02.01.20, 10:10Fot. Kremlin.ru, CC 4.0

Andrzej Stankiewicz: Putin zafunduje nam rzeźnię

Brak reakcji ze strony prezydenta dziwi. I jest bardzo ryzykowny” - ocenia publicysta Onet.pl Andrzej Stankiewicz.

W rozmowie z „Super Expressem” Stankiewicz bardzo ostro krytykuje decyzję Andrzeja Dudy, aby nie reagować na zaczepki Władimira Putina. Stwierdził:

Ja się bardzo cieszę, że Andrzej Duda umie jeździć na nartach, życzyłbym sobie jednak, by w takich sprawach jako głowa państwa umiał też zareagować”.

Jego zdaniem, jeśli teraz nie będzie ze strony Polski zdecydowanej odpowiedzi:

[…] to w maju, w rocznicę zakończenia II wojny światowej Putin, przed europejskimi przywódcami i najprawdopodobniej wiceprezydentem USA swoje słowa powtórzy. I zafunduje nam rzeźnię”.

Publicysta ocenia, że powodów, dla którego Putin przypuścił atak na Polskę, może być wiele. Wskazał między innymi na fakt, że stosunki polsko-rosyjskie i tak są bardzo złe, więc Putin nic na oskarżaniu Polski nie traci. Po drugie zaś:

II wojna światowa, przez Rosjan jest traktowana jako świętość. I zagrywka Putina, słowa o tym, że to nie Rosjanie i pakt Ribbentrop-Mołotow, ale współpraca Polski z Niemcami doprowadziła do wojny, trafiają w Rosji na podatny grunt”.

Zdaniem Stankiewicza, Putin będzie próbował przedstawiać ZSRR jako kraj, który pokonał Hitlera, wielokrotnie w tym roku, kiedy to czeka nas wiele różnych rocznic.

dam/se.pl,Fronda.pl

Komentarze

John2020.01.2 22:45
To dokonaliśmy rozbioru Czechosłowacji wspólnie z Hitlerem czy nie? Kiedyś czytałem, że Niemcy zagarnęli Kraj Sudetów a Polska wzięła Zaolzie. Ale to pewnie Putin tę książkę podrzucił do naszej biblioteki.
hrabia Potocki2020.01.2 20:44
Stankiewicz przestan straszyc, wiadomo ONET i wazystko jasne
hrabia Potocki2020.01.2 20:43
Przestance glupcy i niedojdy narzeskac na PIS, podoba wam sie pan Grodzki ze nie podaje sie do dymisji, w wypadku Kuchcinskiego ktory nic nie zrobil tylko wzial czlonkow najblizszej rodziny, na swoj lot a w koncu nawet zaplacil za to i podal sie do dymisji , przesyepstwo pana Grodzkiego jest znacznie gorsze i perfidniejsze, i jakos nie widac zeby zawiesil czy zrezygnowal ze swojej funkcji, widac roznice i standarty w PIS I PO czy KO, nie da sie porownac zdrajcow i kapusiow z rzetelna czescia narodu
St2020.01.2 17:11
No Po juz by trzepalo tylkami przed putinem i na rzesach by stawalo any tylki Misia polarnego nie przestraszyc.. ale mamy Pis !!!! i juz nie jestesmy posmiewiskiem na caly swiat
Mirek2020.01.2 16:57
Stankiewicz nie sr...j ogniem . Nad Putinem w Rosji zbierają się ciemne chmury . 20 lat rządów Putina i jego kagebistów doprowadziło Rosję do biedy . Ludziom żyje się coraz gorzej . Jak tak dalej pójdzie to uciekną z Rosji ludzie wykształceni a zostaną tylko ci co umieją robić gwoździe , szpadle i ....drut kolczasty . Putin uchodzi za światowego gangstera i nie ma widoków na zmianę wizerunku . Te jego podskakiwania są na użytek wewnętrzny dla ogłupiałego , zapijaczonego narodu ale na zewnątrz Rosji to już nie działa ..
pommar2020.01.2 16:45
WW_II,_historia. Bardzo dobre, uporzadkowane i szczegolowe informacje historyczne, po angielsku, pokazujace olbrzymi udzial Ribbentropa w rozpetaniu II wojny Swiatowej oraz cyniczne dazenie Niemiec do wojny swiatowej sa na stronie: https://en.wikipedia.org/wiki/Joachim_von_Ribbentrop
poPO=kurw...i zodzieje2020.01.2 13:23
czy to prawda że ten redaktor jest pederastą?
Michnik ze Szwecji2020.01.2 12:44
Stankiewicz należy do grona tych redaktorów,którzy nie posiadają żadnego obiektywizmu,pracując w Onet stał sie opcją tzw. makreli.
Janek2020.01.2 11:23
Spokojnie, a dalej zajedziesz ...
Redakcja2020.01.2 10:27
"Putin zafunduje nam rzeźnię" nie nam tylko PiSowskim świniom które już kwiczą ze strachu!!!
Jan Statystykiewicz2020.01.2 10:46
Szanowny Pan sugeruje, że zrobi jeszcze jeden zamach smoleński?
sralker2020.01.2 11:32
Ty sralker, jako pierwszy opuścisz ten " padół łez",jeżeli wcześniej nie nastąpi biologiczne rozwiązanie.
anonim2020.01.2 12:15
spadaj ruski trollu do Moskwy a Prawu i Sprawiedliwości to możesz buty czyścić albo kuwetę kotu P. Kaczyńskiego wyczyścić - JAK CI POZWOLI PAJACU
Poszkodowany przez Armię Czerwoną2020.01.2 12:36
Stalker zdecyduj się wreszcie na jednego nicka, bo ciężko za tobą nadążąć. Jak na ruskiego trola, to nieźle opanowałeś język polski. Jednak bardzo łatwo cię poznać, bo onuce nadal ci z gumofilców wystają. Gdyby twoi mocodawcy wiedzieli, że efekt propagandowy twoich wypocin jest żaden to przestaliby ci płacić. Niestety nie wiedzą to jeszcze przez jakiś czas będziemy musieli czytąć te twoje chamskie głupoty