19.11.19, 19:19Zdj. Adam Guz, KPRM, Flickr, CC0

Ataki z lewa i z prawa! Premier odpowiada na pytania posłów

Zakończyła się gorąca debata po expose premiera Mateusza Morawieckiego. Teraz szef rządu odpowiada na pytania posłów. Nie było lekko, szef rządu był atakowany zarówno z lewa, jak i z prawa. 

"Wymiar sprawiedliwości to ten obszar państwa, który poza edukacją i ochroną zdrowia, za rządów PiS ucierpiał najbardziej. To efekt amatorskich i dyletanckich rządów tercetu premier Morawiecki - minister Ziobro - prezydent Duda(...) Ile to słyszeliśmy o dekomunizacji. (…) Do TK wprowadzacie prokuratora stanu wojennego! Kłamstwa"-grzmiał poseł PO, Arkadiusz Myrcha. 

"Co pan zrobił przez dwa lata w temacie przemocy wobec kobiet? Nie zrobił pan nic. (…) Powiedział pan, że dzieci są nietykalne. Tak i nie powinno dziać się im nic złego. Ile biskupów ukaraliście, którzy ukrywali księży pedofilów? Ilu księży jest w więzieniach? Poproszę pana premiera o odpowiedź na piśmie"-mówiła Joanna Scheuring-Wielgus z Wiosny. 

Poseł Lewicy, Andrzej Rozenek atakował rząd za ustawę dezubekizacyjną:

"Jak do tej pory kosztowała 59 ofiar śmiertelnych, bo tyle osób poniosło śmierć w jej wyniku. Mówimy tutaj o ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. (…) Wśród ofiar śmiertelnych są samobójstwa, zawały. (…) Czy ma pan zamiar coś z tym zrobić? Nie powinno być tak w państwie, że stosuje się odpowiedzialność zbiorową i odbiera prawa nabyte"-stwierdził polityk. 

Poseł Wiosny, Krzysztof Śmiszek domagał się od premiera Morawieckiego walki z nacjonalizmem. 

"Mamy do czynienia z brunatną falą, która wzrasta i oczekiwałbym od pana premiera jasnych deklaracji i jasnych działań"-stwierdził parlamentarzysta. 

"Panie premierze, jak mam panu zaufać, jeżeli przez cztery lata dzielicie Polaków na lepszy i gorszy sort. Sama jestem ofiarą tego. Jeśli z telewizji publicznej stworzyliście propagandową tubę, a (…) teraz pan określa normy i zasady normalności. Czy według pana człowiekiem normalnym jest tylko osoba, która głosuje na PiS? I wreszcie jak mam zaufać pańskiej formacji i panu jeżeli odgradzacie się od Polek i Polaków barierkami wokół Sejmu, a jeden z państwa posłów ma ochroniarzy za tą salą. Nie wstyd wam? Jak po tym wszystkim mam zaufać panu, panie premierze?"-Histeryzowała Klaudia Jachira. 

"Wiele pan obiecał. Ale jak wierzyć premierowi, który został skazany dwa razy za kłamstwa? (…) Jesteście grabarzami państwa prawa. Traktujecie Polskę i wymiar sprawiedliwości jak swoje partyjne pastwiska"-wykrzykiwała posłanka PO-KO, Kamila Gasiuk-Pihowicz. 

"Nie usłyszałem nic o milionie samochodów elektrycznych i również głupot o budowie CPK (…). Pan premier mówił, że trzeba walczyć z rajami podatkowymi. Mam lepszy pomysł. Zrobić z Polski raj podatkowy i wszyscy będą uciekać do Polski"-wtórował liberalno-lewicowej opozycji Janusz Korwin-Mikke, lider Konfederacji. Grzegorz Braun, poseł tego samego ugrupowania, zarzucał rządowi PiS opieszałość w sprawie ochrony życia poczętego. Braun atakował władze również za... wojska amerykańskie na terenie Polski. 

"Mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium RP. To jest zdrada, ale szanowna izba przyzwyczaiła się z tą fałszywą doktryną"-przekonywał. 

