06.06.18, 17:05Fot. KPRM via Flickr, CC 0

Beata Szydło: Atakujecie nas wściekle, bo boicie się rządu PiS

„Za PiS stoją czyny i fakty, których państwo nie zakrzyczycie. Warto zadać sobie pytanie, czym państwo się zajmujecie, bo tak, jak było tu powiedziane, na próżno szukać dzisiaj projektów ustaw, propozycji merytorycznych z państwa strony, poświęconych polityce społecznej” – mówiła dziś w Sejmie wicepremier Beata Szydło w trakcie debaty nad wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności wobec niej oraz minister Elżbiety Rafalskiej.

Dalej zaś kontynuowała:

„Natomiast bardzo chętnie zajmujecie się państwo PiS-em, natomiast PiS zajmuje się interesem Polaków i sprawami Polaków. Wy zajmujecie się nami. Ale nie jest to nic nowego, ponieważ w czasie waszych rządów również nami zajmowaliście się przede wszystkim i myślę, że tutaj naprawdę się zmieniło, a trzeba przecież przypomnieć, jak wyglądały te wasze rządy, więc przypomnę. Zadłużanie państwa, wyprzedawanie wszystkiego, co się działo, a jak brakło pieniędzy, to sięgnęliście po oszczędności Polaków z OFE. Tak to wyglądało za waszych rządów”.

Do opozycji skierowała pytanie: „czyje interesy wy tak naprawdę reprezentujecie, skoro tak ciągle nas wściekle atakujecie?” i dodała:

„Atakujecie nas wściekle, bo boicie się rządu PiS i pytanie właśnie, czyje interesy reprezentujecie? Ponieważ my reprezentujemy interesy Polaków i dla Polaków pracujemy”.

Szydło zwróciła uwagę na hipokryzję opozycji, która twierdzi, że PiS odnosi się do niepełnosprawnych z pogardą i nic w ich sprawie nie zrobił. Dodała też:

„Jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem po transformacji w Polsce i wiecie państwo o tym. Tego się właśnie boicie. No więc zapytam pańtwa, to kolejne pytanie, co zrobiliście dla tego środowiska, żeby nie podzielić środowiska niepełnosprawnych?”.

Podkreśliła również:

„Dlatego, że państwo podzieliście środowisko niepełnosprawnych i my dzisiaj musimy to uporządkować, doprowadzić do tego, żeby wasze błędy naprawić”.

Beata Szydło zwróciła uwagę na fakt, że dzięki rządom PiS Polska jest obecnie na pierwszym miejscu w UE wśród państw, które najszybciej zmniejszają ubóstwo.

„Dzisiaj polskie dzieci nie muszą być głodne, dzisiaj polskie dzieci mogą cieszyć się tym, że ze swoimi rodzicami mogą wyjechać po raz pierwszy bardzo często na wakacje, a rodzice nie muszą martwić się tym, że nie stać ich będzie na to, żeby dzieci”

- dodała.

Stwierdziła też, że PiS tym różni się od opozycji, że zamiast urządzania spektakli politycznych – pomaga Polakom i rozmawia o nich. Na koniec mówiła też do opozycji:

„Jeżeli państwo [opozycja] nie chcecie brać udziału w tych prac, to przynajmniej zagłosujcie za tymi zmianami, które my zaproponujemy, bo to będą zmiany, których oczekuje środowisko osób niepełnosprawnych”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl