20.11.17, 11:10J. Kaczyński, fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia, zdj. edytowane; A. Duda, fot. via youtube

Będzie kolejne spotkanie Duda - Kaczyński

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ,,pewnie będzie w jakichś najbliższych dniach. Nie jest tajemnicą, że prezes z prezydentem wcześniej zapowiedzieli że kolejny raz się spotkają. To kwestia pewnie dogrania ostatniej wersji tych ustaw sądowych. W tej chwili nie mam żadnych informacji do przekazania o dacie czy godzinie spotkania'' - powiedział dziś na antenie Radia Zet rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński.

W dzisiejszym wywiadzie dla ,,Dziennika Gazety Prawnej'' prezydent Andrzej Duda zdaje się kłaść podwaliny pod to spotkanie, ostro atakując PiS i deklarując, że jeżeli zaproponowane przez niego zmiany w ustawach sądowych zostaną ,,wypaczone'', to on je znowu zawetuje. Przypomniał, że nie akceptuje wyboru członków KRS zwykłą większością, zbyt dużej roli prokuratora generalnego oraz wysłania na emeryturę wszystkich sędziów Sądu Najwyższego.

W rozmowie z Radiem Zet Krzysztof Łapiński tłumaczył także słowa Andrzeja Dudy o Antonim Macierewiczu, wskazując na krytyczną ocenę Pałacu Prezydenckiego sprawy gen. Jarosława Kraszewskiego, odsuniętego od dostępu do informacji niejawnych. ,,Krótko mówiąc, prezydent powiedział jasno: jeśli toczy się sprawa wobec gen. Kraszewskiego, to jej przewlekłość, to że ona tyle trwa, nie jest zakończona, nie ma żadnych wniosków w jedną lub drugą stronę, nie buduje dobrych relacji między BBN a MON '' - powiedział Łapiński.

mod/radio zet