Dlaczego biura rachunkowe i firmy potrzebują programów księgowych?

Oprogramowanie księgowe zapewnia kompleksowe wsparcie biura rachunkowego na wszystkich etapach prowadzenia działalności, zarówno w zakresie księgowości uproszczonej, jak i pełnej księgowości. To dobry wybór już dla małych i średnich firm, które chcą mieć pewność, że realizowane przez nie operacje pozostają zgodne z prawem. 

Jaki program do biura rachunkowego firmy Insert warto wybrać?

Najpopularniejsze programy księgowe firmy Insert przeznaczone dla niewielkich firm to Subiekt oraz Rachmistrz GT. Przyjrzyjmy się im bliżej. Jakie oferują możliwości i czym różnią się między sobą.

Rachmistrz GT - idealny program do prowadzenia księgowości uproszczonej

Program rachmistrz GT jest przeznaczony przede wszystkim dla biura rachunkowych prowadzących księgowość uproszczoną. Poradzi sobie z księgą przychodów i rozchodów oraz ewidencją podatku zryczałtowanego. Do podstawowych funkcjonalności należy zaliczyć obsługę ewidencji i rozliczeń VAT oraz VAT UE, oraz prowadzenie ewidencji firmowych, w tym:

  • ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz amortyzacji;

  • ewidencji wykorzystania samochodu służbowego do celów prywatnych.

Z programem stworzysz wygodną kartotekę wspólników, która automatycznie obliczy zaliczki na podatek dochodowy, składki ZUS i dokona zaksięgowania w kosztach. Firmy zatrudniające pracowników docenią obsługę kadr i płac, w tym naliczanie wynagrodzeń.

Dla małych i średnich firm znaczenie ma przede wszystkim terminowe składanie deklaracji podatkowych i ZUS. Korzystając z programów rachmistrz można:

  • przygotować i wysłać deklaracje w zakresie PIT i VAT;

  • wystawić deklaracje ZUS oraz wyeksportować je do systemu Płatnik ZUS.

Dzięki wsparciu programu Rachmistrz prowadzenie firmowej księgowości stanie się znacznie prostsze i zajmie zdecydowanie mniej czasu. Do korzystania z programu wystarczy komputer z procesorem minimum 1 GHz, 1 Gb pamięci RAM oraz około 1,5 Gb miejsca na twardym dysku, więc software’u można używać nawet na starszym komputerze. Pamiętaj, że Rachmistrz nie został zaprojektowany do prowadzenia ksiąg handlowych. W tym celu sięgnij po program do pełnej księgowości Rewizor.

Subiekt - kompleksowe wsparcie sprzedaży

O ile Rachmistrz wspiera prowadzenie księgowości, rachunkowości oraz kadr i płac, Subiekt GT ułatwia realizowanie wszystkich procesów związanych ze sprzedażą oraz zarządzanie magazynem. Wśród przydatnych funkcji warto wymienić takie rozwiązania, jak:

  • obsługa rozrachunków, dokumentów handlowych i magazynowych;

  • wystawianie faktur

  • obsługa różnych form płatności, w tym kartą kredytową, w formie przedpłat oraz sprzedaży kredytowej;

  • generowanie dokumentów magazynowych (np. WZ);

  • obsługa rachunków bankowych i zobowiązań.

Co więcej, aplikacje Insert współpracują ze sobą. Subiekt jest kompatybilny z softwarem Gestor i Rachmistrz. Korzystając z kilku aplikacji producenta, można więc stworzyć kompletne środowisko niezbędne do prowadzenia finansów firmy.

Wymagania sprzętowe Subiekta są takie same jak w przypadku Rachmistrza. Nie trzeba inwestować w rozwój infrastruktury IT, aby korzystać z całej gamy rozwiązań od Insert. Subiekt może zostać też rozbudowany o pakiety - Niebieski, Zielony lub Czerwony, które zwiększą jego możliwości. Oprócz wersji GT producent udostępnia inne warianty programu - Nexo, Nexo Pro, Subiekt123 oraz mikroSubiekt. Każdy z nich ma nieco inne możliwości.

Który program dla małych i średnich firm wybrać?

Tak naprawdę nie musisz wybierać między Rachmistrzem a Subiektem, ponieważ uzupełniają się one wzajemnie. Takie połączenie jest idealne np. dla firm handlowych. Rachmistrz może usprawnić pracę działu księgowego, podczas gdy Subiekt zwiększy efektywność sprzedaży oraz gospodarki magazynowej.

Firma Insert od lat dostarcza rozwiązania branżowe ogniskujące się wokół finansów i zarządzania firmą. Warto im zaufać, aby zwiększyć efektywność prowadzonego biznesu. Programy Insert gwarantują wysoki poziom zabezpieczeń, więc masz pewność, że dane Twojej organizacji są bezpieczne.

Gdzie kupić dobry program finansowo-księgowy?

Szukasz programu księgowego, który spełni Twoje oczekiwania i pozwoli zapanować nad finansami firmy? Sprawdź ofertę sklepu Soft360. To dostawca oprogramowania dla firm, który od wielu lat dostarcza również rozwiązania firmy Insert. W ofercie sklepu Soft360 znajdziesz pełną gamę software’u polskiego producenta - program Rachmistrz GT, Subiekt, a także Gestor, Rewizor, Biuro czy Gratyfikant.

Szeroki wybór software’u, atrakcyjne ceny i kompleksowe wsparcie powodują, że Soft360 to idealny partner do współpracy dla właścicieli firm. Do każdego zakupu dołączany jest certyfikat autentyczności, który gwarantuje, że cyfrowy produkt został nabyty zgodnie z prawem.