu na niskie ceny. Bardzo wiele osób w dobie galopującej inflacji przyjemności musiało ograniczyć do minimum. Miasesy idzie z duchem czasu, śledzi trendy, ale nie liczy sobie za ubrania fortuny. To, co trzeba mieć w głowie kupując ubrania w takich sklepach to: jakość materiałów i czas wysyłki. 

Wiadomo, że zamawiając marynarkę za 100 zł, nie będzie ona miała w składzie wełny czy kaszmiru. Najprawdopodobniej będzie uszyta w dużej mierze z poliestru, bo jest to niedrogi i popularny materiał, z którego na marginesie na masową skalę korzysta każda z popularnych sieciówek. Za rzeczy z dobrych materiałów, które posłużą nam latami, trzeba niestety zapłacić wielokrotność tych wcześniej wspomnianych 100 zł. 

To samo dotyczy wysyłki - dziwi mnie to, że klienci są oburzeni, że towar idzie do nich nawet ponad miesiąc. Skoro jest to zagraniczna marka, która najprawdopodobniej szyje w Chinach, to wiadomo, że nie dostarczy nam ubrań w tydzień.