03.04.20, 09:10

Abp Marek Jędraszewski: Św. Jan Paweł II na całym świecie świadczył o Chrystusie Odkupicielu

– Na wszystkich areopagach świata św. Jan Paweł II świadczył o Chrystusie Odkupicielu człowieka, także osobistym cierpieniem – pisze abp Marek Jędraszewski w rozważaniu stacji „Pan Jezus upada po raz pierwszy pod ciężarem krzyża”. W trzeciej medytacji nabożeństwa „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” metropolita krakowski przypomina tragiczne wydarzenia z 13 maja 1981 r., kiedy na Placu św. Piotra doszło do zamachu na życie papieża.


– Od pierwszych dni pontyfikatu Jana Pawła II świat był pełen zdumienia, słysząc jego jasny i silny głos, wzywający wszystkich, aby na oścież otworzyli bramy dla Chrystusa. (…) Nie wszystkim jednak podobał się ten głos. Niektórzy z „wielkich” ówczesnego świata zdecydowali, aby głos Jana Pawła II zamilkł na zawsze i przestał budzić nadzieję na zmianę oblicza tej ziemi. W konsekwencji ich decyzji w dniu 13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra dokonano zamachu na życie Ojca Świętego – przypomina abp Marek Jędraszewski w rozważaniu przy trzeciej stacji zbioru medytacji „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa”.


Metropolita krakowski zauważa, że Jan Paweł II przeżył ten zamach – choć po ludzku nie miał do tego prawa. – Na wszystkich areopagach świata św. Jan Paweł II świadczył o Chrystusie Odkupicielu człowieka, także osobistym cierpieniem – podsumowuje rozważanie trzeciej stacji abp Marek Jędraszewski.


Rozważania drogi krzyżowej „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” zostały napisane przez abp. Marka Jędraszewskiego z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły na nabożeństwo, które tradycyjnie w Niedzielę Palmową jest odprawiane w Nowej Hucie. Z uwagi na epidemię koronawirusa w tym roku nie jest to możliwe, zostały więc przygotowane w formie książki pod tytułem „Św. Jan Paweł II Wielki: na drodze Chrystusa” oraz nagrań audiowizualnych. Rozważania dotyczące życia Jana Pawła II odczytuje abp Marek Jędraszewski, zaś lektorem biblijnych medytacji jest Bolesław Brzozowski aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Zapraszamy do oglądania:


Komentarze

TRUCHŁO WOJTYŁY W NATARCIU2020.04.4 15:49
JĘDREK - MĘDREK ZNOWU NIE MA NIC SENSOWNEGO DO POWIEDZENIA WIĘC TYLKO BŹDZI I TE BZDETY ŁADUJE DO OCZADZONYCH GŁÓW DURNYCH KATO-ĆWOLI. WIĘCEJ JEMIOŁKÓW-PEDOŁKÓW SKRZATÓW I GADAJONCYCH BOZI
Dom z papieru 42020.04.3 12:44
Oglądaj Dom z papieru s4! ( Lacasa de papel ) Czy Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl Zapraszam no nową wyszukiwarkę filmów i seriali! Nowości oraz stare filmy! ----------------------------------------- -------------------------------- ------------------ ------
ZERRO2020.04.3 9:33
Abp. Jędraszewski chciał Zarazę, ma Zarazę. Nie czerwona, nie tęczową a PRAWDZIWĄ ZARAZĘ, która opustoszyła kościoły.
Czytelnik Frondy2020.04.3 9:22
List do Administratora Frondy: Szanowni Państwo, od wielu miesięcy obserwuję z zażenowaniem i oburzeniem skrajnie wulgarne i bluźniercze komentarze pod praktycznie wszystkimi artykułami Frondy. Są one skierowane głównie w uczucia patriotyczne Polaków, w Kościół oraz w rząd. Stoi za tym niewielka grupa frustratów, zapewne nieźle opłacana przez wrogów Polski, która dyżuruje non stop. Dyskusja z nimi, wyrażanie oburzenia nie ma żadnego sensu, bo jedynie potęguje ich furię, szczególnie teraz, gdy zbliżają się wybory, notowania skompromitowanej opozycji są fatalne, a rząd robi wszystko, by zatrzymać epidemię wirusa. Podobna sytuacja jest nie do pomyślenia np. na stronie Gazety Wyborczej, gdzie praktycznie wszystkie, często wulgarne komentarze są nieprzychylne Polsce, a odmienne poglądy są skrupulatnie cenzurowane. Liczę na to, że administracja portalu Fronda podejmie stanowcze działania, by te działania ukrócić. 3 IV 2020 r.