14.08.20, 15:51fot. yt

Białoruś. Ciechanouska ponownie nie zgadza się z wynikami wyborów i wzywa do policzenia głosów

Switłana Cichanuska to opozycyjna kandydatka w wyborach prezydenckich, która konkurowała z Aleksandrem Łukaszenką. Najpierw opublikowała nagranie, w którym podważyła wynik wyborów. W kolejnym – niektórzy uważają, że była szantażowana i jako miejsce nagrania wskzują gabinet szefowej białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej – zachęcała do uspokojenia sytuacji i akceptowała wygraną Łukaszenki. Teraz pojawia się w sieci kolejne nagranie.

Cichanouska wzywa w nim swoich wyborców do powszechnego składania skarg do CKW i doniesień do prokuratury ws. możliwości sfałszowania wyborów. Opozycyjna kandydatka apeluje także do białoruskich władz o powstrzymanie się od przemocy. Swoich zwolenników natomiast zachęca i wzywa do organizowania demonstracji pokojowych.

W opublikowanym nagraniu Ciechanouska mówi:

- My, zwolennicy zmian, stanowimy większość. Istnieją na to dokumenty – kopie protokołów komisji wyborczych. Tam, gdzie komisje uczciwie liczyły głosy, moje poparcie wahało się od 60 do 70 procent. Białorusini już nigdy nie będą chcieli żyć z obecną władzą. Nikt nie wierzy w zwycięstwo Aleksandra Łukaszenki

mp/youtube

Komentarze

Palindrom2020.08.15 10:14
Wyborów się pilnuje w ich trakcie, a nie po. O ile pamiętam, to exit poll wyszedł podobny do ostatecznych wyników wyborów. Kto zasiadał w komisjach wyborczych? Kro robił exit poll?
"chwedoruk (typowo bolszewickie nazwisko!)"2020.08.14 17:24
A jakiego pochodzenia jest nazwisko Keller-Krawczyk? Niech on sam to powie, cyt.: "Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów" - - - - Keller-Krawczyk to parch!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.14 17:21
Fajnie i bohatersko jest być odważnym zza granicy! a skoro ma dokumenty to niech jedzie walczyć o swoje a nie ujada jak suka z bezpiecznego miejsca.
Szybka Randka2020.08.14 17:14
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.