22.10.14, 20:57Atak islamistów. Zabili żołnierzy w Kanadzie (fot. YouTube)

Atak islamistów. Zabili żołnierzy w Kanadzie

We wtorek konwertyta na islam wjechał samochodem w dwóch kanadyjskich żołnierzy, zabijając jednego z nich. Muzułmanin został następnie zastrzelony przez policję.

Według rzecznika policji z Quebeku czyn muzułmanina był w pełni świadomy. Jeden z żołnierzy był w mundurze i właśnie to z pewnością sprowokowało radykała.

Następnego dnia, a więc w środę, doszło do kolejnych ataków. Jeden lub kilku terrorystów dokonało zamachu w stolicy Kanady, w Ottawie. W pobliżu budynku parlamentu zastrzelono kanadyjskiego żołnierza. Następnie napastnik lub napastnicy wtargnęli do samego budynku parlamentu. Wystrzelono kilka serii z broni palnej. Jeden z zamachowców został najprawdopodobniej zastrzelony na miejscu. Trwają poszukiwania pozostałych.

pac/the guardian/nyt

Komentarze

anonim2014.10.22 21:07
"w pełni świadomy" Przecież czekał na nich ponad 2 godz. pod budynkiem! Nie strzelano też seriami, bo napastnik używał dwuruki - shotgun'a a policjanci pistoletów... Więcej: http://www.fronda.pl/forum/isis-w-twoim-miescie-na-razie-w-kanadzie,59990.html
anonim2014.10.23 1:26
No jeszcze pare takich akcji i Usrael przeprosi się Rosją, Assadem i Iranem a nasze wolne media zauważą banderowców na Ukrainie i że Putin nigdy nie był nienawistny i stanie największym demokratom.
anonim2014.10.23 8:03
Kardynał to nie jest "jego swiątobliwość" ale "eminencja". Biskup to jego ekscelencja. Kto z tłumaczy albo redaktorów pojawił Kaspera na stanowisku papieża?
anonim2014.10.24 23:45
PiS, PO i inne sługusy USA, mogą się czuć współwinni śmierci każdego, kto zginął z rąk ISIS... Wszak ISIS to niechciane (albo i chciane, kto wie) dziecko USA!