21.05.15, 08:50Elżbieta Bieńkowska (fot. Telewizjarepublika.pl)

Bieńkowska: Tylko złodziej albo idiota pracuje za 6 tys. zł

 Wypowiedź byłej wicepremier i minister infrastruktury padła podczas rozmowy z szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawłem Wojtunikiem w restauracji „Sowa i Przyjaciele” w czerwcu 2014 r. Do nagrania z tej rozmowy dotarł dziennikarz śledczy Cezary Gmyz. Zapis spotkania został w tym tygodniu opublikowany w internecie. O tym, że taka rozmowa miała miejsce było głośno już od roku.

Podczas spotkania z Wojtunikiem w restauracji Bieńkowska porusza temat znajomej, która znajduje się w trudnej sytuacji osobistej. Ówczesnej wicepremier z PO nie mieści się w głowie, że można pracować za 6 tys. zł miesięcznie.

 

Rozmowa Elżbiety Bieńkowskiej (B) i Pawła Wojtunika (W):

B: A ona jest z Gdyni i jeździ co tydzień w ogóle, wiesz, z tymi dziećmi (…) bo tam ma wykłady. Ten jej mąż zginął tragicznie. Gdzieś się utopił, czy no… No utopił się, dwa lata temu czy ileś. I jest wdową z dwójką dzieci, takich no w wieku, zdaje mi się późnopodstawówkowym, nie gimnazjalnym, na pewno jeszcze. I ona te dzieci ma tutaj ze sobą. Czyli ona prowadzi normalne gospodarstwo. 

W: Dwa domy. Bo jeszcze tam…

B: Tak, dokładnie tak. Mówi: i wiesz ile mi w zimie zostawało, jak dochodziło za ogrzewanie, tam wiesz tego...

W: A dzieci tam jeszcze do jakiejś szkoły...

B: Mówi: ja dostawałam pensji 6 tys. 6 tys. zł! No rozumiesz to?

W: Nie, nie...

B: No albo złodziej, albo idiota. To jest niemożliwe tak? Żeby ktoś za tyle pracował. Ona mówi, że jej koledzy z uczelni to w ogóle się w głowę pukają, bo nie wierzą. Jak uwierzą, to się w głowę pukają – co ona tu jeszcze robi?!

W:Kiedyś w Polsce było tak, że bycie wiceministrem to jest już kamień milowy w CV. Że po tym już jesteś autorytetem, guru, czeka cię tylko lepsza kariera. A tu po prostu każdy patrzy. Mnie też się tak kiedyś wydawało… A teraz podsekretarzem stanu, tak? Zobacz jak wiceministrowie mają (...) klepią biedę.

B: Tak, tak…

KJ/Fakt.pl

Komentarze

anonim2015.05.21 9:09
w kraju demokratycznym, po ukazaniu się takich "taśm prawdy", ci ludzie zostali by aresztowani o osadzeni w trybie natychmiastowym w ciupie by nie mataczyć do rozprawy, ale nie w bananostanie ! tu jest wolna amerykanka, w państwie teoretycznym nie działa nic po za układami mafijnymi, mam nadzieję że to się zmieni, że ludzie zobaczą w końcu całą prawdę
anonim2015.05.21 9:53
Ciekawe za co ma te stanowiska bo za wiedzę i inteligencję na pewno nie. Każdy się domyśli i takie panie luksusowe dobrze zarabiają :)
anonim2015.05.21 9:57
@AnitaF Departament IV już dawno temu rozwiązano...
anonim2015.05.21 10:09
A więc kochane lemingi, jesteście albo złodziejami albo idiotami.
anonim2015.05.21 10:16
Średnie dochody księdza kapelana w moim szpitalu to ok 3,5 tys. Samotny pasożyt dorabiający jeszcze "co łaska" za karteczki z potwierdzeniem namaszczenia od rodzin chorych pacjentów, intencje mszalne. Z łaski i z głupkowatymi komentarzami pojawia się w nocy, wezwany do umierających.
anonim2015.05.21 10:16
zwykła blond s..a bez empatii.
anonim2015.05.21 10:19
@ lillianna a cóż takiego strasznego mówi ksiądz do pacjentów lewaczko? straszy ich piekłem? czyli on też jest idiotą i ty pewnie też, bo pracujecie za takie nędzne pieniądze;)
anonim2015.05.21 10:21
Manipulacja Frondy (nic nowego). Z kontekstu wynika jasno, że nie chodzi o przeciętnego Kowalskiego, tylko o kogoś, kto miał tekę wiceministra. Zakładając, że taka osoba miała kompetencje na to stanowisko, 6 tys. to faktycznie może być poniżej oczekiwań.
anonim2015.05.21 10:59
Gdy w Polsce jest bieda a politycy każą nam zaciągać pasa, Bieńkowska i jej środowisko, uważają że tylko głupcy pracują za tak małe pieniądze jak 6 tyś zł To są Polskie elity polityczne jakie nami rządzą, płakać się chce.
anonim2015.05.21 11:00
Chodzi o to, że ktoś z kwalifikacjami na podsekretarza zarabiałby więcej na prywatnej uczelni czy w przedsiębiorstwie, więc z finansowego punktu widzenia jego decyzja jest nieracjonalna. Jak ściągać kompetentnych ludzi na te stanowiska, skoro zarabiają tak mało, że w swoim środowisku (tu: na uczelni) uchodzą za idiotów.
anonim2015.05.21 11:00
Te rzęsy od Myszki Miki świadczyły o jej poziomie od samego początku.Starsza siostra Dody(mentalnie).Sarkazm.
anonim2015.05.21 12:29
@Max49 //''Przykro mi bardzo, ale musicie sobie uświadomić: .. '// ale po co są te 'niektóre' stanowiska? Jest już ich ok. miliona. Za co ci płacą trollu?
anonim2015.05.21 14:18
Stanowisko, na którym się niczego nie robi tylko dzieli fundusze (np. unijne), to pasuje. Tu nie można się pomylić i zbankrutować. To naprawdę trzeba być tytanem pracy pełnym zdolności menadżerskich. Tu trzeba zarabiać miliony, bo jakby inaczej. Ku chwale Rzeczpospolitej.
anonim2015.05.21 15:30
"W kraju demokratycznym nie można aresztować i oskarżać bez paragrafu. Z jakiego paragrafu chciałbyś sądzić za te rozmowy?"... Za "h.j i d..ę i kamieni kupę", ...... ..ustawa o języku POlskim.....