29.11.21, 12:35Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Bezczelność. Kierwiński o spotkaniu z premierem: Jak trwoga to do opozycji

Marcin Kierwiński, sekretarz generalny partii, która w kontekście kryzysu na granicy kojarzy się z urządzaniem happeningów na granicy, utrudnianiem pracy służbom i wzywaniem do wpuszczania wszystkich migrantów, stwierdził dziś, że premier zdecydował się omówić z opozycją kwestie bezpieczeństwa, ponieważ… PiS nie radzi sobie z „bałaganem jaki wokół siebie robi”.

Premier Mateusz Morawiecki odbył w ub. tygodniu szereg spotkań z europejskimi przywódcami, z którymi rozmawiał o zmieniającej się sytuacji geopolitycznej. Dziś zaprosił przedstawicieli wszystkich sił parlamentarnych na spotkanie, aby omówić obecne zagrożenia.

Udział w spotkaniu zadeklarowała już Koalicja Obywatelska. Zdaje się jednak, że celem ugrupowania Donalda Tuska nie jest merytoryczna dyskusja, a kolejny atak na rządzących. Ten atak rozpoczął już sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

- „Jako Koalicja Obywatelska i Platforma Obywatelska zawsze uznawaliśmy, że sprawy bezpieczeństwa mają najwyższy priorytet, dlatego na tym spotkaniu będziemy i czekamy na poważną informację, która należy się tylko opozycji, ale całemu polskiemu społeczeństwu”

- przekonywał polityk pytany o spotkanie z premierem.

Dalej stwierdził, że premier zwołał spotkanie, ponieważ „wszystko wypada mu z rąk”.

- „Zobaczymy, co pan premier Morawiecki powie, bo ja mam nieodparte wrażenie, że ta nagła chęć współpracy z opozycją wynika tylko i wyłącznie z problemów wewnętrznych PiS, z problemów sondażowych i z bałaganu, jaki wokół siebie robią”

- powiedział.

- „Jak trwoga to do opozycji”

- dodał.

