16.08.17, 08:30Fot. mswia.gov.pl

Błaszczak o opozycji totalnej: Oni nie mają żadnych zasad

Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak odpowiada na ataki mediów wymierzone w jego resort. MSW zarzuca się bierność wobec ostatnich kataklizmów związanych z burzami.

"To są opinie zupełnie bezpodstawne. Rząd natychmiast podjął właściwie działania. Służby podległe rządowi były na miejscu bezpośrednio po tych tragicznych wydarzeniach. Działania zostały podjęte niezwłocznie" - mówił Błaszczak na antenie TVP Info.

Minister dodawał, że niektóre media powtarzają fałszywe informacje, jakoby do wczoraj przebywał na urlopie, co nie jest prawdą.

Jak zapewnił, pierwsze wsparcie finansowych już dotarło do poszkodowanych.

"Zapewniłem to, że już w poniedziałek na podstawie mojej decyzji do gmin dotarły pieniądze na wsparcie. Ponad 30 mln złotych trafiło na konta gmin. Te pieniądze są wypłacane. Pracują komisje, które szacują straty i na podstawie tych prac będą wypłacane odszkodowania" - mówił minister.

Odnosząc się do ataków totalnej opozycji, dodał:

"Oni nie mają żadnych zasad. Skoro są „totalni” to zrobią wszystko, by uderzyć w rząd, by przejąć władzę. Gigantyczne korzyści czerpali z władzy. Oni czerpali, bo nie Polska".

przk/TVP Info