22.11.19, 12:40

Abp Carlo Maria Viganò: Babilońskie przedsięwzięcie Watykanu

„W ogrodach Abu Zabi ma właśnie powstać świątynia światowej synkretycznej neoreligii wraz ze swoimi antychrześcijańskimi dogmatami” – pisze abp Carlo Maria Viganò, potępiając plany budowy pomnika „ludzkiego braterstwa” zaakceptowanego przez papieża Franciszka. Budowla ma jednoczyć symbolicznie islam, judaizm i katolicyzm. „Nawet największy optymista wśród masonów nie wyobraziłby sobie tak wiele” – dodaje hierarcha w artykule zamieszczonym na blogu włoskiego dziennikarza i autora książek Aldo Marii Valliego.

„Dom Rodziny Abrahama” ma składać się z meczetu, kościoła i synagogi, które mają stanąć na wspólnym fundamencie. Abp Viganò zauważa jednak, że oprócz trzech budowli umieszczonych „wewnątrz ogrodu – przywołującego nowy Eden – gnostyckiej i masońskiej reedycji raju z pierwszego stworzenia”, również „czwarty budynek jest (...) jest planowany, siedziba główna Centrum Studiów i Badań nad Ludzkim Braterstwem”.

Nawiązując do porównania tego przedsięwzięcia w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich do latarni morskiej, która ma rozświetlić mroki świata, arcybiskup dostrzega w nim próbę przyćmienia „Słońca Wschodzącego z wysoka” (por. Łk 1,78) i pomniejszenia znaczenia Chrystusa, „jedynego Zbawiciela, centrum kosmosu i historii”.

Abp Viganò pisze: „Budowa Domu Rodziny Abrahama wygląda jak babilońskie przedsięwzięcie, zaprojektowane przez nieprzyjaciół Boga, Kościoła katolickiego i jedynej prawdziwej religii zdolnej wybawić człowieka i wszystko to, co stworzone, od zniszczenia, zarówno doczesnego, jak i wiecznego i ostatecznego”. Hierarcha podkreśla, że przeznaczeniem takiej budowli jest upadek, gdyż usunięty zostaje „kamień węgielny”, którym jest Chrystus. I ostrzega przywołując, słowa św. Pawła: „Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus” (1 Kor 3,10-11).

jjf/LifeSiteNews

Komentarze

arek2019.11.23 7:00
masoni rządzą Watykanską korporacją katolicką teraz jawnie - dobry dowód że nie jest to kościół Jezusa kościół Jezusa to każda grupa ludzi którą prowadzi Duch Swiety - gdzie 2 albo 3 gromadzi się w imię moje tam Ja jestem miedzy nimi. Nie potrzeba ani kaplanów ani hierarchii ani budynków kościołów żeby się modlić do Boga osobiści i prosto bez frazesow i rytualnego teatru...
BiegunkaProrocza2019.11.23 1:11
Życzę Panu biskupowi postawienia prawdziwie babilońskiego kloca.
ewa2019.11.23 0:20
W Jerozolimie stoją obok siebie świątynie różnych wyznań i nikogo to nie razi
Wojtek Polak2019.11.22 16:45
globaliści niby tacy mądrzy a jednak głupi wielkich budowli nie stawia się na piasku a na mocnym i silnym fundamencie. a takim fundamentem jest tyk Jezus Chrystus innego nie ma i nigdy nie będzie.
MirekT2019.11.23 5:36
To te wszystkie biurowce stoją na Chrystusie?
Katolik2019.11.23 8:01
Gdybyś był katolikiem a nie jesteś, wiedziałbyś że Pan Bóg jest wszechobecny. Wszystko jest w Nim i On jest we wszystkim.
Matka Polka2019.11.22 14:49
Brakuje jeszcze jednego ujęcia - komety spadającej na ten masoński przybytek.
Paweł2019.11.22 14:18
Boga zniszczyć nie można, jedynie człowieka a i kościół choć nadwątlony i przesiany, ostanie się oczyszczony, "Ty jesteś Piotr- opoka (skała) na tej opoce zbuduję mój kościół a bramy piekielne go nie przemogą", pomimo wielu już antypapieży. Strzeżcie wiary i módlcie się a nie popadajcie w rozpacz, bo Zły co w głowie uradzi do skutku nie doprowadzi.
matis892019.11.22 14:08
Bergoglio Fałszywy Prorok (niekatolik) i mason reprezentuje tylko jedną religię, to Religia Światowa antychrysta, wspierana przez masonerię.
bogdanus2019.11.22 13:42
Jak byśmy to nie nazwali, globalizacja czy kosmopolityzm to jest obecnie Wieża Babel sprzeciw wobec Boga. Jest ona przeprowadzana przez zorganizowanych ludzi z rożnych środowisk. Ich cel, to zniszczyć Boga i totalna władza nad milionami ludzi. Przeprowadza się nią w imię demokracji i szczytnych haseł, których jesteśmy świadkami.
anonim2019.11.22 13:25
Teraz na naszych oczach spełniają się wszelkie przepowiednie , które ukazały się ludziom na przestrzeni ostatnich stuleci. Jeżeli to pójdzie dalej w takim tępie to oznacza że jakaś zawierucha wojenna wisi już w powietrzu !!!
MirekT2019.11.22 13:58
No Name nie pij od rana !
Katolik2019.11.22 13:09
Módlmy się wszyscy aby Duch Święty oświecił Franciszka i udzielił mu Swoich Darów. Módlmy się też za wstawiennictwem Matki Kościoła żeby ustał zamęt i zgorszenie a rychło pojawił się Pasterz Święty i równie wielki co Jan Paweł II który , pasł będzie owce rózgą żelazną, i spokojnie prostą, jasną i od wieków znaną- Chrystusową drogą, poprowadzi nas ku zbawieniu amen. Lucyfer zawsze małpował Boga i taką małpą pozostał. Niechaj nastanie Jeden Pasterz i Jedna Owczarnia. Szczęść Boże
olaboga2019.11.22 21:52
Panie, ochron nas tylko przed pasterzami podobnymi do JP2.