W wywiadzie dla „Super Expressu”, urzędujący prezydent Siemianowic Śląskich przekonywał, że jako Polska posiadamy „największe w Europie złoża węgla, do którego wraca dziś cały świat, ale również potężne złoża geotermalne – występujące na ponad 82 proc. powierzchni naszego kraju, a tego potencjału kompletnie nie wykorzystujemy”, podczas gdy dzięki temu „możemy być naprawdę bardzo, bardzo bogatym państwem”.

„Musimy wspierać polski kapitał i polską przedsiębiorczość. Obecnie, jeśli popatrzymy na Niemcy to tam 70 proc. stanowi kapitał niemiecki, a pozostałe 30 proc. kapitał zagraniczny. W Polsce te proporcje są diametralnie odwrócone: 30 proc. to kapitał polski, a 70 proc. kapitał zachodni. Musimy wspierać polskie rolnictwo i dać polskim rolnikom pełną swobodę działania. To jest fundament naszego bezpieczeństwa żywnościowego, bo za chwilę staniemy się uzależnieni od obcych rynków w tym zakresie” – mówił lider PJJ.

Zdaniem Rafała Piecha działając zgodnie z tym programem, w perspektywie „6-10 lat możemy odbudować Polskę”.

Jednocześnie założyciel ugrupowania Polska Jest Jedna oznajmił, że program 500+ powinien być skierowany „głównie do rodzin wielodzietnych oraz takich, które nie przekraczają pewnego progu finansowego”.

„Dla mnie jest trochę nielogiczne to, że również osoby o bardzo wysokim statusie materialnym też otrzymują to 500+” – stwierdził prezydent Siemianowic Śląskich, dodając, że „nie wolno tego rodzaju programów finansować z obligacji czy z kredytów, jak robi to obecny rząd, który zaciągnął 302 miliardy długu poza budżetem, nie informując o tym nikogo i z niego finansuje tego rodzaju programy”.

„Wreszcie na horyzoncie pojawiła się prawdziwa prawica, która jest spójna, która stawia na najwyższe wartości: Bóg, Rodzina, Ojczyzna. W naszym programie mocno akcentujemy zarówno wspieranie polskiej przedsiębiorczości, górnictwa czy rolnictwa, ale zarazem ludzi chorych i słabych. W sposób otwarty, głośny i odważny mówimy również o bezwzględnej ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – przekonywał do PJJ jej założyciel.

Piech oświadczył także, iż 15 października wielu Polaków będzie „zaskoczonych”, gdy okaże się, że blokowana prze media głównego nurtu Polska Jest Jedna, której oficjalne sondaże nie dawały szans na wejście do Sejmu, przekroczy próg wyborczy.

„Liczę na poparcie w granicach 9-11 proc.” - wyznał lider PJJ, Rafał Piech.