12.09.17, 21:50Zdj. Maciej Biedrzycki, Twitter/Kancelaria Prezydenta

Będzie porozumienie w sprawie reformy sądownictwa? W środę prezydent spotka się z...

Szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski poinformował, że w środę głowa państwa spotka się z politykami klubów sejmowych. Rozmowy dotyczyć będą propozycji ustaw o SN i KRS. 

"Prezydent oczekuje opinii i ocen partii nt. projektów zanim Sejm rozpocznie prace nad nimi"- poinformował prezydencki minister. 

Prof. Krzysztof Szczerski podkreśla, że zarówno prezydent, jak i obóz rządzący są zgodni co do konieczności przeprowadzenia głębokich zmian w wymiarze sprawiedliwości.

"Ważne jest także, żeby ta reforma była nie tylko skuteczna, ale żeby była reformą wysokiej jakości i o tę wysoką jakość teraz musi zadbać prezydent"- powiedział minister, który podkreśla, że prezydent ma tu płaszcyznę porozumienia z PiS.

Na rozmowę z Andrzejem Dudą jako pierwsi, o godzinie 13:30 przybędą przedstawiciele partii rządzącej: szef klubu i wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, rzeczniczka Beata Mazurek, szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Stanisław Piotrowicz oraz poseł Arkadiusz Mularczyk.

Godzinę później do Pałacu Prezydenckiego przyjadą politycy Platformy Obywatelskiej: szef klubu-Sławomir Neumann, Borys Budka- wiceprzewodniczący PO i były minister sprawiedliwości, oraz lider PO, Grzegorz Schetyna.

Wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka oraz poseł Grzegorz Długi będą reprezentować klub Kukiz'15. Nie zapadła jeszcze decyzja w kwestii terminu wizyty polityków Nowoczesnej, którzy z kolei chcieliby przedstawić propozycje zmian w funkcjonowaniu sądów powszechnych. Jako ostatni z prezydentem spotka się m.in. lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

yenn/PAP, Fronda.pl