kak/PAP

Komentarze

turkuć podjadek2021.12.14 12:48
q ..rwiński to taka wzdęta POpierd......ona parUwa , mentalnie zbliżona do kretynki leszczynki i mlecznej krUFki KODawy błonki .....
wkurzony!!2021.11.30 0:05
Ten obleśny typ w domyśle śmie porównywać POpaprańców do boga! Ich jedyne zawołanie i cały program to obalić PiS - usłyszeli i tak za dużo na tym spotkaniu i niczego nie potrafią docenić, w niczym wziąć udziału, bo zwyczajnie na niczym się nie znają. Wiedza tylko jak kraść i jak załatwiać sobie na państwowym mieszkania etc!!!
Truteń2021.11.29 22:44
Ten dureń nie wie że opozycja jest do pomocy rządowi poprzez konstruktywną i uczciwą krytykę (dla budowy wspólnego państwa) a nie przez jazgot i darcie ryja na wszystko.
Otóż P. Kierwiński... Nie uogólniaj!2021.11.29 22:20
Mylisz się chłopie! Opozycja nie jest Bogiem! Tylko o Bogu tak można powiedzieć! ...Naprawdę nie wiecie, że tu nie chodzi o PIS? ... Tu chodzi o naszą Polskę!... A czy wy z opozycji jesteście Polakami? ... Czmoże jesteście tylko... polskojęzyczni?... Obserwując was w PE, to raczej pasujecie na zdrajców naszej Ojczyzny! To smutne!
Filip2021.11.29 20:18
Tusk ujawnia, co powiedział mu kiedyś Kaczyński. "Nazwisk nie wymienił. Sami zgadnijcie". Donald Tusk umieścił na Twitterze wpis, w którym tajemniczo opisuje, jak odpowiedział Jarosław Kaczyński na pytanie "dlaczego w jego partii jest tylu łajdaków". "Powiedział, że porządki w kraju można robić, używając nawet brudnej szmaty" - czytamy we wpisie lidera Koalicji Obywatelskiej.
Anonim2021.12.6 16:06
Filipek wierzy w to co mówi folksodojcz, miernota intelektualna, wykorzystana przez Merkel.
Brak większości2021.11.29 19:05
a nie "bezczelność".
Filip2021.11.29 18:53
Politycy nie boją się inflacji. Miliony w partyjnych skarbcach. Mimo szybujących w górę cen nie wszyscy muszą zaciskać pasa - wśród szczęśliwców są m.in. politycy, którzy na kontach swoich partii zgromadzili miliony złotych. Zdecydowanie najwięcej uzbierało Prawo i Sprawiedliwość - informuje "Fakt". Ustalenia dziennikarzy "Faktu" wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość zgromadziło na swoim koncie bankowym niemal 17 mln zł. Poseł PiS Marek Ast tłumaczy, że jego partia przeznacza pieniądze zarówno na bieżące potrzeby, jak i specjalne, dodatkowe wydarzenia. - Takie jak kongres, którego kolejna tura jest przed Prawem i Sprawiedliwością. Myślę, że gromadzenie środków to zapobiegliwa działalność. Podobnie jest w przypadku zwykłych obywateli, którzy oszczędzają - to dobrze, że to robią - opowiada polityk w rozmowie z gazetą.
HCl2021.11.29 18:22
Ten platformiasty wygląda jak małpa.
Vedrix2021.11.29 18:18
PO - separatyści sowieccy.
obywatel2021.11.29 17:27
opozycji nie ma jest tylko agentura niemiecko-rosyjska
Minona 😀2021.11.29 15:19
Jak to Qrwiński, jak to Qrwiński.
Obserwator2021.11.29 14:06
A cóż ty durniu i twoi akolici, możecie mądrego doradzić, skoro Polacy znają wasz 8 letnie rządy, oparte na kłamstwie, licznych aferach i okradaniu ludzi i Polski? A obecnie, służycie Berlinowi, tworząc V kolumnę (Targowicę?), w kraju i w UE, - NIEUSTANNIE SZKODZĄC MOJEJ OICZYŹNIE?!
Polak2021.11.29 15:12
Nie pij tyle, ***owska mafia rządzi nie 8, tylko 6 lat.
Obserwator2021.11.29 16:30
Po tym wpisie, od razu widać, że "Polak", to tylko twoja "ksywa"! Bo przeciętni Polacy doskonale wiedzą, ile krzywdy PO w licznych aferach, zrobiła Polsce i ludziom? Na twoim miejscu, raczej bym się nie kompromitował !
B 522021.11.29 13:53
Rodzina Kierwińskiego była bardzo zasłużona dla PZPR i bolszewików .
Jan2021.11.29 13:11
Rząd nie powinien marnować czasu na rozmowy z głupkami.Niech Kierwiński i spółka idą na ośmiorniczki i tam se poględzą o swoich sprawach.
Jenny2021.11.29 13:28
PiS to nieudacznicy, rozkradli i zdemolowali cala Polskę a ty masz czelność o osmiorniczkach pisać?
tu-du2021.11.29 14:31
A ty "Jenny" i "kefas", przebudziliście się z "hibernacji", że nie pamiętacie jak PO przez 8 lat okradała Polskę i ludzi w aferach, a "królik" Europy Tusku uciekł pod kuratelę Merkel, aby stamtąd nieustannie szkodzić Polsce, bo jako folksdojcz ciągle powtarza, że "polskość to nienormalność"? To jaki pożytek miała by Polska , gdyby ten człowiek ponownie był premierem ?!
Dam2021.11.29 14:02
Dlatego PIS nie rozmawia ze swoim elektoratem, tylko im wszystko "obwieszcza". Nie udawaj, że ośmiorniczki cię bolą, bo PIS nakradł więcej i bezczelniej w 4 lata niż PO w 8. Ty po prostu słyszysz "opozycja" i niczym pies Pawłowa szczekasz.