W trakcie debaty padały pytania m.in. o praworządność, kryzys klimatyczny, pedofilię, przemoc wobec kobiet. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Dr Nobody2019.11.20 15:55
I te opozycyjne buraki myślą, że ktoś ich słucha??? Przecież oni nic innego poza złodziejstwem nie umieją.
Tadeusz2019.11.20 6:45
Wczoraj miałem okazję wysłuchać całe przemówienie Pana Premiera. JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z PROWADZONEJ POLITYKI RZĄDU PREMIERA MORAWIECKIEGO. NARESZCIE NASZĄ OJCZYZNĄ RZĄDZI PATRIOTA I CZŁOWIEK UŁOŻONY I WYKSZTAŁCONY, PRZY TYM MAJĄCY ZDROWE ZASADY. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA TAKI RZĄD. PRZEGLĄDAJĄC WYPOWIEDZI TZW. OPOZYCJI, TO BEZ WIĘKSZEGO PRZESTUDIOWANIA, MOŻNA RZEZ,ŻE TO JEST HOŁOTA I ZDRAJCY POLSKI.
lady chapel2019.11.19 21:11
Krzywousty wyglądał podczas przemawiania na totalnie zmęczonego i niewierzącego w to co mówi... Zandberg spunktował go totalnie - a w waszym języku ZAORAŁ, ZMIAŻDŻYŁ I ZABRONOWAŁ.
gmeil2019.11.19 21:01
Premier pozamiatał, fakty drodzy państwo, konkretne liczby a nie pier.dolenie totalnych farmazonów
Urszula2019.11.19 20:56
.................... a dekomunizacja rozpocznie się na początku przyszłego roku kiedy to Schetana zostanie wyd-upcz-ony z szefa PO, a Gensdorf z prezesa SN. Tom będzie piękny początek końca komunizmu !
Andrzej Malik2019.11.19 21:01
Wstawaj Urszula, zesrałaś się...
Japa2019.11.19 21:12
Tak Pan się zdenerwował zaoraniem Was przez premiera ,ze pokazał pan swoja prawdziwą buzię naprana piwskiem. . Bez kultury . No bo jak się ma banię , to kultura zanika .
Albert2019.11.19 20:54
Panie premierze Morawiecki, po sformuowaniu nowego rządu, prosimy jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla dużych miast w Polsce. Mieszkańcy tych miast nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją !
Tadeusz 2019.11.19 22:05
Dobrze, ale mieszkańcy Dużych miast będą mieli obniżony podatek w zamian za rezygnację z 500+. W małych miastach i na wsi będą płacić większy podatek aby mogli sobie wypłacać 500+.
Zyg2019.11.19 22:30
Ty Tadziu, tyś już ogłupiał całkowicie ! Tym dur-niu z dużych miast zabierzemy 500 plus, bo skoro głosują na PO-je-bów to znaczy, że nie chcą niczego od PIS-u !!! Paniał debilu !?
janosikzmiasta2019.11.20 6:28
@$lu to nie sa pieniadze PISu tylko Twoje, Moje nasze! Jedyne co chce od pisu to spokoj sw j%^$any spokoj a nie wieczne kombinacje jak wyciagnac z mojej i twojej kieszeni jak najwiecej.
and2019.11.20 7:08
Spokój to będziesz miał na tamtym świecie. Wszędzie się płaci podatki często większe niż w Polsce, każdy jest cwany jak nie choruje i mieszka u mamusi kontem można wtedy pisać durnoty.
Piotr Nowak2019.11.19 20:54
Przepraszam pana, panie premierze Morawiecki, za to co te śmierdzące lewactwo i PO-je-by pluli po pańskim expose ! Wystąpienia Schetyny i Lubnauer należy uznać jako mowy debili politycznych ! Ten łom Schetyna nie zrozumiał, że expose to nie obiecanki wyborcze. Lubnauer to już całkowity debilizm ! Z innych wystąpień można było tylko się pośmiać po pachy – nic więcej ! Kamyk z PSL płakał, że rząd rządzi bez konsultacji ze związkami zawodoymi. Biedak zapomniał jak on to robił będąc ministrem. Dokąd będziemy krytykować LGBT – dotąd będziemy ich wrogami ! Lewactwo jest przeciw – co znaczy, że oni nie chcą dobrobytu, im polski model się nie podoba. Mamy więc wielkie nadzieje, że wyemigrują tam, gdzie nie ma dobrobytu !
