17.01.19, 08:46fot. screen TVP Info

Aktorka 'Klątwy' nie powiedziała kwestii o Kaczyńskim. Miała mówić, że ''szuka zabójcy Kaczyńskiego''

Aktorka haniebnego spektaklu "Klątwa" powstrzymała się od wygłoszenia części swojej roli, w której wspominała o zbiórce pieniędzy na wynajęcie zabójcy Jarosława Kaczyńskiego. Miało to miejsce dzień po śmierci Pawła Adamowicza.

"Spektakl graliśmy dzień po śmierci prezydenta Gdańska. To, co się wydarzyło w tym mieście, było dla nas trudne emocjonalnie do pojęcia i dlatego zespół aktorski zdecydował, by odnieść się do tej sytuacji. Uznaliśmy, by w scenie, gdzie mówi się o zabójstwie, minutą ciszy uczcić zamordowanego Pawła Adamowicza" - tłumaczy rzecznik prasowy Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie, Mateusz Węgrzyn.

Jeśli ktoś myśli, że zmiania w haniebnej sztuce dokonana została na stałe, to grubo się myli. Już następnego dnia, aktorzy powrócili do podstawowej wersji przedstawienia i namawiali do zbierania funduszy na zabójstwo prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, "Klątwa" to kontrowersyjna sztuka na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Olivera Frljića, która wywołała ogromną falę oburzenia wśród katolików m.in. ze względu na sceny seksu oralnego z figurą św. Jana Pawła II, która odbywa się w akompaniamencie nagrania papieskiego kazania.

mor/DoRzeczy.pl/Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.01.17 18:24
Ktoś namawiał do zrobienia krzywdy sławnemu Donkowi to zaraz policja zadziałała, a jak sztuka objeżdza różne miasta Polski i za każdym razem sugeruje, że p.Kaczyński może zostać zamordowany, to jest w porządku??? I to jest właśnie nasza kochana Polska, gdzie są równi i równiejsi. To były prezydent mógł sobie żartować bezkarnie w radiu " będzie ktoś leciał i samolot może spaść..." czy coś podobnego i to jest dozwolone, ale jak p.Kaczyński się wkur....i w sejmie nazwał swoich oponentów "zdradzieckie mordy" to od razu był szum i gwalt i nie wiadomo co tam jeszcze....
Pat2019.01.17 10:04
Panowie Ziobro i Brudziński.Na co czekacie????
Jan Radziszewski2019.01.17 9:30
Po raz kolejny po Smoleńsku żydzi z SB GRU Mosadu próbują zrobić Polaków w Konia !!! Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata wtorek, 15 stycznia 2019 15 i 16 I (po północy) 2018 Pewne upomnienie dla S. i M. Krajskich i innych/ - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity.
Wojtek Polak2019.01.17 9:28
szczujnia lewacka dalej brnie w te ich debilizmy. a przytym wykrzykuje o mowie nienawisci zreszta sami ta nienawisc rozsiewa a ptem z nia walczy. ci ludzie nie sa zdolni zmienic swojego zachowania .to sa ludzie przesiaknieci nienawiscia do ludzi o innych pogladach i KK.trzeba ich pilnowac i nie pozwalac rozsiewac tej ich nienawisci zwanej przez nich ''tolerancia' w ich definici'.tolerancia znaczy dla nich tylko jedno uznanie wszystkich ich wariaci i zboczen i do walki z tymi co to osmiela sie miec inne zdanie nisz jasno oswietlona i postepacka lewacka grupka chcaca postawic calokwicie swiat na glowie. nawet za cene zycia oczywiscie zycia przeciwnikow .diabel ich trzyma mocno w swoich sidlach i nie ma zamiaru wypuscic. a nam pozostaje sie tylko za nich modlic.
Michał Szendzielarz2019.01.17 8:54
no i kto szczuje. teraz ogony miedzy nogi i zwalanie winy na pis