hej2021.11.29 14:33
zakopal wszystko tylko czeka jak guzik wcisnac ukrado 1/3 zasilku pogrzebowego nasza forse z OFFe sprzedala stocznie linie kolejowe PKS poczty a jeszcze lasy chcial sprzedawac wiado mo jak lasy to z ziemia oj dlugo tu mozna
Dam2021.11.29 14:42
1. Pisz poprawnie po Polsku. Jak to jest, że im ktoś się za większego "patriotę" uważa, tym większy ma problem z językiem. 2. Tusk przeniósł pieniądze z OFE do ZUS na indywidualne, dziedziczone konta, nic nie straciłeś, to był tylko zapis księgowy. Kaczyński zrobił z resztą to samo, tylko zakosił sobie 15%, jakoś to cię nie boli. 3. Stocznie, którą PIS wcześniej doprowadził do upadłości, a której reanimacja zabrałaby więcej kasy, niż to było warte. 4. Uwierzyłeś w fake newsa o lasach (których wg prawa nie mogli ruszyć), a nie zauważyłeś, że PIS przepchnął prawo, które im aktualnie je sprzedać pozwala (ale to ci pewnie też nie przeszkadza). 5. Reszty nie wiem czy się wydarzyło czy sobie wymyśliłeś, bo o niej nie słyszałem. 6. Niemal każdą rzecz, jaką można zarzucić PO, PIS robił i uczynił z niej normalność (układane konkursy na stanowiska - PIS zlikwidował konkursy, teraz wszyscy idą z klucza partyjnego; zatrudnianie swoich - Sasin na twitterze chwalił się kilka dni temu z nepotyzmu, dodatkowo polityka "nie zatrudniamy ekspertów" i wiele innych)
Obserwator2021.11.29 17:22
Dorzuć jeszcze jak to PO pięknie (chcąc za półdarmo sprzedać Niemcom?), zadbało o linie lotnicze "Lot", "Ambergold" i jadące na stratach stacje benzynowe "Orlenu"? O oszukaństwach, krętactwach przy budowie dróg, kiedy mniejsze firmy padały bo rządził łapówkarz, nie mający pojęcia o meandrach budownictwa - "model z wybiegu"- niejaki Sławomir Nowak, oskarżony także przez Ukraińców ? Napisz także ile milionów znaleziono w czasie rewizji przez CBA, w odkręcanych nogach stołowych i innych skrytkach ? Napisz o 600 tysiącach dzieci chodzących głodnych do szkoły, a Tusku nie wiedział gdzie są "pieniądze zakopane"? Ale doskonale wiedział gdzie można "kosić kasę" za nieustanne szkodzenie Polsce - BO "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ" !?
Dam2021.11.30 9:55
1. O Locie nie wiem, więc nie napiszę. 2. To Amber Gold, które była nawet wpisane na listę alertów Komisji Nadzoru Finansowego, a więc ludzie byli przed nim ostrzegani, a na którym ludzie stracili 5x mniej niż na SKOKach, którymi PIS jakoś nie chce się zająć (ciekawe dlaczego) oraz 2,5x mniej niż na GetBack, w przypadku którego PIS chce zrzucić winę na osobę, która NIE przyjęła łapówki od PISowców? Faktycznie Amber Gold to był skandal, szkoda tylko że nie widzisz tych większych, któe masz obecnie przed oczami. 3. Tym Orlenie, w którym PO w latach 2011-2013 przeprowadziło poważną restrukturyzację, w wyniku której odbiły się od dna, dług zaczął spadać z roku na rok i w 2015 wyszło na + (no chyba że wierzysz, że magicznie wrzucenie na stołek PISowca sprawiło, że nagle zaczęło zarabiać). 4. Krętactwa były, firmy upadały w trakcie kryzysu (dziwne, że nie obchodzą cię aktualnie padające firmy, a też mamy kryzys), a dróg wybudowano niemal 1000km, ile do tej pory wybudował PIS? 5. Ten Nowak, który stracił stanowisko i jest skończony w polityce za zegarek za 10tyś, podczas gdy np. Szyszko swoje zachował mimo "stodoły" za 3000tyś oraz koperty na "córkę leśniczego" przekazanej w świetle kamer (dziwne, że prokuratura się tym nie zainteresowała, chociaż nie, wcale nie dziwne, w końcu rządzi nią polityk partii rządzącej). 6. Mówisz o tyj "Polsce w ruinie" o której Morawiecki się przyznał że to kłamstwo wyborcze? Czy może podoba ci się zadłużanie naszych dzieci (co Morawiecki też przyznał) na 500+? 7. A "Polskość to nienormalność" nawet nie wiesz skąd jest i czego dotyczy, tylko usłyszałeś hasło i powtarzasz jak papuga albo gorzej, owca z Folwarku Zwierzęcego.
kefas2021.11.29 13:01
Kierwiński ma rację, to co robi pisowiecka (nie)władza nie motywuje do poparcie "projektów" a po drugie z tak bezczelnym (nie)rządem się nie gada !
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.11.29 12:55
pedale kierwi nski posowiecki debilu zbadfaj sie
Jenny2021.11.29 12:54
Cokolwiek!a gdzie jest wiceminister ds bezpieczeństwa?To są jakieś kpiny!
Minona 😀2021.11.29 12:54
Jak to Qrwiński, jak to Qrwiński.