74-letni turysta został odnaleziony przez drona straży pożarnej w wąwozie, około 300 metrów od miejsca, gdzie ostatni raz widziano go w niedzielę. Greckie władze kontynuują poszukiwania czterech innych osób, które zaginęły w ostatnich dniach.

W piątek zgłoszono zaginięcie dwóch francuskich turystek na wyspie Sikinos, należącej do archipelagu Cyklad. Kobiety, w wieku 73 i 64 lat, opuściły swoje hotele, aby się spotkać, ale nie wróciły.

W czwartek na wyspie Mathraki zaginął 70-letni amerykański turysta. Silny wiatr uniemożliwił policji i straży pożarnej dotarcie na wyspę w celu rozpoczęcia poszukiwań. Władze wciąż szukają 59-letniego turysty na wyspie Amorgos, który zaginął we wtorek podczas samotnej wędrówki w ekstremalnie gorący dzień.

Z kolei doktor Michael Mosley, znany prezenter i autor brytyjskiej telewizji, został znaleziony martwy na wyspie Simi w zeszłą niedzielę.

Władze Grecji i media ostrzegają turystów o niebezpieczeństwach związanych z wyruszaniem na wędrówki w ekstremalnych temperaturach.