KKK2019.11.19 20:48
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Alojzy Cedzidło2019.11.19 21:04
Czytam ten Pana ,,apel " z mieszanymi uczuciami , panie ,,KKK " . No bo tak . Jeśli ktoś myślący czyta te pierdoły bez pokrycia , to widzi z kim mamy do czynienia . A to fajne . Bo to takie sikanie nieświadome po POKOKO . Przy okazji ujawniają się ,,wielbiciele " za kasę , a i wychowankowie ,,Farmy"też. Może więc zaapelować , niech raczej piszą .
2019.11.19 21:48
Przestań gadać sam ze sobą, psycholu :)
XYZ2019.11.19 20:46
Tak lekko już PISowi w tej kadencji nie będzie,schody się zaczęły.
Mirek T2019.11.19 20:51
Też tak myślę ! Najpierw głęboka reforma sądownictwa - a potem po kolei - pod sąd i do kicia z wami. W ten sposób zakończymy komunizm w Polsce raz na zawsze !!!!!!!!!!!
JanP2019.11.19 20:42
Tow. Zandberg zmiażdżył Dyzmę i zaorał.
Agnieszka2019.11.19 21:09
On nie jest w stanie zaorać nawet pola i zmiażdżyć nawet orzeszka.
anonim2019.11.19 20:23
Dlaczego nie odniosłeś się do wystąpienia Zandberga? I do ucieczki Premiera z sali obrad? Zaorał was swoim wystąpieniem tow.Zandberg dokumentnie.
Mirek T2019.11.19 20:49
Wiesz co Stachu .....?.....kury na dachu ! Ja pie-rd-olę, ale jełop !
Japa2019.11.19 20:50
Oj zaorał zaorał . Tylko zapomniał do konia pługa zapiąć .,,Oranie " to się zaczęło po ,,dyskusji " . Premier swoimi odpowiedziami opartymi o fakty ,,zaorał " , tych ,,uczonych totalniaków " , którym SZEF napisał ,,wystąpienia " na kartkach , Czytali fajnie . Ale czy kapowali co czytają , nie wiem .
Dam2019.11.20 6:59
Jakby premier "zaora" jakąkolwiek odpowiedzią, to fronda niewątpliwie by ją przytoczyła (jak na partyjną gadzinówkę przystało). Skoro nie ma żadnej, to chyba kłamiesz.
infor2019.11.19 20:55
słoma z butów ci wychodzi głupawy lewacki śmieciu
anonim2019.11.19 21:18
Słoma jak słoma. Dzisiaj jednak mamy dopiero wtorek, a ciasteczko chyba już przestało ci działać.
Zyg2019.11.19 22:27
Aleś się zdenerwował debilu – ja pie-rdo-lę ! Tobie nie służy komentowanie na portalu, to jest zbyt trudne dla ciebie ! Wiesz co ? Zrób sobie przerwę, odejdź od tego okienka przed którym siedzisz .... wiesz przynajmniej jak nazywa się to okienko ?......... monitor debilu ! Zrób przerwę i zrób sobie masturbację, tak jak mówi wasza seksedukacja ! Uważam, że ciebie rozpiera twój układ rozrodczy przez nieodwzajemnioną miłość do córki Tuska. Pamiętaj, jak będziesz na nią czekał, to ci zgnije twój fiucik.
abrakadabra2019.11.19 23:16
Tak sobie czytam i widzę jakąś konkretną wypowiedź od Stacha a pod nią kilka kolejnych, sądząc po formie, kompletnych idiotów nie mających nic merytorycznego do powiedzenia.
guess who2019.11.20 9:50
A może powinieneś brać po dwa dziennie?
Sebastian Lorenc2019.11.20 5:40
Wystąpienie było dobre, merytoryczne.Zresztą nic dziwnego, Zandberg to inteligentny facet. Brakowało takiej opozycji w sejmie. Brawo.
J.P🧶2019.11.20 6:03
Jest nadzieja na wyrazistą opozycję. Nowacka też się rozkręca. Może w końcu skończy się ta propagandowa sieczka.